GP Pointer S

Ładowarki różnego typu, powerbanki, etc.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2591
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 07 maja 2023, 17:48

Czołgiem.

Wrzucam taką zabawkę z powodu, który opiszę na końcu.

Gp pointer s to taka bardzo bieda wersja pointerów, tak zwanych "marchewek", jakie być może kojarzycie z nagrań detektorystów (chyba że sami biegacie z cewką).

Kupiłem bo około 60zł (jakieś dwa, trzy lata temu) i z pełną świadomością że to rasowa marchewka nie jest. Pomyślałem, ot zabawka, zobaczymy jak to generalnie się spisuje. Przejrzałem tubkę (chyba głównie na kanale Majchrowicza), trafiłem na patent pozwalający zwiększyć trochę zasięg tego taniego pointera link do jutuba i z powodzeniem wdrożyłem (zobaczycie na zdjęciach kawałek blaszki przyklejony taśmą izolacyjną).

Teraz pytanie po co taki gadżet, który nie jest tak dobry, jak profesjonalne marchewki?
Dla zabawy - po to kupiłem. Trochę kabli w ścianach nim znalazłem, ale nie zawsze, nie wszędzie - zależy od głębokości położenia przewodów pod tynkiem. Przewód antenowy ukryty pod boazerią odnalazłem. Także jako bieda wersja wykrywacza kabli się przydał.
Na mini wypady w teren zabieram, a nóż się meteoryt trafi?
Znalazłem trochę gwoździ i nakrętek w trocinach (jak się spod piły rzadko wymiata...) i trochę złomu we własnym ogródku.
Ostatnio małżowina moja raczyła zgubić obrączkę w trawie - a że o tak wczesnej porze roku nie zaczynam koszenia, był problem. Marchewka się spisała i znalazła drogocenny symbol małżeństwa.
Tak więc, trochę gadżet, bo nie pełnoprawne urządzenie, ale przydać się może.
Zasilane na baterie 9V które lubią się wyczerpać załadowane do tej marchewy. Pomimo wyłączenia. Co do samego zestawu jakim jest pointer, smycz i kabura - wsadzona w kaburę marchewka lubi się załączyć. Na szczęście głośno pipczy i jak nie leży na dnie bagażnika, można opanować sytuację. Najlepiej jednak rozbroić ustrojstwo z baterii, gdy jest nieużywane. Czy polecam czy nie polecam? Ani jedno, ani drugie. Opisuje jako ciekawostkę, z której korzystam od czasu do czasu.

20230507_162415.jpg
20230507_095827.jpg
20230507_095835.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Tagi:
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 514
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

pn 08 maja 2023, 10:45

Przed zmianą przepisów biegałem trochę z cewką (Rutus Alter 71), no i mam Garrett'a Pro-Pointer AT. Też używałem do rzeczy niekoniecznie związanych z poszukiwaniem skarbów. Tylko trochę droższy - ale przydatne urządzenie.
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1099
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

ndz 23 lip 2023, 21:46

Cześć

Jako że temat jest wykrywkowy ;) Sam czasy licealne biegałem z prostym wykrywaczem metali typu PI , który potem zmieniłem na inne wykrywacze.

W swojej karierze miałem dużo wykrywaczy metali :) Miałem między innymi ;)

-HS-3 „Smetek”
-Garret ACE 150
-Garret ACE 250
-Garret 2500 GTI
-Tesoro Cibola
-Whites XLT „Spectrum”

Najmilej wspominam HS-3 , ACE 250 i Cibole ;)

HS-3 , za to że był bardzo czułym analogowym wykrywaczem, ale wyczucie sprzętu wymagało wiele czasu… Ale jak już opanowałeś sprzęt potrafił zadziwić nawet mikroprocesorowe wykrywacze

ACE-250 , prosty tani i dobry wykrywacz na drobnicę. Monetki , kamerki itp. Kanarek jest najlepszy w takich poszukiwaniach.

Cibola - chyba najbardziej niedoceniany wykrywacz przez naszych poszukiwaczy. Szkoda, bo ceny były niższe niż Garretow , a potrafił wiele.

Gdy weszło prawo zaostrzające poszukiwania, sprzedałem Garreta 250 z którym od czasu do czasu przemierzałem pola w poszukiwaniu monetek ;) I to był wykrywacz którym zawsze coś ciekawego znalazłem. Szkoda że poszukiwania nie są już wykroczeniem jak dawniej , tylko przestępstwem……..

PS : kiedyś znajomemu szukałem obrączki na ślubie…… jego siostry. Nie miałem pod ręka ACE 250 pojechałem z Tesoro.Noc , widownia i trochę nerwów. W czasie wesela nie znalazłem obrączki. Trochę lipa… Tydzień po ślubie kiedy ACE 250 wrócił do mnie od Brata. Wybraliśmy się ja , znajomy , siostra znajomego i mąż na miejsce wesela. Po 3 godzinach skrupulatnego szukania, kanarek zapiszczał „GOLD”! . I znalazł ;)

Pozdrawiam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
bushmot
Posty: 140
Rejestracja: pn 05 wrz 2022, 06:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

pt 11 sie 2023, 13:49

Wykrywacze nie mam, chciałem zawsze ale kwestie prawne... A teraz - coś mi się o uszy obiło, że jak ma się zgodę właściciela terenu to wystarczy mailowo do konserwatora zabytków zgłosić poszukiwania i ew znaleziska i tyle... Nie wiem więc czy mimo wszystko nie jest prościej niż było wcześniej.. Ale nie powolujcie się na mnie - to jest do weryfikacji
zapraszam na bushmot.blogspot.com
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 514
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

pt 11 sie 2023, 17:01

bushmot pisze:
pt 11 sie 2023, 13:49
Wykrywacze nie mam, chciałem zawsze ale kwestie prawne... A teraz - coś mi się o uszy obiło, że jak ma się zgodę właściciela terenu to wystarczy mailowo do konserwatora zabytków zgłosić poszukiwania i ew znaleziska i tyle... Nie wiem więc czy mimo wszystko nie jest prościej niż było wcześniej.. Ale nie powolujcie się na mnie - to jest do weryfikacji
Jeżeli należy się do stowarzyszenia, zgłosiło się wcześniej i uzyskało zgodę konserwatora zabytków do poszukiwań na danym terenie - to wtedy tak - zgoda właściciela terenu jeżeli jest prywatny i - naprzód...
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2591
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

wt 30 sty 2024, 12:03

Coś się pojawiło w temacie chyba. Na kanale Underground Passion jest wzmianka o nowym prawie które być może w maju wejdzie. Nagranie sprzed 11 dni więc warto śledzić jeśli ktoś zainteresowany poszukiwaniami.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”