Prabos

Buty plus dodatki
ODPOWIEDZ
Luki
Posty: 79
Rejestracja: ndz 23 wrz 2018, 22:12
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

śr 27 lut 2019, 22:25

Po długim szukaniu butów wreszcie znalazłem coś ciekawego. Założenia jakie miałem przy szukaniu to:
- butów będę używał w pracy (jedyny słuszny kolor-czarny)
- będę z nich korzystał poza pracą tj. wyjścia w teren i w dłuższe marsze
- w miarę lekkie do chodzenia i do kierowania autem
- nie mogą puszczać wody

Na początku szukałem czegoś z taktycznych ale po przejechaniu się na Merrellach (w wolnej chwili cos o nich napiszę) wybór padł na mało znaną firmę (ja nie słyszałem o niej wcześniej) naszego południowego sąsiada- Czeska firma „Prabos”. Ciekawostka bo słyszałem o tych butach w jednym z filmów na kanale yt „Bushcraftowy”, używał ich w wyprawie pod koło biegunowe. W każdym razie model to „VAGABUND HIGH black”.
Pierwsze wrażenia- buty lekkie, wyglądają fajnie. Warstwa zewnętrzna- nubuk. Trochę wygląda to jak skafander nurka ale co tam, mi nie przeszkadza. Po pierwszych 9 godzinach chodzenia żadnych otarć, nic, zero. Zawsze mam problem z nowymi butami, otarcia, natarcia a tu nic- duży plus. Po kolejnych dwóch dniach chodzenia mogę powiedzieć, że są wygodne, noga nie męczy się. Zaczynam odczuwać lekki ucisk na stopie, winny jest język i jego ułożenie ale to z czasem na pewno ułoży się.
Po tygodniu chodzenia dalej wszystko jest ok. Noga nie męczy się, brak otarć. Z butów korzystam po dwa dni i przerwa jeden dzień, żeby nie forsować niepotrzebnie stopy. Co mi się podoba- but jest szeroki, swobodnie mogę poruszać palcami. Do minusów to trochę słabe sznurówki ale nie rozwiązują się same. Szybko się brudzą ale to taki mały minus.
Co mogę powiedzieć więcej, buty polecam. Dopiszę coś po miesiąc i po 3 miesiącach użytkowania
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pt 01 mar 2019, 08:46

Ja tylko dodam, że jestem pod wrażeniem po obejrzeniu oferty na stronie internetowej, dzięki Opan...

link;https://www.prabos.pl
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Luki
Posty: 79
Rejestracja: ndz 23 wrz 2018, 22:12
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

pn 18 mar 2019, 23:06

Ponad miesiąc chodzenia już za mną i dalej brak otarć. Brak też wystających nitek, co nie jest tak oczywiste po moich ostatnich butach...
Z minusów trochę szybko się brudzą i skórę licową łatwiej doczyścić ale tragedii nie ma. Polecam 100%
Luki
Posty: 79
Rejestracja: ndz 23 wrz 2018, 22:12
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

wt 23 kwie 2019, 23:26

mamy prawie koniec kwietnia i buty jak najbardziej ok. Nic nie puszcza, nie ociera. Impregnuje raz na miesiąc i jak narazie wszystko ok. Jak już dobije swoje krótkie buty to pewnie poszukam czegoś z tej firmy.
luki247
Posty: 10
Rejestracja: czw 03 lis 2022, 11:27
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

wt 22 lis 2022, 12:23

22 listopad 2022, po tych kilku latach w butach pękł materiał z tyłu, na wysokości łydki. Na jednym bucie trochę bardziej, drugim słabiej. Wina może być po mojej stronie bo noszę je w cieplejsze miesiące w terenie i w biurze. Siedząc przy kompie pozycja samego buta jest trochę nienaturalna więc może stąd przetarcia. Poza tym polecam buty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Obuwie”