Serwisowanie Prymusa Turystycznego „Kostki”

Kuchenki, naczynia, menażki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1067
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

wt 27 wrz 2022, 21:11

Prymus Turystyczny „Kostka” serwisowanie.

Zachodni projekt, sowieckie wykonanie. Jak wiele rzeczy w dawnym ZSRR oraz innych krajach „demokracji ludowej”, nawet kuchenka turystyczna została skopiowana i dostosowana do socjalistycznych potrzeb. Aktualnie kilka razy dostawałem zapytania , „czemu moja kuchenka nie działa?”.

Tym wpisem postaram się wam wytłumaczyć jak działa PT , nazywana również Prymusem , czy „kostką Breżniewa”. PT to uproszczona nielicencyjna kopia kuchenki Optimus Hiker ( dziś jest produkowana wersja „Plus” tej kuchenki , ceny nowych od 850-950 zł). Uproszczenie polegało na rezygnacji, z pompki do wypracowania ciśnienia wstępnego. Dzięki której wytwarzało się ciśnienie wstępne robocze. Żeby to ciśnienie wytworzyć szybko w naszym PT, zalewamy prawie do pełna paliwem, oraz podnosimy osłonę termiczną, która osłania zbiornik podczas rozpalania kuchenki. Tak naprawdę żeby kuchenka działała , MUSI BYĆ SZCZELNA i mieć drożną dyszę.

Dlaczego kuchenka nie działa ?

1.Zablokowany otwór dyszy palnika. Z reguły spowodowany użytkowaniem kiepskiej jakości paliwa , tak wiem kuchenka poleci na wszystkim co się pali. Ale tą możliwość niech każdy zachowa na „trudne czasy”. Jeżeli sytuacja tego nie wymaga starajmy się używać Pb95 (benzyna samochodowa) oraz Benzyny Ekstrakcyjnej. Otwór dyszy palnika jest bardzo mały , nawet cienka igła do szycia jest zbyt gruba. Zbieranie się nagaru, może spowodować ułamanie się iglicy, która czyści ten zawór! Ten element jest tak mały (w komentarzach na tygodniu wrzucę zdjęcie iglicy co czyści dyszę) , ulamie iglicy, może spowodować, że nasza kuchenka nie będzie się nadawać do dalszego użytkowania. Zamienniki lub oryginalne części, są bardzo rzadko dostępne. Regularne sprawdzanie dyszy palnika i iglicy, to podstawa do bezproblemowego działania naszej kuchenki. Jeżeli otwór zajdzie nagarem, można spróbować odmoczyć dyszę w benzynie, a potem przedmuchać sprężonym powietrzem, żeby nie uszkodzić iglicy. Użycie innych środków penetrujących, też jest zalecane. Radzę wyczyścić dobrze dyszę kuchenki przed długim wyjazdem , oraz przed dłuższym magazynowaniem.

2.Brak ciśnienia , czyli o uszczelkach.
Nie okłamujmy się, te kuchenki maja po 25-35 lat ! Guma uszczelek, a szczególnie jej jakość pozostawia dużo do życzenia ....... Trzeba wymienić uszczelki ( w filmie który będzie w komentarzu, znajdziecie rodzaj i rozmiar uszczelek). Polecam uszczelki wykonane z VITONU.
PT ma łącznie 3 uszczelki, jedna w zaworze regulującym płomień, dwie w korku (jedna od korka , druga od zaworu bezpieczeństwa).

Jeżeli kuchenka cieknie z okolicy zaworu regulującego płomień, niestety trzeba to wymienić. Bo podciekanie łatwopalnej benzyny, nie jest bezpieczne. Tutaj radzę uzbroić się cierpliwość, bo założenie uszczelki Vitnowej, w tym miejscu jest dość czasochłonne.

Uszczelka w korku. Prosta wymiana nic nadzwyczajnego. Wyciągamy starą uszczelkę, i zakładamy nową. Ja w swojej kuchence, nawet nie mam jej przyklejonej. Przy odkręcania korka zwracam uwagę, żeby nie zgubić uszczelki. A jak zgubię, to mam w zestawie naprawczym 3 sztuki.

Uszczelka w zaworze bezpieczeństwa . Najmniejsza uszczelka tej kuchence, zawór ten odpowiada za upuszczanie zbyt dużego ciśnienia oparów, z zbiornika kuchenki.
Radze dokonać wymiany tej uszczelki , mimo faktu że często w kuchenkach, jest ona w najlepszym stanie. Tutaj jednak radzę uzbroić się cierpliwość oraz dokładność przy pasowaniu uszczelki. Szczególnie jak chcemy nadać jej kształt, tej montowanej fabrycznie. Ponieważ trzeba będzie zrobić w niej, odpowiednie zagłębienie, żeby zawór był bardzo szczelny. Jeżeli ci się nie chce, wystarczy że ładnie i równo przytniesz kawałek Vitonowego sznura. Może czasem po takiej drodze na skróty, na korku „zatańczyć” mały ogień. To oznacza tylko jedno, zawór działa. Niektórzy bardzo się tego ognia boją, moja rada, nie palić Breżniewa w namiocie / szałasie / pod tarpem, i nie przebywać przed zaworem bezpieczeństwa.

Kiedyś będę chciał zamontować na Breżniewie , ślepy korek (bez zaworu, mam gdzieś taki). I zobaczyć ile kuchenka będzie pracować w takiej konfiguracji, oczywiście wszystko z zachowaniem bezpieczeństwa 😉

Film : https://youtu.be/TpfwwxQz4J8

W opisie filmu, znajdują się rozmiary uszczelek.

Pozdrawiam
~Bart
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 28 wrz 2022, 18:47

Dzięki. Wciąż się za swoją nie wziąłem. Tutek się przyda ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia polowa”