Witamina D3 i K2

Współczesne podejście do tematu zdrowia
ODPOWIEDZ
Luki
Posty: 79
Rejestracja: ndz 23 wrz 2018, 22:12
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

pn 18 mar 2019, 00:50

Ostatnio trochę o tym czytałem i słuchałem na yt dr Czerniaka jak o tym mówi. Ciekawe to wszystko dlatego szukam tych witamin o największym stężeniu. Gdyby ktoś coś chciał dodać lub miał styczność, dokładniej- sam brał większe dawki to chetnie posłucham uwag.
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

wt 19 mar 2019, 08:50

Dość trudno jest ogólnie rzecz biorąc doradzać czy też polecać, konkretne witaminy czy lepiej minerały. Ale po kolei, jedną z tajemnic koncernów farmaceutycznych jest przyswajalność witamin, kiedyś dotarłem do informacji, że wit c (sztuczna wyprodukowana) wchłania się w kilku % z całej tabletki. Bardziej prawdomówni specjaliści od żywienia twierdzą, że człowiek żyjący higienicznie i odżywiający się prawidłowo, nie potrzebuje dodatkowego wsparcia ze strony tabletek. Mało tego, nie do końca wiadomo, ze względu na cechy osobnicze, czy nam to przypadkiem nie szkodzi. Należałałoby najpierw zrobić badania i dopiero potem zażywać suplementy, których nam brakuje. Skąd jednak wiedzieć czego nam brakuje, skoro dieta, stres, warunki pogodowe, pory roku, mają wpływ na poziom witamin, a skomplikowane działanie organizmu przekracza percepcję współczesnej medycyny, ale jest popyt jest podaż. Dodatkowym problemem jest możliwość tzw samoleczenia organizmu i jego wpływ na w/w witaminy.

Reasumując ja bym stawiał na zdrowy tryb życia, prawidłowe odżywianie, regularne badania itp Dodatkowym minusem jest też zaopatrzenie po W w/w witamin, a organizm się przyzwyczaja, że dostaje coś za nic i nagłe przerwanie dostaw, na pewno będzie miało negatywne skutki.

Dodatkowo, każdy przygotowany powinien choć trochę znać medycynę i funkcjonowanie organizmu, też medycynę ludową, ziołolecznictwo. A już na pewno funkcjonowanie własnego organizmu, poprzez obserwację oczywiście i być takim trochę swoim lekarzem. To na pewno będzie na plus zawsze, a w przypadku W bezcenne.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
Rapttus
Posty: 197
Rejestracja: śr 19 wrz 2018, 15:02
Lokalizacja: Rzeszów Jasło
Kontakt:

wt 19 mar 2019, 14:30

Jeżeli interesują Was czyste witaminy w dużych dawkach to polecam https://podkowa.eu/pl/c/Witaminy/113
Wiem że dla koni :lol:
Ale jajem i jest ok.
Co do witaminy D to przesadziłem z dawką. Jadłem łyżeczką dwa razy dziennie aż nudności miałem (2 miliony jednostek) ale to zbagatelizowałem.
Na badaniach po półtora miesiąca wyszły początki uszkodzenia wątroby (wysoki fibrynogen i niskie żelazo) więc odstawiłem.
Teraz skorygowałem dawkę i biorę 250 tysięcy co dzień dwa, plus witamina A oraz E. a dziś mi przyszła k2mk7 200mg.

Jeżeli żyli byśmy w spokoju w miarę czystym środowisku i odżywiali się prawidłowo to rzeczywiście suple nie były by potrzebne ale przy papierowej żywności trzeba coś jeść brać itp. Przynajmniej pić zioła codziennie.
Mam taką swoją mieszankę ziołową nagrałem o niej film zerknijcie
https://youtu.be/OvFPM_Jo9aw
Obrazek
Awatar użytkownika
potacz
Posty: 162
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:57
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

pt 22 mar 2019, 02:50

Przed jakimikolwiek rucjami, zapoznajcie się z terminami awitaminozy i hiperwitaminozy.

Bold ma rację co do przyswajalnosci, dostępność składników z prawdziwego jedzenia i roślin jest większa, ale stężenia są mniejsze. A co do diety... ok. Dieta zróżnicowana. Czyli według aktualnych wytycznych, o ile dobrze pamiętam od znajomych dietetyków... 9 porcji warzyw dziennie minimum. I chyba 3 porcje owoców.

Dosłownie kazdy, absolutnie każdy który nie je warzyw i owoców z każdym posilkiem ma wybrakowanie pod względem witamin i minerałów. Więc każdy z nas powinien suplementować. Ale to nie znaczy, że im więcej tim lepiej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Medycyna”