Kamera termowizyjna

O lornetkach, monokularach i sprzęcie do obserwacji
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 512
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

pn 28 lis 2022, 20:12

Krzysztof Lis pisze:
pn 28 lis 2022, 01:28
[...]
To urządzenie, które ja mam, ma za małą rozdzielczość na cokolwiek bardziej przydatnego, jak choćby poszukiwanie psa, co uciekł ze smyczy. W lesie między drzewami i tak go nie wypatrzę.
Qrcze... Nie chcę Cię pognębiać ale nawet pies od Ciebie ucieka...
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
Krzysztof Lis
Posty: 108
Rejestracja: sob 19 lut 2022, 16:36
Kontakt:

pt 02 gru 2022, 00:53

mar_kow pisze:
pn 28 lis 2022, 20:12
Qrcze... Nie chcę Cię pognębiać ale nawet pies od Ciebie ucieka...
Nie wiem, czy ucieka, bo go w lesie ze smyczy nigdy nie spuszczam.

Natomiast sprawdzałem, czy będzie go widać między drzewami. Drugą osobę, która miała go na smyczy było widać bez problemu (bo gabarytowo znacznie większa), psa niestety nie. Na tej podstawie sformułowałem wniosek, że gdyby pies mi się kiedyś urwał, kamera termowizyjna, którą mam, w niczym by nie była pomocna.
1/2 redakcji Domowego Survivalu.
Awatar użytkownika
Buła
Posty: 326
Rejestracja: śr 10 lis 2021, 12:49
Kontakt:

sob 03 gru 2022, 12:38

Krzysztof Lis pisze:
pt 02 gru 2022, 00:53
mar_kow pisze:
pn 28 lis 2022, 20:12
Qrcze... Nie chcę Cię pognębiać ale nawet pies od Ciebie ucieka...
Nie wiem, czy ucieka, bo go w lesie ze smyczy nigdy nie spuszczam.

Natomiast sprawdzałem, czy będzie go widać między drzewami. Drugą osobę, która miała go na smyczy było widać bez problemu (bo gabarytowo znacznie większa), psa niestety nie. Na tej podstawie sformułowałem wniosek, że gdyby pies mi się kiedyś urwał, kamera termowizyjna, którą mam, w niczym by nie była pomocna.
A wystarczyło zostać myśliwym i piesek by się nie męczył na sznurku. Wybrałbyś też przydatnego pieska.
Nauczyłbyś się polować, oprawiać, mięsko przyrządzać. Same przydatne preperowi umiejętności.
Może warto spróbować?
West_End
Posty: 261
Rejestracja: pt 18 lut 2022, 21:11
Kontakt:

sob 03 gru 2022, 18:13

Buła a Ty zapisałeś się do "mojej mafii"? 😛🤩

Bo co do reszty masz całkowita RACJĘ. 💪 Jedyna "niedogodność" to, że musisz sam odebrać zwierzęciu życie ale świadomość, że Twoja rodzina może żywić się ZDROWYM mięsem kompletnie niweluje mi ten smutek bo jednak zawsze coś tam się kołacze w głębi.
IMG-20220913-WA0003.jpg
IMG_20221117_184615_copy_607x809.jpg
IMG-20221029-WA0059_copy_496x882.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Buła
Posty: 326
Rejestracja: śr 10 lis 2021, 12:49
Kontakt:

sob 03 gru 2022, 19:04

West_End pisze:
sob 03 gru 2022, 18:13
Buła a Ty zapisałeś się do "mojej mafii"? 😛🤩

Bo co do reszty masz całkowita RACJĘ. 💪 Jedyna "niedogodność" to, że musisz sam odebrać zwierzęciu życie ale świadomość, że Twoja rodzina może żywić się ZDROWYM mięsem kompletnie niweluje mi ten smutek bo jednak zawsze coś tam się kołacze w głębi.
Do Twojej to nie bo za daleko ale do jakiejś bliższej to od przyszłego roku ruszam, bo zaproszenie to mam od dawna ale są bardziej krytyczne sprawy. Tu walczę sam ze sobą - liofilizator czy thermo do broni czy stacja uzdatniania wody. Na razie woda chyba wygrywa :( Zwyczajnie też brak mi czasu by zrealizować wszystko co bym chciał.
Ale jak miałem przyjemność testować termowizję to las zamienił się ogromne źródło pożywienia :) Problem z kołami bo nie mam dojścia jeszcze w miejscu zamieszkania tylko dużo dalej. A że leniwy jestem...
Wyrzutów sumienia nie mam jak długo zabijam by jeść lub z przyczyn czysto weterynaryjnych.
West_End
Posty: 261
Rejestracja: pt 18 lut 2022, 21:11
Kontakt:

sob 03 gru 2022, 19:15

Ja tam jeszcze mam pomimo lat ale jak już to robię to szybko i skutecznie. To też jedna z preperskich ich umiejętności: 1 strzał w pełnym biegu ma zakończyć temat.

