Zegarki CASIO G-SHOCK (dyskusja ogólna)

Ładowarki różnego typu, powerbanki, etc.
Mr Nobody
Posty: 154
Rejestracja: sob 18 gru 2021, 23:42
Kontakt:

czw 15 lut 2024, 14:36

Tak jak wcześniej napisałem , to jest duży problem ciagle go ładować , ja widzę u żony jak zapomni naładowac to leży bezużyteczny .
Miałem 15 lat zegarek z tymi funkcjami , nie miałem problemu z odczytywaniem , wystarczyło raz go ogarnąć .
Niedługo to bez wygooglowania nikt z domu nie wyjdzie .
..."wojownikiem w ogrodzie niż ogrodnikiem na wojnie."
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1099
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

czw 15 lut 2024, 15:02

Cześć

No nic, znów różnimy się mocni spojrzeniem na dany temat :)
PREPPERS_13 pisze:
czw 15 lut 2024, 13:50
Dla mnie są bezużyteczne jeżeli jeszcze trzeba siedzieć i myśleć jak to odczytać prawidłowo 🤪,tu zaglądam i mam wszystkie parametry prawidłowe,łącznie z pogodą,biciem serca i innymi pierodolami,nawet będąc w terenie kilka dni ładowałem go z powerbanka i nie było żadnego problemu tak samo na codzień jak go używam,idziesz pod prysznic dajesz do ładowania wychodzisz i pełna bateria to żaden problem.
Dlatego warto przeczytać instrukcje obsługi oraz obejrzeć tutorial jeżeli chodzi o dany zegarek. To się cieszę , że masz wszystkie parametry prawidłowe :) Mnie jeszcze na lekcji wf stary wuefista nauczył jak sprawdzać sobie tętno :) Pogodę jesteś w stanie wyczytać z chmur, nie potrzebujesz przy tym naładowanej bateryjki :) Kilka dni i ładowałeś z power bank-a :) Super, w swoim starym G-7710 średnio wymieniam baterię co 4 lata , a w starym Rangeman producent sugeruje wymienić baterię po 10 latach :) Który będziesz miał smarth watch przez 10 lat ? Drugi lub trzeci? Ponieważ bateria jest zabudowana tak że nie da się jej wymienić? W pierwszych Fenixach bateria była jeszcze tak zaprojektowana, że można było ją wymienić :) Ale Garmin szybciutko zrezygnował z tego pomysłu. Ciekawe dlaczego ?

PREPPERS_13 pisze:
czw 15 lut 2024, 13:50
Tak samo używanie jego jest tak intuicyjne i fajne,jak ktoś tu pisze,że te zegarki się źle obsługuje to widać,że nie miał z nimi doczynienia,mini komputer na dłoni,pip boy w minimalnej formie.Polecam każdemu bo to jest świetne rozwiązanie.
Zależy od producenta i modelu :) Sam uważam że aż takiego „kombajna” nie potrzebuje :) A miałem testowe Garminy czy Suunto. Zegarek ma być zegarkiem , a nie telefonem w miniaturze :) o okresie używalności 2-3 góra 4 lata :) A jak potrzebuje nawigację mam od tego mapę , ręczny gps od biedy telefon ;) A nawigować na takim pierdziku co ma cal lub 1.5 cala przekątnej :) Jakoś super przejrzyste nie jest. Ale co kto lubi :) Jeden lubi bajery , kto inny sprawdzone w boju konstrukcje :)

