Ładowarka samochodowa QC3.0 BlitzWolf

Ładowarki różnego typu, powerbanki, etc.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 29 mar 2019, 10:55

Qualcomm Quick Charge 3.0 taka jej pełna nazwa. Zakupiona z chińskiego ali w ubiegłym roku. Wpięta w gniazdo zapalniczki w samochodzie wraz z okablowaniem. Nie ma co się rozpisywać - działa i ma się dobrze już co najmniej 6-7 miesięcy.
Moc na wejściu 12-24V/2,4A czyli nada się zarówno do osobówek jak i TIRów, ciężarówek gdzie mamy do czynienia właśnie z 24V tak więc na podróż autostopem również się nadaje. Ładowarka wyposażona w 3 porty USB o mocy wyjściowej 5V/2.4A oraz szybki port USB zwany QC3.0 którego moc na wyjściu jest podana w następujący sposób: 3.6-6.5V/3A, 6.5-9V/2A, 9-12V/1.5A (i bądź tu mądry, ja nie ogarniam, natomiast wiem że port QC ładuje najszybciej). Ładowarka bardzo lekka (70g) wraz z jednym kablem mini USB. Moja na promocji kosztowała niecałe 10$. Jestem zadowolony z zakupu bo jak wiadomo w samochodzie dobrze mieć możliwość choćby i podładowania swoich urządzeń a dwie osoby równa się dwa telefony plus miejsce na ładowanie aku latarki, banku energii czy telefonu pasażera jest zawsze mile widziane. Jeśli zależy nam na szybszym ładowaniu, mamy do dyspozycji jedynie jedno szybkie gniazdo QC ale ten problem można rozwiązać dokupując kablem mini USB z opcją szybkiego ładowania które już jakiś czas są na rynku. Czy na naszym to nie wiem, raczej dokonuję zakupów tego typu sprzętów przez Aliexpress i głownie są to wyroby firmy BlitzWolf o której na pewno słyszeliście przy okazji turystycznych paneli słonecznych. Ich recenzje są na YouTube. Prócz opisanej ładowarki posiadam okablowanie i kijek do telefonu z BlitzWolf'a i naprawdę są to produkty dobrze przemyślane oraz starannie wykonane.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Posty: 272
Rejestracja: wt 04 gru 2018, 12:02
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 29 mar 2019, 13:26

Szybkie ładowanie jest uzależnione od tego czy ładowane urządzenie wspiera takie rozwiązanie.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 29 mar 2019, 14:30

Smerfon Xiaomi Redmi 5 ładuje szybciej, to sprawdziłem już w praniu. Dzięki za uświadomienie w tej kwestii bo nie miałem pojęcia.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”