Mobilizacja

Zestawy ucieczkowe, koncepcje tras, możliwe scenariusze
SŁAWEK
Posty: 345
Rejestracja: czw 06 gru 2018, 20:53
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

pt 04 mar 2022, 23:49

W gminie w której mieszkam, w budżecie na ten rok przeznaczono na OC astronomiczną sumę 117 zł. Na prenumeratę jakiejś gazety ...
Awatar użytkownika
Buła
Posty: 326
Rejestracja: śr 10 lis 2021, 12:49
Kontakt:

sob 05 mar 2022, 00:21

SŁAWEK pisze:
pt 04 mar 2022, 23:49
W gminie w której mieszkam, w budżecie na ten rok przeznaczono na OC astronomiczną sumę 117 zł. Na prenumeratę jakiejś gazety ...
A czego się spodziewasz ? W Warszawie przez ostatnie 20 lat likwidowano starannie całą infrastrukturę, nawet stare schrony przy blokach były sprzedawane i przerabiane na piwnice lub pomieszczenia na działalność. Ostatnio usiłowałem temat poruszyć ze znanym mi urzędnikiem to mi powiedział że nie moja działka to mam się nie interesować. W sensie że ktoś za to odpowiada to niech ten ktoś sie martwi i nikt inny
nie kiwnie palcem.
Ramzan Szimanow
Posty: 1834
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

wt 10 maja 2022, 03:31

Wszyscy zainteresowani zarobili, w ten czy inny sposób.
A że lejąc ciepłym moczem na obronność kraju? Narażając w razie czego współobywateli na śmierć?
Przecież "wojny nie będzie" a obecna sytuacja na Ukrainie to tylko "wyjątek potwierdzający regułę".
Więc jakieś tam schrony to trzeba posprzedawać jako zbędne pasywa.
A fundusze na "relikty PRL" jak obrona cywilna maksymalnie ciąć.

Taka postawa jest niestety pospolita.
Ale szczerze?
Obywatele sami dają na to milczącą zgodę.
Sami wybierają takich urzędasów.
Trzeba po prostu starać się trzymać jak najdalej od takich miejsc gdzie w razie W będzie naprawdę ciężko.
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 499
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

wt 10 maja 2022, 20:18

Po prostu rzeczywistość wszystko zweryfikuje...
Nie ma miejsc ewakuacji w przypadku uwolnienia TŚP (toksycznych środków przemysłowych), grup likwidacji takich skażeń czy jakiejkolwiek pomocy w tym zakresie.
Nie ma schronów, praktycznie żadnych.
Nie ma żadnych planów zbiorowej ochrony ludności cywilnej przed jakimkolwiek zagrożeniem.
Czy są systemy ostrzegania ludności w miejscowościach gdzie nie ma jednostek wojskowych ? - NIE.
Czy ktoś z typowych zjadaczy chleba zna sygnały powszechnego ostrzegania ? - NIE SĄDZĘ.
Czy ktoś myśli o zwykłym systemie obrony biernej - zwykłego zaciemniania ? NIE.
Czy mamy skuteczne systemy zasilania awaryjnego kluczowej infrastruktury technicznej ? NIE SĄDZĘ ŻEBY KTOŚ TO CYKLICZNIE SPRAWDZAŁ...

Oczywiście może się to praktycznie zmienić jak już dojdzie do "rozpierduchy" i zginie pewna ilość ludzi. Będąc swego czasu na misji w Syrii stacjonowaliśmy po stronie izraelskiej - nie ma państwa bardziej zorganizowanego jak Izrael. Tam nie powstanie dom jak w projekcie nie będzie schronu. Budynki są wyposażone w okiennice z 10 mm stalowych płyt. Schrony są w pełni wyposażone. Na dachach są zbiorniki wody do inercyjnego gaszenia pożarów. Wszędzie są głośniki systemów alarmowania i powiadamiania. Nie mówiąc o najbardziej rozbudowanym systemie monitoringu na świecie. Tam nikt nie chodzi z bronią bez amunicji - gdy Palestyńczyk chciał staranować żołnierzy koparką to go po prostu zastrzelili...
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 13 maja 2022, 07:20

Dopóki nie dojdzie do tragedii, nic się nie zmieni. Taka jest smutna prawda. Chyba czas abyśmy sami napisali jakiś "poradnik" dla cywili. Jak i kiedy zaciemniać okna, jak je zabezpieczać przed wybuchem itd itd...

Ekhem, baza danych osób "przydatnych" podczas konfliktu zbrojnego... Już widzę jak taka baza będzie latać w pliku do pobrania
https://wiadomosci.wp.pl/u-prezydenta-p ... 516231552a
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądź przygotowany!”