Pozdrawiam
~Bart
Ostatnio zmieniony czw 15 lut 2024, 17:03 przez SilesiaSurvival, łącznie zmieniany 1 raz.
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
PREPPERS_13
Posty: 357
Rejestracja: pt 09 kwie 2021, 09:27
Kontakt:

czw 15 lut 2024, 16:34

Idąc twoim tokiem myślenia to auto nie potrzebne bo można iść na nogach 😂😂😂,po co nawigacja można chodzić z mapą.. 🤣🤣 Ładowanie to żaden problem,a po roku z groszem używania mam degradacja baterii na poziomie 2%
IMG_5962.jpeg

jeszcze długo podziała tym bardziej że to stoi na iOS,te systemy po latach działają bez żadnych zarzutów,baterie też da się wymienić nie wiem skąd masz info,że w tym nie da się zmienić baterii,w nowych iPhone też normalnie wymieniasz jak zajdzie potrzeba.:) obsługa zegarów gshock oczywiście wymaga instrukcji bo operowanie na tych przyciskach to dramat,ja mam wszystko jasne i czytelne z poprawnymi danymi aktualizowanymi na bieżąco.Moje urządzenie nawet bym nie nazwał zegarkiem tylko mini komputerem poręcznym,i trochę mnie śmieszy,że jak zawsze,najwięcej mają do powiedzenia osoby które tego oczywiście nie używały.😁😁 Smart „zegarki” to przyszłość i super przydane urządzenie ja polecam każdemu.
IMG_5970.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ramzan Szimanow
Posty: 1868
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

czw 15 lut 2024, 17:01

PREPPERS_13 pisze:
czw 15 lut 2024, 16:34
Smart „zegarki” to przyszłość i super przydane urządzenie ja polecam każdemu.
IMG_5970.jpeg
Nosisz go zamiast telefonu komórkowego czy razem z nim? ;)
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1099
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

czw 15 lut 2024, 17:15

Cześć!
PREPPERS_13 pisze:
czw 15 lut 2024, 16:34
Idąc twoim tokiem myślenia to auto nie potrzebne bo można iść na nogach 😂😂😂,po co nawigacja można chodzić z mapą.. 🤣🤣 Ładowanie to żaden problem,a po roku z groszem używania mam degradacja baterii na poziomie 2% IMG_5962.jpeg
Idąc moim tokiem rozumowania :) Auto ma być
-relatywnie tanie
-relatywnie proste i niedrogie w naprawach
-bez turbiny !
-z napędem 4x4
-hak
-benzyna

Cieszę się że masz degradacje na poziomie 2 % :) Ale odpowiedz sobie na pytanie :) Czy po takich 16 latach użytkowania, twój smarthwatch nadal będzie nadawał się do użytku ? Bo mój stary Casio raczej tak.

Wybacz ale ja zawsze CHODZĘ Z MAPĄ! Nawet w tereny które relatywnie znam, zawsze chodzę z mapą :) Mogę nie brać GPS , ale mapa zawsze!

A co chodzenia na nogach :) Jak mam czas i mi się nie spieszy, chodzę na nogach.

PREPPERS_13 pisze:
czw 15 lut 2024, 16:34
jeszcze długo podziała tym bardziej że to stoi na iOS,te systemy po latach działają bez żadnych zarzutów,baterie też da się wymienić nie wiem skąd masz info,że w tym nie da się zmienić baterii,w nowych iPhone też normalnie wymieniasz jak zajdzie potrzeba.:) obsługa zegarów gshock oczywiście wymaga instrukcji bo operowanie na tych przyciskach to dramat,ja mam wszystko jasne i czytelne z poprawnymi danymi aktualizowanymi na bieżąco.Moje urządzenie nawet bym nie nazwał zegarkiem tylko mini komputerem poręcznym,i trochę mnie śmieszy,że jak zawsze,najwięcej mają do powiedzenia osoby które tego oczywiście nie używały.😁😁 Smart „zegarki” to przyszłość i super przydane urządzenie ja polecam każdemu.
IMG_5970.jpeg
Nie wiem czy czytałeś moje posty dobrze , ale wypożyczałem sobie testowe egzemplarze zegarków z GPS z warszawskiego Azymutu :) Płaciłeś jakieś tam symboliczne pieniądze i mogłeś sobie użytkować taki zegarek dwa tygodnie do miesiąca. Tak są proste w obsłudze , ale czy czytelne? Tu bym polemizował? Czy stabilne ….. pare razy zauważyłem systemowa lagi. Da się wymienić :) tylko wymiana baterii w Casio + uszczelka to wydatek między 30-50 zł raz na kilka lat :) Czy obsługa to dramat ? Wystarczy trochę poćwiczyć jak z wszystkim w życiu , i obsługa nie sprawia większych problemów. Oczywiście trzeba się tego nauczyć.

