Trening, Kondycja , zdrowie

Kwestie dotyczące wysiłku fizycznego i treningu, dzięki któremu poprawimy swoje możliwości fizyczne.
Ramzan Szimanow
Posty: 1874
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

ndz 14 sty 2024, 13:58

SilesiaSurvival pisze:
ndz 14 sty 2024, 06:22
Bo oprócz masy mięśniowej, warto posiadać jakąkolwiek kondycję :) I te trzy formy aktywności fizycznej, dobrze przyczyniają się do jej zwiększenia. Bo co z tego, że będziesz miał rzeźbę greckiego dyskobola jak załatwi cię raptem 800-1000 metrów biegiem ;) ?
Przypomniałeś czasy technikum i kumpli którzy mieli ramiona grubsze jak uda. 🤣
W latach 00" nie brakowało "bocianów".

A poważniej, czym człowiek starszy tym bardziej docenia trening rozciągający.
Trzeba pilnować tych trzech rzeczy na raz, dobre są tu rozpiski pod sporty walki...
Tyle że, i tak warto to wspomóc rowerem,
bieganiem ciut dłuższych dystansów.
Bo jednak sporty walki to szybki, intensywny wysiłek. Bieg na np 5 km tworzy trochę inne włókna mięśniowe. I uczy oddechu, rozkładania sił nie na 3 minuty. Tylko przez pół godziny.
Potem można sobie utrudnić interwałami trucht, sprint, uspokojenie oddechu w truchcie i znów zryw.
Choć taki trening ma wadę wypalania psychicznego.
Bieg jednostajnym tempem jest przyjemny.
Do interwałów trzeba się o wiele bardziej zmusić.
Albo zastąpić je... Bieganiem po pagórkach. 😁
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2595
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 14 sty 2024, 15:53

Rozciągania nigdy nie darzyłem sympatią, ale dzięki niemu obecnie wciąż nie mogę się uznać za kompletnego kartofla :lol:
Trzeba wracać do starych nawyków. Z korzyścią dla zdrowia i możliwości.
Obrazek
Robot
Posty: 4
Rejestracja: wt 08 mar 2022, 07:09
Kontakt:

śr 21 lut 2024, 07:47

Przeglądam wątek i brakuj mi tu jednego. Ostatniego członu z tematu.
Ludzie mają tony zapasów i dziurawe zęby. Na czas W najważniejsze jest zdrowie, bo co z tego że masz kondycję, tony zapasów jak wykończy Cię dziura w zębie, albo inna nie doleczona choroba.

Ja od dwóch miesięcy chodzę na treningi z trenerem personalnym. I tak na prawdę większość ćwiczeń na razie jest na głębokie partie mięśni z naciskiem na prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Co z tego że obok ćwiczy koleś co wyciska więcej niż ja ważę, skoro jego postawa pokazuje, że ćwiczy źle. Zła postawa, mięśnie rosną, ale na ogólny stan zdrowia się to nie przekłada.

Po sobie widzę, że tętno spoczynkowe w nocy spadło mi z prawie 70 do 52-58.
Mr Nobody
Posty: 154
Rejestracja: sob 18 gru 2021, 23:42
Kontakt:

śr 21 lut 2024, 10:56

a no widzisz , jednak to zależy od naszych genetycznych predyspozycji , sam po sobie wiem ,kiedy za młodego spedziłem z 7 lat w siłowni i biorąc udział w lokalnych "zawodach strong man " , i u mnie moje predyspozycje są takie , jak tylko zaczynam dzwigać , nabieram masy mieśniowej szybko , tylko ruszam sie potem jak wóz z węglem , i ciężko dobrać ubranie ,z reszta nadal ciężko tylko teraz za dużo tłuszczu , w moim przypadku akurat najlepsze są ćwiczenia izometryczne , najlepiej długie marsze , pływanie , jakiś rower , biegac nie lubię ...
..."wojownikiem w ogrodzie niż ogrodnikiem na wojnie."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kondycja”