Buty Haix Wojskowe Brytyjskie Skórzane Combat High Liability Gore-Tex Nowe - II Gatunek

Buty plus dodatki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 30 maja 2019, 07:52

Haix.jpg
Po roku użytkowania mogę śmiało opisać ten model. Buty kupiłem w ramach akcji dobry but za niską cenę i nie żałuję. Strzał w dziesiątkę. Zacznijmy od nazwy pod jaką występują w sklepie armyworld tutaj czyli drugi gatunek z którego wynika niska cena. Sklep opisuje je jako kosmetyczne i nie mające wpływu na użytkowanie buta. W moim przypadku zgadza się to w stu procentach. Gumowany otok dookoła buta posiada przebarwienia których nie da się zamaskować/umyć jednak nie rzucają się w oczy. Podejrzewam że z czasem sam dorzucę jakieś obicia lub inne uszkodzenia i przebarwienia nie będą widoczne. Zresztą są to buty do katowania w terenie nie do lansu więc te kosmetyczne skazy moim zdaniem są nieistotne a cena kusząca i jakość Haix w użytkowaniu wspaniała.
Buty są masywne, to na pewno. Podeszwa jest gruba i śmiało można łazić w nich po gruzie, cegłach i ruinach świata :twisted: Wkładka wewnętrzna dopasowuje się do stopy przez co obuwie wygodnie się nosi.
Cały but jest wykonany ze skóry hydrofobowej czyli tak przygotowanej, aby nie chłonęła wody. Widać to na zdjęciu umieszczonym przeze mnie powyżej. Skóra poddana hydrofobizacji nie przyjmuje zanadto smarowania tłustymi środkami do obuwia. Powinno się ją odświeżać poprzez przemywanie wilgotną szmatką i impregnację środkami hydrofobowymi (ja stosuję NikWax do obuwia z membraną Gore-Tex). Są też delikatne kremy do obuwia produkcji rodzimej firmy Wojas, które można nabyć w potrzebnym kolorze, jednak nie próbowałem, pomimo iż wiem że niektórzy z nich korzystają w przypadku butów z takiej skóry. Chodzi o to że pory skóry poddanej hydrofobizacji w procesie produkcji nie powinny być zapychane tłuszczem - materiał może stracić swoje oryginalne właściwości. Dodatkowo cały but jest otoczony gumowaną powłoką co sprawia, jest szansa na ich przemoczenie jest naprawdę niewielka. Brodziłem w nich w górskich potokach, wlazłem do rzeki, chodziłem podczas ulewnych deszczy i zapadałem się w zaspy śnieżne i ani razu buty nie przepuściły wilgoci do stopy a więc zdały egzamin rewelacyjnie.
Opis produktu na stronie (patrz powyżej) podaje iż specjalny system tłoczy świeże powietrze do wnętrza zaś wypycha wilgoć... Tutaj ciężko mi się wypowiadać. Z jednej strony na początku tak było, z drugiej, obecnie tak nie jest jednak nie mam zbyt dużego doświadczenia z membraną Gore-Tex. Nie jestem do niej w stu procentach przekonany. A jednak i podczas chłodów i upałów, buty nie zakisły od spoconej stopy. Z czasem wnętrze wydaje się mniej oddychać i musiałbym doczytać o konserwacji takiej membrany. Chyba że ktoś z Was ma większe doświadczenia w tej materii. Byłbym wdzięczny za podpowiedzi.
Szwy trzymają, sznurówki się znakomicie zaciągają, buty dla mnie są nie dość że komfortowe w użytkowaniu to praktyczne i to mnie cieszy. Za 300 zł z przesyłką nic lepszego chyba bym nie kupił, tym bardziej że w kategorii butów wysokich.
Jedyny minus jaki znalazłem to przy poruszaniu się po wąskich pniach zwalonych drzew czy innych tego typu przeprawach, gruba podeszwa ogranicza moje czucie podłoża a więc uważam dwa razy bardziej. Ale czy to minus? Raczej specyfika tego obuwia do której trzeba się przyzwyczaić.
Kolejne rozmiarówki znikają ze strony a więc być może nie każdy trafi model dla siebie. Tak czy siak, polecam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rapttus
Posty: 197
Rejestracja: śr 19 wrz 2018, 15:02
Lokalizacja: Rzeszów Jasło
Kontakt:

sob 01 cze 2019, 23:12

Potwierdziłeś tylko słuszność realizacji mojego wyboru w przyszłości, dziękuję :)
To są angielskie buty i jeżeli macie problem z rozmiarem to możecie je jeszcze kupić od żołnierzy z uk . Zarówno nowe jak i używane
https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from ... t&_sacat=0
Obrazek
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 03 cze 2019, 10:14

Koszt przesyłki do Polski z ebaya chyba są wysokie lub brak opcji dostawy (z tego co pamiętam z przeszłości ale nie jestem na bieżąco). Chyba że przez Ciebie gdy jesteś na wyspach.
A butki zacne naprawdę. Nie wiem ile wytrzymają choć wydaje się że długo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rapttus
Posty: 197
Rejestracja: śr 19 wrz 2018, 15:02
Lokalizacja: Rzeszów Jasło
Kontakt:

pn 03 cze 2019, 12:56

Przesyłka rzeczywiście może być kosztowna lub jej brak.
Jestem cały czas w Uk ale w Pl tylko raz w roku ;/
Obrazek
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 15 lis 2021, 15:26

Kolejny rok użytkowania butów. To już trzeci.
Buty są naprawdę warte zakupu i można w nich brodzić w wodzie. Tylko ten zakichany Gore-Tex... Pod tym względem jedynie co mi pomaga przeżyć, to bambusowe skarpety. Jedynie takie mogę łączyć z membraną w tych butach. Poza tym ciężko o jakieś braki czy zastrzeżenia do butów. Pastuję kremem marki Wojas, myję ściereczką i wodą. Łażę gdzie popadnie przez zimę, jesień i wiosnę. Wszystko się trzyma przysłowiowej kupy, nic się nie odkleja. Sznurówki jeno lubią się plątać i skręcać ale to pierdoła. Kiepsko się w nich prowadzi autombil, są jednak masywne, duże i swoją masę mają - można nacisnąć dwa pedały jednocześnie. Ale można, choć ciut nerwowo ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Obuwie”