Ktoś chce mieć komputer ba ręce :) A ktoś chce mieć porządne i długowieczne urządzenie. I teraz pytanie, jak taki zegarek zbiera dużo i formacji o tobie :) Skąd masz pewność ? Że te dane nie mogą być potem użyte przeciw tobie ? Tak jak namierzyli bazy USA na bliskim wschodzie przez właśnie zegarki i aplikacje ;) ?
Kolejny szpieg którego trzeba pilnować :)

Pozdrawiam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
PREPPERS_13
Posty: 357
Rejestracja: pt 09 kwie 2021, 09:27
Kontakt:

czw 15 lut 2024, 18:38

Ramzan Szimanow pisze:
czw 15 lut 2024, 17:01
PREPPERS_13 pisze:
czw 15 lut 2024, 16:34
Smart „zegarki” to przyszłość i super przydane urządzenie ja polecam każdemu.
IMG_5970.jpeg
Nosisz go zamiast telefonu komórkowego czy razem z nim? ;)
Jak idę na aktywny spacer to nosze tylko zegarek bez telefonu,do wody tak samo i latem jak nie mam kieszeni to nosze tylko zegarek.
SilesiaSurvival pisze:
czw 15 lut 2024, 17:15
Cześć!
PREPPERS_13 pisze:
czw 15 lut 2024, 16:34
Idąc twoim tokiem myślenia to auto nie potrzebne bo można iść na nogach 😂😂😂,po co nawigacja można chodzić z mapą.. 🤣🤣 Ładowanie to żaden problem,a po roku z groszem używania mam degradacja baterii na poziomie 2% IMG_5962.jpeg
Idąc moim tokiem rozumowania :) Auto ma być
-relatywnie tanie
-relatywnie proste i niedrogie w naprawach
-bez turbiny !
-z napędem 4x4
-hak
-benzyna

Cieszę się że masz degradacje na poziomie 2 % :) Ale odpowiedz sobie na pytanie :) Czy po takich 16 latach użytkowania, twój smarthwatch nadal będzie nadawał się do użytku ? Bo mój stary Casio raczej tak.

Wybacz ale ja zawsze CHODZĘ Z MAPĄ! Nawet w tereny które relatywnie znam, zawsze chodzę z mapą :) Mogę nie brać GPS , ale mapa zawsze!

A co chodzenia na nogach :) Jak mam czas i mi się nie spieszy, chodzę na nogach.

PREPPERS_13 pisze:
czw 15 lut 2024, 16:34
jeszcze długo podziała tym bardziej że to stoi na iOS,te systemy po latach działają bez żadnych zarzutów,baterie też da się wymienić nie wiem skąd masz info,że w tym nie da się zmienić baterii,w nowych iPhone też normalnie wymieniasz jak zajdzie potrzeba.:) obsługa zegarów gshock oczywiście wymaga instrukcji bo operowanie na tych przyciskach to dramat,ja mam wszystko jasne i czytelne z poprawnymi danymi aktualizowanymi na bieżąco.Moje urządzenie nawet bym nie nazwał zegarkiem tylko mini komputerem poręcznym,i trochę mnie śmieszy,że jak zawsze,najwięcej mają do powiedzenia osoby które tego oczywiście nie używały.😁😁 Smart „zegarki” to przyszłość i super przydane urządzenie ja polecam każdemu.
IMG_5970.jpeg
Nie wiem czy czytałeś moje posty dobrze , ale wypożyczałem sobie testowe egzemplarze zegarków z GPS z warszawskiego Azymutu :) Płaciłeś jakieś tam symboliczne pieniądze i mogłeś sobie użytkować taki zegarek dwa tygodnie do miesiąca. Tak są proste w obsłudze , ale czy czytelne? Tu bym polemizował? Czy stabilne ….. pare razy zauważyłem systemowa lagi. Da się wymienić :) tylko wymiana baterii w Casio + uszczelka to wydatek między 30-50 zł raz na kilka lat :) Czy obsługa to dramat ? Wystarczy trochę poćwiczyć jak z wszystkim w życiu , i obsługa nie sprawia większych problemów. Oczywiście trzeba się tego nauczyć.