Ale ale żeby nie było całkiem offtopp to termowizja otwiera oczy i to "kosmicznie"
https://youtu.be/a7yrbznOyQ0
Bura2
Posty: 40
Rejestracja: pt 11 lis 2022, 11:46
Kontakt:

ndz 04 gru 2022, 21:11

Spośród wszystkich zabawek do widzenia w nocy termowizje uważam za najbardziej użyteczną dla cywila. Co nie znaczy że potrzebna lub konieczną. Spokojnie 99% z nas wystarcza dobre latarki.
Bo w odróżnieniu od nokto - ma zastosowanie cywilne. Nokto jest potrzebne gdy polujemy w nocy lub szukamy złych ludzi. Do wszystkich innych zadań lepsze jest dobre oświetlenie. Termo może pomóc chociażby w poszukiwaniu zaginionych ludzi czy sprawdzenia miejsca zdarzenia mascal pod kątem nieprzytomnych ofiar.
Koszty:
Monokulary firmy hikmicro - chińczyki ale dosyć dobre kosztują od 2k do 12k.
Modele za 4k (używkę lub jakiś Black Friday da się pewnie wyrwać taniej) pozwalają na praktyczne zastosowanie.
Tutaj filmik porównawczy modeli od 2 do chyba 12k pln myślę że lh15 wystarczy c06 trochę bieda a różnica cenowa między lh10 i lh15 jest mała.
https://youtu.be/iUVEL17UzXI

Reasumując: ot tak dla siebie to nie. Za dużo pieniędzy i da się żyć bez tego. Mając dodatkowe zastosowanie typu łowiectwo, ochrona, budowlanka, POPR i widząc że dodatkowo gdy GUWW umożliwi mi to wykrywanie złych ludzi nie zdradzając swojej pozycji - zastanowiłbym się. Na pewno nie kosztem budowy studni na swojej działce, szklarni, docieplenia czy systemu ppoz/awaryjnego zasilania etc.

Zwłaszcza że nie ma nagłej potrzeby mieć to JUŻ. Więc można popolować na jakąś okazję czy promocje.

Ps. 4k to DUŻO pieniędzy ale szczerze? Zanim zgłębiłem temat to myślałem że to coś bliżej 25-30k. Nawet jeśli sam nie kupię to mam świadomość że więcej ludzi niż wcześniej myślałem może je mieć.
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

pn 05 gru 2022, 13:59

Jak dla mnie - Bura2 perfekcyjnie podsumowal temat.
Moglbym sie podpisac obiema lapami na liscie poparcia.
Dziekuje!
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 512
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

pn 05 gru 2022, 14:15

Bura2 pisze:
ndz 04 gru 2022, 21:11
[...]
Reasumując: ot tak dla siebie to nie. Za dużo pieniędzy i da się żyć bez tego. [...]
Na pewno nie kosztem budowy studni na swojej działce, szklarni, docieplenia czy systemu ppoz/awaryjnego zasilania etc.[...]
Dokładnie, wolę kupić porządny sztucer z zapasem amunicji a jak kiedyś będzie trochę zaskórniaków to pomyślę... No i jak dorobię się studni...:)
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
Awatar użytkownika
Buła
Posty: 326
Rejestracja: śr 10 lis 2021, 12:49
Kontakt:

pn 05 gru 2022, 14:48

mar_kow pisze:
pn 05 gru 2022, 14:15
Bura2 pisze:
ndz 04 gru 2022, 21:11
[...]
Reasumując: ot tak dla siebie to nie. Za dużo pieniędzy i da się żyć bez tego. [...]
Na pewno nie kosztem budowy studni na swojej działce, szklarni, docieplenia czy systemu ppoz/awaryjnego zasilania etc.[...]
Dokładnie, wolę kupić porządny sztucer z zapasem amunicji a jak kiedyś będzie trochę zaskórniaków to pomyślę... No i jak dorobię się studni...:)
W pełni się zgadzam. Woda ma pierwszeństwo, nawet wolę kupić liofilizator niż celownik termowizyjny. No chyba że ruszę temat polowań ale to pewnie kwestia roku czy dwóch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyka”