Komórka

Wszystko odnośnie telefonów mobilnych
BoldFold
Posty: 1442
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pn 25 wrz 2023, 11:58

Ostatnie rozmowy umocniły mnie w przekonaniu do używania zwykłej komórki z wymienną baterią. Tu pojawia się problem dostępności telefonu i akcesoriów dodatkowych w postaci aparatu fotograficznego i oczywiście nawigacji. Myślę o następującym rozwiązaniu;
1/ smartfon w aucie
2/ telefon zwykły coś jak solid z 2-im numerem i przekierowaniem
3/aparat fotograficzny

Czyli smartfon w aucie z nr telefonu (starym) i nawigacją google i mapsme, do tego mam nawigację garmina montanę 600 chyba.

W kieszeni za to zwykły telefon ( z numerem i przekierowaniem ze smartfona)
i aparat fotograficzny.

Teraz pytanie o zakup aparatu fotograficznego i zakup zwykłej komórki pewnie wiecie więcej niż ja, a sprzęt mają być przyjazny, niedrogi i w miarę lekki.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2608
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 25 wrz 2023, 13:43

Ja ciut prościej myślałem/wciąż myślę.

Solid w kieszeni na codzień a smerfon w domu, w zasięgu fifi.

Druga opcja to smerfon z kartą Aero2 w plecaku/torbie a Solid przy sobie.

Ot, tyle.
Obrazek
BoldFold
Posty: 1442
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

wt 26 wrz 2023, 09:18

Co ze zdjęciami? Co z nawigacją? Opartą nie tylko na gps ale i na masztach nadawczych? Co z telefonem na który ludzie dzwonią a nie mam go przy sobie?

Tak się czepiłem tych zdjęć, robię zdjęcia dla siebie różnych miejsc; źródełka, ciekawa miejscówka, drzewo-jak mam czas to przeglądam i utrwalam sobie pamięć wędrowca.

Na marginesie kto aktualizuje mapy papierowe na bieżąco a dróg się buduje od groma u nas ostatnio. I czy są zaktualizowane mapy papierowe do kupienia?
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
edlech
Posty: 49
Rejestracja: czw 19 mar 2020, 22:08
Lokalizacja: Łowicz-Łodz
Kontakt:

wt 26 wrz 2023, 20:51

Nie dramatyzowałbym z tym wyciąganiem baterii. Wbudowanie microswitch-a nie jest operacją trudną. Do tego dodałbym drugi, do wycinania anteny:)
BoldFold
Posty: 1442
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

śr 27 wrz 2023, 08:30

Bateria zapasowa do telefonu jest wagowo najmniejszym obciążeniem do plecaka, niż np powerbank. To jest powodem dla którego wolałbym telefon z wyjmowaną baterią. Również zapasowa bateria/akumulatorek do latarki. Mam nawigację która również pozwala na założenie zapasowego akumulatorka bądź zamiennie baterii.

Chyba, że się mylę i jest inna możliwość równie oszczędna wagowo co zapasowa bateria, czy akumulatorek?

Może dobrym rozwiązaniem będzie np hammer explorer pro?
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1167
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

śr 27 wrz 2023, 12:16

BoldFold pisze:
śr 27 wrz 2023, 08:30
Może dobrym rozwiązaniem będzie np hammer explorer pro?

Czy on nie jest przypadkiem z e-sim?

A może po prostu Samsung xCover 6Pro?
Obrazek
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2608
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 28 wrz 2023, 16:25

W przypadku aparatu foto - dysponuję jeszcze starą motorolką - lonovo (smerfonem). Na skutek kombinacji, wyłamałem jeden pin, który sczytywał dane z karty SIM. Mała, lekka, płaska - może robić za aparat cyfrowy i nie łączy się z niczym, poza domowym fifi (jeśli jej dam dostęp).
Obrazek
Awatar użytkownika
Buła
Posty: 326
Rejestracja: śr 10 lis 2021, 12:49
Kontakt:

czw 28 wrz 2023, 20:23

1411 pisze:
czw 28 wrz 2023, 16:25
W przypadku aparatu foto - dysponuję jeszcze starą motorolką - lonovo (smerfonem). Na skutek kombinacji, wyłamałem jeden pin, który sczytywał dane z karty SIM. Mała, lekka, płaska - może robić za aparat cyfrowy i nie łączy się z niczym, poza domowym fifi (jeśli jej dam dostęp).
Nawet jeśli uszkodziłeś połączenie z SIM to ta motorolka dalej łączy się z siecią GSM...
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1167
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

czw 28 wrz 2023, 20:50

Niestety Buła ma rację. By wyjaśnić ten proces o którym wszyscy wiemy, ale nie pamiętamy posłużę się przykładem telefonu alarmowego 112. Ogólnie by zadzwonić do kogoś potrzebne jest zalogowanie się do sieci operatora i uzyskanie zezwolenia na wykonanie połączenia. By się zalogować do sieci operatora wystarczy numer urządzenia - IMEI. Z kolei, by uzyskać pozwolenie na połączenia, potrzebne są dane zawarte na karcie SIM. Karta owa składa się z mikroprocesora, pamięci wewnętrznej i układu szyfrującego. Pełni funkcję klucza dostępowego do sieci komórkowej, udostępnianej przez konkretnego operatora. Numery alarmowe są zwolnione z obowiązku wymagania klucza dostępowego i praktycznie każde urządzenie po zalogowaniu się do każdej dostępnej sieci (po podaniu samego IMEI) może nawiązywać połączenia, np. z 112, czy też innymi numerami wpisanymi na białą listę. Telefon z aktywnym modem GSM zawsze loguje się do wolnego BTS'a bez względu na to czy ma SIM i czy ta karta jest aktywna. Dlatego 112 działa nawet gdy nie mamy zasięgu, korzysta z sieci innego operatora.
Obrazek
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2608
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 29 wrz 2023, 06:21

Kurła, faktycznie. Jest jak mówicie. Jedynie niezarejestrowany w sieci, nowy smerfon mógłby zatem nie łączyć się?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci komórkowe”