Termosy

Kuchenki, naczynia, menażki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

pn 12 lis 2018, 16:12

Nic tak nie poprawia morale podczas jesienno -zimowej wędrówki jak ciepła herbatka. Dobrze byłoby gdyby taka herbatka była dostępna nawet bez zatrzymywania się na zagotowanie wody. Idealnym zatem elementem wyposażenia jest termos. Pozwala nam nie tylko magazynować płyny, ale także zatrzymywać ich temperaturę zarówno gorącą jak i zimną. Chciałbym przedstawić wszystkim Termosik sygnowany logiem znanej i lubianej polskiej firmy Fiord Nansen.

termos-1.jpg

Stylistyka termosu nawiązuje do typowego pocisku artyleryjskiego i rzeczywiście produkt ten strzela w 10-tkę, ale o tym za chwilę. Cała konstrukcja termosu jest metalowa poza korkiem, który wykonany jest z tworzywa i wewnętrzną częścią kubka. Główna część termosu - nazwijmy ja łuską - pokryta jest antypoślizgowym materiałem z wygrawerowanym logiem marki.

Ale to co interesuje każdego to jak długo trzyma temperaturę - i tutaj jest ten strzał w dyszkę. Po zalaniu go gorącą herbatą i pozostawieniu go w temperaturze pokojowej po 6 godzinach -> utrzymywał 82°C, po 12 -> już 75°C, a po 24 -> 61°C. Troszeczkę gorzej sprawował się przy wystawieniu go na temperaturę ok -5°C. Tutaj temperatury były znacznie mniejsze. Po 6 godzinach -> 71°C, po 12 -> 55°C, natomiast po 24 -> już tylko 34°C. Nie mniej uważam wyżej wymienione wyniki za rewelacyjne, a już na pewno bardzo dobre - tym bardziej, że po każdym otwarciu i sprawdzeniu temperatury dostawało się do niego zimne powietrze..

Zatem mogę polecić go z czystym sumieniem, a cena sama z siebie zachęca do zakupu - 69zł za pojemność 1 litra.

Mój jest już nieco obity, więc zamówiłem niedawno nowy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Tagi:
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

pt 05 mar 2021, 16:26

Edel HÖFF - szwajcarska firma znana w naszym kraju głównie z tanich garnków i szynkowarów. Projektująca swoje wyroby w Szwajcarii i jak to już w dzisiejszych czasach bywa, zlecająca ich wyrób fabryce w Chinach. Ostatnimi czasy (tj dokładnie rok temu) przy zakupie swisstoola Victorinoxa Spirita XC dostałem w gratisie ten oto termos, stylizowany na zwykłą butelkę o pojemności 500 ml.Producent zapewnia Nas, że owy produkt utrzymuje temperaturę ciepłego napoju do 10 godzin, a zimnego do 20. Rzeczywistość niestety rzadko pokrywa się z opisem i tutaj także ten stereotyp obowiązuje. Zalany gorącą herbatą (90 stopni) po upływie 10 godzin bez odkręcania przy temperaturze nie niższej niż -2 stopnie celsjusza temperatura cieczy wynosiła już tylko 32 stopnie.To znacznie, znacznie mniej niż przy termosie Fiord Nansen.Dlatego też jeśli chodzi o design naczynia to oceniam go na 8, natomiast walory użytkowe na mocne 2 w skali na 10.

EdelHOFF.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1067
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

sob 13 lis 2021, 22:27

Cześć cyknę coś od siebie :)

Używam termosów firmy WARHEAD, swego czasu miałem dostęp do tych termosów za śmieszne pieniądze.

Używam :
0.5 l WARHEAD Hunting Series
1.0 l WARHED (taki standardowy)

0.5 używam do KAWY, termos super trzyma temperaturę. Nawet po dobie kawa nadal jest ciepła, a nie letnia. Ale niestety największa wadą tego termosu, jest jego korek który ciężko się myje. Posiada dziwny system otwierania którym fajnie przelewa się kawę, ale kiepsko się myje (nierozbieralny).

Dlatego też kupiłem 1.0 litra, z prostym korkiem bez żadnego zaworku itp. I litrówki używam do herbaty :)

Oba termosy używam od 2012 :)

Jestem z nich bardzo zadowolony!

Pozdrawiam
~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
dublet
Posty: 12
Rejestracja: pt 03 gru 2021, 07:41
Kontakt:

wt 08 mar 2022, 14:00

Aktualnie zakupiłem o dziwo nowy termos armii holenderskiej o pojemności 1litra i naprawdę zrobił na mnie super wrażenie.Ostatnio wychodząc z domu na cały dzień i praktycznie zapomniałem o gorącej herbatce.
Po otwarciu wieczorem mało nie popatrzyłem się i spokojnie wypiłem herbatę do kolacji.
Cena ok.55zł plus wysyłka z allegro.
Ramzan Szimanow
Posty: 1831
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

ndz 20 mar 2022, 20:36

Ja skromnie, srebrny z sieci marketów z sympatycznym czerwonym owadem w czarne kropki w logo.
Zewnętrzna obudowa może jest podatna na wgniecenia ale termos jest mocny, trwały i długo trzyma ciepło.
Awatar użytkownika
Buła
Posty: 326
Rejestracja: śr 10 lis 2021, 12:49
Kontakt:

ndz 20 mar 2022, 22:30

Thermos Ultimate, 900 ml. Chyba najlepszy jaki miałem. Stalowy, leciutki, przy nalewaniu nie wymaga pełnego odkręcania, prawie niezniszczalny przy moim użytkowaniu (a to już coś). Trzyma grubo ponad 24h. Wysoki i wąski więc idealnie wciska się w plecak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia polowa”