Ktoś chce mieć komputer ba ręce :) A ktoś chce mieć porządne i długowieczne urządzenie. I teraz pytanie, jak taki zegarek zbiera dużo i formacji o tobie :) Skąd masz pewność ? Że te dane nie mogą być potem użyte przeciw tobie ? Tak jak namierzyli bazy USA na bliskim wschodzie przez właśnie zegarki i aplikacje ;) ?
Kolejny szpieg którego trzeba pilnować :)

Pozdrawiam
~Bart
-Człowieku,za 16 lat to juz będziemy mieli taką technologie,ze ten zegarek będzie już dawno zutylizowany,a na jego miejsce pewnie będą okulary lub jakieś inne ciekawe urządzenie.
-Możesz chodzić nawet z globusem jak Ci wygodnie. :D
-Oczywiście,że są bardzo czytelne,można sobie korygować wielkość wszystkiego,dostosowują swoje światło do jasności otoczenia itd. bez porównania do gshocka bo tam to była tragedia,zawsze mi to przeszkadzało w nocy,że są takie ciemne i nie czytelne.
Ja przez rok z + nie miałem zadnego laga systemu czy zawieszki,uzywam go codziennie z przerwą na ładowanie:).
-Obsługa w sensie,ze praca na zegarku,gshock ma brak intuicyjnego sytemu,i archaiczne klikanie,dramat.
-Jak masz taką paranoje,że ktoś Cię sledzi i zbiera o tobie dane to wyprowadź sie do amiszów,tam nikt nie będzie sie tobą interesował.Nie używaj telefonu,komputera,karty płatniczej,konta bankowego.. :D

I coś wspominałaś o 'fajnym' komputerze na rękę.. Garmin 401 :lol: to zwykły stary odbiornik GPS,a nie żaden komputer,smart watch to jest prawdziwy komputer na nadgarstek. :twisted:
Ramzan Szimanow
Posty: 1868
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

czw 15 lut 2024, 19:11

PREPPERS_13 pisze:
czw 15 lut 2024, 18:38

Jak idę na aktywny spacer to nosze tylko zegarek bez telefonu,do wody tak samo i latem jak nie mam kieszeni to nosze tylko zegarek.
Z swoich doświadczeń. Jestem gorszym katem na zegarki jak na telefony w kieszeni.
Łatwiej gdzieś przywalić tym nadgarstkiem przy "aktywnym spacerze".
A zabierając elektroniczne cholerstwo żeby w razie czego wezwać pomocy to może być duża wada.
Sprawę wody w pełni rozumiem, choć gdzie indziej, nawet latem.
Bez kieszeni na parę pierdół to czuje się jakbym popylał w stringach z sznurka i z tutką rodem z Nowej Gwinei.
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 514
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

czw 15 lut 2024, 19:18

Od 2007 roku użytkuję Casio Protreka PRW 1500T. Już niestety nieprodukowany. Bezobsługowy akumulator ładowany światłem nigdy nie wymieniany. Powoli się już kończy - lekko szwankuje wyświetlacz - nie wyświetla już tak wyraźnie. Przetrwał bardzo wiele - z kąpielą w morzu Martwym włącznie. Kompas kilkukrotnie uratował skórę.
Aktualnie na rynku nie ma pełnowymiarowego zamiennika...

