Wszy [przepis ziołowy]

Wszystko w temacie utrzymania czystości
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 03 wrz 2020, 13:30

Problem który potrafi uprzykrzyć życie każdemu rodzicowi a sytuacji kryzysowej większego kalibru, może stać się codziennością. Obecnie mamy na rynku preparaty na te pasożyty. Na temat ich skuteczności się nie wypowiem bo nie miałem sposobności stosować (podejrzewam że skuteczne w 100% nie są, bo przecież muszą się sprzedawać a nie znikać z rynku - takie mamy czasy i nie zapominajmy o tym), jednak co gdy będzie tak źle, że tego typu preparaty nie będą dostępne? Lub chcemy z całą pewnością pozbyć się szybko i definitywnie niechcianych gości? Dawniej byłą jeden sprawdzony preparat, a mianowicie denaturat. Taka zwykła "jagodzianka na kościach" jak większość zapewne kojarzy. Włosy myło się w denaturacie a raczej wcierało go w głowę, następnie zakładało worek i pod przykryciem, w oparach tego zanieczyszczonego alkoholu wszy "dochodziły" przez godzinę. Następnie włosy myto i wyczesywano gęstym grzebieniem. Zwykle dwie takie operacje załatwiały sprawę.
Przypomnę jeszcze że owady te mogą roznosić różne choroby takie jak dżuma, tyfus plamisty czy gorączka okopowa. W czasach wojennych, w obozach koncentracyjnych, w warunkach dalekich od higienicznych były na porządku dziennym więc nie myślcie że nie stały by się czymś niespotykanym obecnie.

Dla znających się na roślinach można także zastosować odwar z kwiatów wrotyczu.
Składniki: 1 łyżka kwiatów wrotyczu, 1/2 łyżki ziela macierzanki lub ziela tymianku albo ziela piołunu

Sposób przygotowania: zioła wsyp do garnuszka i zalej 1 szklanką wrzącej wody. Następnie ogrzewaj powoli pod przykryciem do wrzenia (nie gotuj). Odstaw na 15 min i przecedź. Stosuj zewnętrznie w świerzbie i wszawicy głowowej i łonowej. W przypadku wszawicy głowowej włosy obficie zwilżyć płynem i zawiązać chustką na 2-3 godz. Następnie głowę umyć i wyczesać gęstym grzebieniem. Po 24 godz. włosy zmyć ciepłym octem i wyczesać gęstym grzebieniem w celu usunięcia gnid. Oba zabiegi powtórzyć po 6-7 dniach. Możliwym skutkiem ubocznym może być podrażnienie skóry.
Przepis pochodzi z: Ożarowski A., Jaroniewski W., Rośliny lecznicze i ich praktyczne zastosowanie, Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych, Warszawa 1987.
Obrazek
Romeo

czw 03 wrz 2020, 15:06

Dodam jeszcze ,że jest taki płyn Sora płyn do zwalczania wszawicy głowy ,którego składnikiem jest dimetikon (obojetny olej sylikonowy) który wcieramy we włosy ,co powoduje zwykłe uduszenie wszy ,zalecany jest stosować profilaktycznie gdyż wszy składają swoje jaja u podstawy włosa a ten preparat zatyka im drogi oddechowe , jednak idąc tym tokiem rozumowania w warunkach polowych goli sie włosy do skóry , lub można natrzeć głowę zwykłym olejem roślinnym ,działanie będzie to samo tylko głowa będzie pachnieć olejem do smażenia ...
CYKLOP

czw 03 wrz 2020, 15:29

Niestety ta plaga dopada większość społeczeństwa uczniowskiego w obecnych czasach . A w szczególności podstawówki i gimnazja . Dawniej tak nie było . Pielęgniarka wpadała do klasy i repeta po łbach każdego . Do zabiegowego wszawik na głowę zjebki i z płaczem do domu . Matka na dywanik do wychowawcy klasy dziecka i znowu opierdol . Wszyscy wiedzieli w szkole kto jest brudas i ma wszy . Skutkowało jak cholera . Potem matka sama sprawdzała stan czystości głowy dziecka żeby wstydu nie było . Jak nie to szare mydło i jazda do wanny . Teraz ochrona danych osobowych , ochrona godności ludzkiej i wyłazi gówno szczelinami . Najlepszym sposobem na pozbycie się wszy ludzkiej oraz larwy to golenie kompleksowe wszędzie , mydło i woda do oporu. Mam być czysty jak łza bo poprawka będzie. Sprawdzone osobiście.
A teraz puki co jest dobrze mieć zestaw ucznia w razie jak by zaatakowały :P
IMG_20200903_150144_resized_20200903_030238869.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”