Pieluchy tetrowe

Sprawy dotyczące zdrowia i życia naszych małych pociech
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 13 lut 2022, 18:55

Posiadacze dzieci zapewne muszą gromadzić opakowania jednorazowych pieluch współczesnych, zwyczajowo nazywanych "pampersami". A kiedyś było tak, że mieliśmy na tyłkach wywiązane pieluchy tetrowe. Rodzice musieli się za nimi nastać w kolejkach bo za ich czasów, z przydziału państwowego, było niewiele. A potem musieli prowadzić stałą rotację: dupcia, pranie , wygotowywanie i znów dupcia. Niektórzy zapewne prasowali jeszcze, odkażali dodatkowo. Masakra ile roboty i zamieszania prawda? Teraz wrzucamy przestrzelonego pampora do kosza, ewentualnie zawijamy w worek żeby z kosza nie waliło bronią biologiczną i finito, problem z głowy. A jeśli nie kupimy już w sklepie pampersów? Ja przy swoich dzieciach zrobilem zapas tetrowych pieluch. Materiał juz nie ten sam co kiedyś, fakt. Pamiętam, bo kilka pieluch zostało w rodzinnym domu i nastolatkiem będąc, wydmuchiwałem w nie nochal będąc chorym, także dawniej w nie waliłem z tyłka, potem z nosa :lol: Ale pielucha nie użyta na mnie, zszyta w rożek, służyła dziadkom do zrobienia twarogu z mleka krowiego. Pielucha tetrowa nieźle odbija słońce w upał. Pieluchą tetrową (nieużywaną na dupce malucha) wycierałem dzieciaki po kąpieli, myję brudne gęby itd. Naprawdę fajna rzecz taka pielucha :) W upał nieźle pot zbiera, nasączona wodą chłodzi kark. A w sklepach teraz i tetrowe i flanelowe i bambusowe i ło panie ile tego. Zwracam uwagę na to, bo w kryzysie może być licho. Ja mam z 30 sztuk. Niewiele. Ale każdy sam decyduje. Pamiętam że z 20 sztukami dawniej, ludzie mieli problem z rotacją.
Obrazek
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1088
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

ndz 13 lut 2022, 20:04

Cześć!

Pielucha tetrowa, inne zastosowanie :
1.moskitiera
2.siatka maskująca na hełm (wymocz w zielonej herbacie żeby zabarwić)
3.szal snajperski (wymoczyć jak wyżej)
4.kamuflaż na broń (wymoczyć jak wyżej) , pociąć w długie pasy.
5. Improwizowany opatrunek
6. Duża pielucha może pełnić role chusty.

Zna ktoś jeszcze jakieś zastosowania ?

~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
adamkie
Posty: 2
Rejestracja: czw 20 paź 2022, 18:07
Kontakt:

śr 31 sty 2024, 19:24

Do filtracj , jako flaga , jako podpaska.
Mr Nobody
Posty: 154
Rejestracja: sob 18 gru 2021, 23:42
Kontakt:

pn 05 lut 2024, 20:38

Używam jednej do tej pory, jak robie ser , do odcedzania serwatki ,oczywiście nowa nigdy nie używana do celów przeznaczenia ...
..."wojownikiem w ogrodzie niż ogrodnikiem na wojnie."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dzieci”