Obrazek

Ze względu na alergię na ręku mogę nosić tylko tytan albo ...złoto.
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1099
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

czw 15 lut 2024, 19:41

Cześć


PREPPERS_13 pisze:
czw 15 lut 2024, 18:38
-Człowieku,za 16 lat to juz będziemy mieli taką technologie,ze ten zegarek będzie już dawno zutylizowany,a na jego miejsce pewnie będą okulary lub jakieś inne ciekawe urządzenie.
Pewnie tak , może nie. Ale mój Casio będzie nadal robił swoje :) z 5 lub 6 baterią i 7 paskiem ;)

Zawsze gdy tak ekscytujesz się technologią :) Mam przed oczyma i w głowie pewna scenę chyba z filmu „Raport Pelikana” gdzie główny bohater spotyka się z dawnym agentem służb specjalnych. Ten każe mu sie rozebrać do rosołu i wyrzucić wszelką elektronikę. Gdy główny bohater się sprzeciwia , były agent kwituje to tymi słowami
Im więcej techniki używasz, tym łatwiej cię kontrolować
PREPPERS_13 pisze:
czw 15 lut 2024, 18:38
-Możesz chodzić nawet z globusem jak Ci
wygodnie. :D
Brak argumentów ?
PREPPERS_13 pisze:
czw 15 lut 2024, 18:38
-Oczywiście,że są bardzo czytelne,można sobie korygować wielkość wszystkiego,dostosowują swoje światło do jasności otoczenia itd. bez porównania do gshocka bo tam to była tragedia,zawsze mi to przeszkadzało w nocy,że są takie ciemne i nie czytelne.
Ja przez rok z + nie miałem zadnego laga systemu czy zawieszki,uzywam go codziennie z przerwą na ładowanie:).
Była tragedia w G-Shockach ? Proszę cię , każdy model ma czytelny i przejrzysty blat. W nocy używasz podświetlenia :) Zielone g-Shock ma najlepsze. Nawet w moim ETrex30 mimo wgrania ostatnia najnowszego softu lagi sytemu są :)

PREPPERS_13 pisze:
czw 15 lut 2024, 18:38
-Obsługa w sensie,ze praca na zegarku,gshock ma brak intuicyjnego sytemu,i archaiczne klikanie,dramat.
Ehehhehe :) Ja jakoś bardziej ufam przyciskowi niż dotykowemu ekranowi :) Szczególnie w zegarku.
PREPPERS_13 pisze:
czw 15 lut 2024, 18:38
-Jak masz taką paranoje,że ktoś Cię sledzi i zbiera o tobie dane to wyprowadź sie do amiszów,tam nikt nie będzie sie tobą interesował.Nie używaj telefonu,komputera,karty płatniczej,konta bankowego.. :D
Nie ma paranoi :) Bo to się już dzieje :) Aplikacje śledzące , zbieranie danych. To nie jest paranoja :) Nigdzie nie zamierzam się wyprowadzać z kraju nadwiślańskiego. Karty płatniczej staram się używać jak najmniej :) Wolę gotówkę.

PREPPERS_13 pisze:
czw 15 lut 2024, 18:38
I coś wspominałaś o 'fajnym' komputerze na rękę.. Garmin 401 :lol: to zwykły stary odbiornik GPS,a nie żaden komputer,smart watch to jest prawdziwy komputer na nadgarstek. :twisted:
Zwykły stary sprawdzony i niezawodny odbiornik GPS :) Do dziś w użytku w wojsku i nie tylko.

~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
PREPPERS_13
Posty: 357
Rejestracja: pt 09 kwie 2021, 09:27
Kontakt:

pt 16 lut 2024, 12:47

SilesiaSurvival pisze:
czw 15 lut 2024, 19:41
Cześć


PREPPERS_13 pisze:
czw 15 lut 2024, 18:38
-Człowieku,za 16 lat to juz będziemy mieli taką technologie,ze ten zegarek będzie już dawno zutylizowany,a na jego miejsce pewnie będą okulary lub jakieś inne ciekawe urządzenie.
Pewnie tak , może nie. Ale mój Casio będzie nadal robił swoje :) z 5 lub 6 baterią i 7 paskiem ;)

