Garmin eTrex30

Ładowarki różnego typu, powerbanki, etc.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1101
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

czw 15 cze 2023, 06:01

Cześć !

Nikt nikogo nie linczuje :)

Powiem tak :) Ja osobiście wystrzegam się terenowych dotykowych nawigacji. Z jednego ale to bardzo prostego powodu , kiedy będziesz mieć zakrwawione palce :) A zdarzyło mi się zjechać po piargu w górach , i takimi krwawiącymi palcami zapomnij że obsłużysz coś co jest dotykowe ;)

Jak w Garminie 32x padnie ci joystick, obsłużysz go przyciskami bocznymi :) Nie wiem czy Garmin 35 ma możliwość obsługi przez przyciski z boku obudowy. Popytaj na grupach fanów Garnina ;) Co do specyfikacji urządzeń jest ona bardzo podobna (przeglądałem tak na szybko) ,ale 32 działa dobę na bateriach , a 35 z tego co patrzyłem 16 godzin ;).

Wybór należy do Ciebie ;) Ja swojego Garmina 30 już mam ponad dekadę ;) Uważam za bardzo trafiony wybór ;) bo GPSMAp fajne , ale 90 % funkcji GPSMAp jest mi nie potrzebne ;)

Pozdrawiam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
BoldFold
Posty: 1431
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

czw 15 cze 2023, 10:26

Jak kombajn do terenu i na autostradę to wybór jest trochę ograniczony... Ja kupiłem garmina Montanę, ale to głównie zw względu na auto... Z tym, że ona ma możliwość zasilania oprócz akumulatorka bateriami i nawigacji pieszej. Trochę świata już zwiedziliśmy...

Jest jeszcze opcja nawigacji ze smartfona, bez korzystania z internetu, ja stosuję maps.me jest świetna, ale jest też kilka innych aplikacji w tym temacie. Potrzebne mapy wgrywasz w domu i korzystasz na wyjeździe, oczywiście jest darmowa.

Dublowanie ma głębszy sens, jak jeździsz daleko, bo jak się coś zepsuje to mam opcję zapasową. Zaletą jest też jak się jeździ w bezludne nieoznakowane rejony.

Taka +-https://www.garmin.com/pl-PL/p/75226

Co do ekranu dotykowego to jest przystosowany do rękawic, więc jak krwawisz to albo zakładasz rękawice, albo palce w babkę zwyczajną owijasz i jedziesz :lol:

Silesia na Musale byłeś?
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1101
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

pn 19 cze 2023, 21:17

Cześć
BoldFold pisze:
czw 15 cze 2023, 10:26
(…)

Silesia na Musale byłeś?
Byłem :) Zaliczyłem jeszcze Midžor (Serbia) , Moldoveanu (Rumunia) trochę Tatr słowackich i fatry , nasze Tatry , Sudety , Beskidy , Bieszczady i kiedyś troszkę coś tam Alp z ojcem za młodu spróbowałem. Co do nawigacji w Bułgarii , bułgarskie mapy (czy to wojskowe czy cywilne) są delikatnie rzecz ujmując do d*** , za to GLONASS w Bułgarii działał wyśmienicie :)

Pozdrawiam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
BoldFold
Posty: 1431
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

wt 20 cze 2023, 09:42

Gratulacje, pochodziłeś nieźle, ja to bym chciał szlak starej płaniny zaliczyć, ale ten cholerny natłok zdarzeń :evil: Nie moge tego zaplanować.

Byłeś w ostatnim schronisku na szlaku na Musałę? Schronisko powyżej naszych Rysów... I tam autem można dojechać...

Ruskie mapy w byłych demoludach najlepsze.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
stres
Posty: 39
Rejestracja: wt 13 cze 2023, 13:37

wt 20 cze 2023, 12:50

  • jakie zasilanie? preferuje baterię nie akumulator, najlepiej taki sam zestaw jak do latarki
  • czy ma możliwość zamontowania do roweru , nadgarstka (pieszo)
  • jak długo działa na jednym zestawie? Jeśli ide przez 3-7 dni to bym chciał wiedzieć, że gps wytrzymi.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1101
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

wt 20 cze 2023, 19:43

Cześć
BoldFold pisze:
wt 20 cze 2023, 09:42
Gratulacje, pochodziłeś nieźle, ja to bym chciał szlak starej płaniny zaliczyć, ale ten cholerny natłok zdarzeń :evil: Nie moge tego zaplanować.
Trochę pochodziłem :) z naciskiem na trochę.

