Menażka

Kuchenki, naczynia, menażki
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

wt 22 sty 2019, 01:02

No i sam widzisz, i trzecie ucho nie wyrosło Ci nigdzie, i ja siódmego włosa też nie mam :D.
Obrazek
Awatar użytkownika
potacz
Posty: 162
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:57
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

wt 22 sty 2019, 10:13

Nic dodatkowego nie wyrosnie... tylko zęby wypadną :)
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

wt 22 sty 2019, 19:37

Łee, i tak już 1/5 ich nie mam. :D

menażka-2.JPG

Tak jak pisałem kilka fotek tego naczynka. Ogólnie to nie gotowałem w nim nic jeszcze. Kupiłem do BOB’a i tak już pozostał. W zestawie masz kociołek, talerzyk i wieczko, które także może za talerzyk robić. Największą wadą tego zestawu jest brak uchwytu dla pokrywki. Na początku obmyśliłem rączkę na magnesie, ale gdzieś przepadła mi podczas przeprowadzki (swoją droga dużo rzeczy przepadło podczas tej przeprowadzki). Tak czy siak znalazłem Ci dwa takie zestawy. Jeden praktycznie kropka w kropkę taki jak ten za 33zł, a drugi podobny za 35zł. Poniżej linki.

Opcja za 33zł: https://allegro.pl/oferta/zestaw-kempin ... 7458267485

Opcja za 35zł: https://allegro.pl/oferta/menazka-stalo ... 7782851187
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Romeo

wt 22 sty 2019, 20:24

obydwa zestawy bardzo fajne ,ja znalazłem cos takiego i się zastanawiam .
https://pl.aliexpress.com/item/4-szt-pr ... 6d281ea-27
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

wt 22 sty 2019, 20:27

Ano tak, bo ty teraz u chińczyków kupujesz :P No jak wydaje się Tobie akuratny, to czemu nie.
Obrazek
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1067
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

ndz 14 lis 2021, 00:20

Cześć

Może pochwale się co ja tam używam do gotowania :

- menażka WP
-menażka US Army
-menażka GB Alu
-menażka GB Stal z roku 1943
-menażka harcerska 3 częściowa

Na trekkingowe wypady, jako substytut menażki
-kubek US Army (stalowy lub Alu)
-kubek plastikowy GB

Krótko po co i dlaczego ?
Menażka WP - w niej się fajnie gotuje i piecze.
Menażki GB ( stal i Alu ) najbardziej uniwersalne naczynia terenowe według mnie.

Menażka US Army
Z tego zestawu używam tylko pokrywki, dlatego? Bardzo fajna patelnia !

Harcerska 3 częściowa (duży garnek ,
mały , pokrywka i chwyt do pokrywki)
Zabieram głównie jak idę w teren z kimś kto nie ma żadnych garów terenowych.

Na szybkie trekingowe wypady w góry używam takiego zestawu garów
-manierka pattern58
-kubek plastikowy Pattern 58
-kubek stalowy lub aluminowy wzoru US Army
-Spork
-pokrowiec na to
Najbardziej uniwersalny i najbardziej budżetowy zestaw o niedużych wymiarach, pozwalający zagotować wodę na żywność liofilizowaną , oraz zaparzyć herbatę w kubku plastikowym. Do pokrowca wchodzi jeszcze kuchenka składana na paliwo stałe.

Wszystkiego używam :) ale mam swoje ulubione gary.

Pozdrawiam
~Bart
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

ndz 14 lis 2021, 00:32

No ja już od jakiegoś czasu wychodzę tylko z kociołkiem Zebry. Mała "dzieciąteczka" wystarcza na solowe wypady. Już niedługo zacznie się moja pora roku, czyli zima, długi urlop i mnóstwo czasu w terenie. Mam też tą harcerską, marketową i wszelkiego rodzaju kubki, ale zeberka jest w mojej ocenie najlepsza. podkładam pokrywkę wkładam do kociołka litrowego Nalgena, wszystko razem w siatkę i do wora.
Obrazek
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 14 lis 2021, 21:17

U nas dwie różne propozycje, których używamy z małżonką (nie liczę zestawów kleconych kiedyś z przypadkowych naczyń, a można samemu dopasować sobie co nieco, chociażby z demobilu).

Pierwszy to Menażka stalowa Helikon 3-częściowa, koszt około 80 zł, być może w zależności od portalu/sklepu.
Wykonana ze stali nierdzewnej
Pojemność:
- garnek ok. 1 litr (śr. 15 cm) ze składanym uchwytem,
- garnek ok. 0,7 l (śr. 13 cm) ze składanym uchwytem,
- patelnia (śr. 15,5 cm) a raczej talerz, gdyż bez uchwytu, choć nic nie stoi na przeszkodzie aby dorobić lub obsługiwać kombinerkami z multitoola
Waga dość spora albowiem 730 g. To jest sprzęt z kategorii gniotsa nie łamiotsa, ciężki, ale można nim głowy rozbijać :P Używam od lat i naprawdę nie mogę narzekać na nic, prócz wagi. Ale coś kosztem czegoś. Poza tym jeśli awaryjnie ktoś chce to kupić aby mieć naczynia na czas kryzysu, aby móc na zwykłym palniku alkoholowym gotować, to waga nie jest przeszkodą. A o takim awaryjnym gotowaniu mówimy.

Drugi to Menażka stalowa Texar 3-częściowa, koszt około 75 zł, j.w.
Również wykonana ze stali nierdzewnej
Pojemność:
- 1,2 l garnek (śr. 17,3 cm, wys. 6,6 cm) ze składanym uchwytem,
- 0,6 l garnek, który można wykorzystać jako patelnie (śr. 17,4 cm, wys. 3,8 cm) ze składanym uchwytem,
- 0,35 l talerz (śr. 17,5 cm, wys. 2,2 cm).
Waga 640 g. Lżejszy sprzęt a czy mniej wytrzymały, to nie powiem bo naprawdę nie rzucałem nim o beton ani nie rozbijałem nim ścian :lol: Nie do tego służy. Też dobry awaryjnie do domu a do plecaka ciut lżejszy od poprzednika.

Oba produkty są od polskich firm, co dla mnie osobiście ma znaczenie, tym bardziej że nie jest to badziew.

Zdecydowanie bardziej lubię menażkę Helikona gdyż do niej prócz wełny stalowej do czyszczenia, herbat, zapalniczki, łyżki i kilku podpałek, zmieści mi się również cały palnik alkoholowy Tatonka, opisany tutaj. W kwestii gotowania różnic nie widzę. No, na Helikona, który jest większy, wejdzie więcej żarła ale to też nie aż tak wiele więcej.
Tak więc do stu złotych, każdy może nabyć zestaw na czas kryzysu, gdy garnki z podwójnym, potrójnym dnem lub inne patenty współczesnej kuchni, odmówią nam współpracy.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia polowa”