Zawsze gdy tak ekscytujesz się technologią :) Mam przed oczyma i w głowie pewna scenę chyba z filmu „Raport Pelikana” gdzie główny bohater spotyka się z dawnym agentem służb specjalnych. Ten każe mu sie rozebrać do rosołu i wyrzucić wszelką elektronikę. Gdy główny bohater się sprzeciwia , były agent kwituje to tymi słowami
Im więcej techniki używasz, tym łatwiej cię kontrolować
PREPPERS_13 pisze:
czw 15 lut 2024, 18:38
-Możesz chodzić nawet z globusem jak Ci
wygodnie. :D
Brak argumentów ?
PREPPERS_13 pisze:
czw 15 lut 2024, 18:38
-Oczywiście,że są bardzo czytelne,można sobie korygować wielkość wszystkiego,dostosowują swoje światło do jasności otoczenia itd. bez porównania do gshocka bo tam to była tragedia,zawsze mi to przeszkadzało w nocy,że są takie ciemne i nie czytelne.
Ja przez rok z + nie miałem zadnego laga systemu czy zawieszki,uzywam go codziennie z przerwą na ładowanie:).
Była tragedia w G-Shockach ? Proszę cię , każdy model ma czytelny i przejrzysty blat. W nocy używasz podświetlenia :) Zielone g-Shock ma najlepsze. Nawet w moim ETrex30 mimo wgrania ostatnia najnowszego softu lagi sytemu są :)

PREPPERS_13 pisze:
czw 15 lut 2024, 18:38
-Obsługa w sensie,ze praca na zegarku,gshock ma brak intuicyjnego sytemu,i archaiczne klikanie,dramat.
Ehehhehe :) Ja jakoś bardziej ufam przyciskowi niż dotykowemu ekranowi :) Szczególnie w zegarku.
PREPPERS_13 pisze:
czw 15 lut 2024, 18:38
-Jak masz taką paranoje,że ktoś Cię sledzi i zbiera o tobie dane to wyprowadź sie do amiszów,tam nikt nie będzie sie tobą interesował.Nie używaj telefonu,komputera,karty płatniczej,konta bankowego.. :D
Nie ma paranoi :) Bo to się już dzieje :) Aplikacje śledzące , zbieranie danych. To nie jest paranoja :) Nigdzie nie zamierzam się wyprowadzać z kraju nadwiślańskiego. Karty płatniczej staram się używać jak najmniej :) Wolę gotówkę.

PREPPERS_13 pisze:
czw 15 lut 2024, 18:38
I coś wspominałaś o 'fajnym' komputerze na rękę.. Garmin 401 :lol: to zwykły stary odbiornik GPS,a nie żaden komputer,smart watch to jest prawdziwy komputer na nadgarstek. :twisted:
Zwykły stary sprawdzony i niezawodny odbiornik GPS :) Do dziś w użytku w wojsku i nie tylko.

~Bart
-Technologia daje mi wolność i swobodę,nikt mnie nie kontroluje i nie ogranicza,ograniczają mnie za to stare nie poręczne urządzenia,jak zegarki gshock. :D :lol:
-Jaki brak argumentów? Co mnie to interesuje z czym ty chodzisz,możesz naawet z globusem jak pisalem wcześniej. :D
-Gshocki mają bardzo słabe podświetlenie porównując do urządzenia które teraz używam,MI to zawsze przeszkadzało,ty mozesz sobie uwazać inaczej.
A lagi są bo to stare urządzenie,wolne i juz zdecydowanie nie na te czasy.
-Ale ja mam przyciski oraz rolkę w tym dotykowy ekran,mozna apple watcha uzywać bez dotykania ekranu. :D
-Akurat apple ma zajebiste zabezpieczenia wszystkiego,nie uzywaj socjalów,telefonu itd. nikt Cię nie będzie śledził i będziesz miał spokój na bani,ja sie tego nie boje.
-Dzisiaj to sie uzywa garmin tactical instinct który ma wszystko co 401,a nawet duzo,duzo wiecej,401 to przeżytek,juz lepiej brać 601,a najlepiej 801/901.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”