BoldFold pisze:
wt 20 cze 2023, 09:42
Byłeś w ostatnim schronisku na szlaku na Musałę? Schronisko powyżej naszych Rysów... I tam autem można dojechać...

Ruskie mapy w byłych demoludach najlepsze.
Jeżeli chodzi o to schronisko przy jeziorze , w kształcie piramidy to tak. Urok swój ma, mimo mega spartańskich warunków jakie w nim panują. Ale z tego co wiem , nie da się do niego dojechać samochodem. Do schroniska które jest poniżej (małe drewniane) przy budowanym od kilku lat wielkim schronisku, da się samochodem dojechać. Musała jest piękna, mam nadzieje że kiedyś tak wrócę na treking :)

Co do map :) Ruskie są jako tako, do polskich map nie maja podejścia moim zdaniem (nawet Amerykanie są zachwyceni polskimi mapami). A mapy rumuńskie czy bułgarskie, są dla mnie nie nieczytelne i słabo opracowane. Ale to tylko moje zdanie.

Pozdrawiam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
BoldFold
Posty: 1431
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

śr 21 cze 2023, 10:11

Durmitor koniecznie trzeba zaliczyć, wypady z Żabljaka chyba najlepsze, tam są też widoki zapierające dech w piersiach, no i pontonem po Tarze, do tego skok z mostu do Tary, ja się nie odważyłem :cry: Czyli MonteNegro w pigułce.

Byłem przy tym jeziorze i schronisku autem 8-) Grila robiliśmy na kosodrzewinie, bo zapomnielismy drewno poniżej zabrać, a w jeziorze mycie wieczorne przy gwiazdach, coś pieknego. Może już zagrodzili wjazd :evil:
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1101
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

śr 21 cze 2023, 12:32

Cześć!
stres pisze:
wt 20 cze 2023, 12:50
  • jakie zasilanie? preferuje baterię nie akumulator, najlepiej taki sam zestaw jak do latarki
Dwie baterie paluszki AA, jeżeli chodzi o zasilanie
stres pisze:
wt 20 cze 2023, 12:50
[*] czy ma możliwość zamontowania do roweru , nadgarstka (pieszo)
Na rower jest chwyt, na nadgarstek nie widziałem.
stres pisze:
wt 20 cze 2023, 12:50
[*] jak długo działa na jednym zestawie? Jeśli ide przez 3-7 dni to bym chciał wiedzieć, że gps wytrzymi.
[/list]
Ja na dobrych bateriach alkalicznych jestem w stanie dobić, na w miarę dokładnym pomiarze , około 20 godzin pracy . Ale przy ograniczonym podświetlaniu , oraz mniej dokładnym pomiarze można dobić do doby.

Pozdrawiam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
stres
Posty: 39
Rejestracja: wt 13 cze 2023, 13:37

czw 22 cze 2023, 12:39

Doba to trochę mało, nikt nie wychodzi z domu na dobę chyba, że na spacer.
Ale przynajmniej wiadomo na ile można liczyć jeśli chodzi o dwa paluszki.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1101
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

pt 23 cze 2023, 04:36

Cześć
stres pisze:
czw 22 cze 2023, 12:39
Doba to trochę mało, nikt nie wychodzi z domu na dobę chyba, że na spacer.
Ale przynajmniej wiadomo na ile można liczyć jeśli chodzi o dwa paluszki.
Według mnie jest to dobry wynik :) ile wytrzyma ci telefon na jednym ładowaniu i dobrej kondycji baterii? Przy włączonym GPS? 12 godzin ? 16 godzin?

Najdłuższy mój pobyt poza domem i wszelakimi wygodami cywilizacji takimi jak dom czy schronisko tyrystyczne , to 3 tygodnie :)

Pozdrawiam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”