Tlen inhalacyjny

Współczesne podejście do tematu zdrowia
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

pt 04 lut 2022, 12:19

Tlen inhalacyjny w puszce ma za zadanie uzupełniać krótkotrwałe niedobory tlenu spowodowane wysiłkiem fizycznym, nagłym zatorem dróg oddechowych, alergią, zmianą wysokości (np. w górach), stresem czy przeziębieniem. Tlen inhalacyjny w puszcze jest przeznaczony przede wszystkim dla osób u których zawartość tlenu spadnie poniżej 94% - pomiaru można dokonać za pomocą pulsoksymetru. Stanowi pomoc dla sportowców czy osób już starszych. Przez moje ręce przewinęły się puszki “trzech różnych firm”. Wszystkie sprzedawane jako medyczne, a na opakowaniu napis “nie do użytku medycznego”. W większości są to towary nabijane tlenem technicznym i sprzedawane. Z tych trzech na uwagę moim zdaniem należy produkt O2 Focus+Med. Jako jedyny do tej pory z deklarowanych 140 wdechów pozwolił na 80 rzeczywistych. O2 Polski Tlen i O2 MedicTech OxygenPro dały z tej samej pojemności (14-stu litrów tlenu z jednolitrowej puszki) tylko po ok 30 wdechów. Jednakże były też dwukrotnie tańsze. Na wypadek gdyby nagle zaszła taka potrzeba zakupiłem jeszcze 4 takie puszki, nie ze względu na mnie, ale innego członka rodziny. Nie wiem natomiast jak mają się do butli z tlenem które też można nabyć. Zastanawiam się też na O2 Vigor, który także jest sprzedawany jako wyrób medyczny. Tymczasowo jednakże nie planuję jego zakupu.


Fokus-tlen.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Tagi:
SŁAWEK
Posty: 345
Rejestracja: czw 06 gru 2018, 20:53
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

pt 04 lut 2022, 21:50

Tlen techniczny od medycznego różni się ceną i kolorem butli. Napełniany jest w tych samych zakładach z tych samych zbiorników.
Temat osobiście przetestowany plus informacje u źródeł. Mój tel masz.
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

sob 05 lut 2022, 13:27

No nie byłbym sobą gdybym czegoś od siebie nie dołożył, tlen techniczny napełniony w butlach np Air Product czy innego koncernu jest czystszy od tlenu medycznego :idea: :!: Wypróbowane organoleptycznie na wypalarkach laserowych, tak to wygląda :lol: My jesteśmy przyzwyczjeni do zanieczyszczeń we wdychanym powietrzu, wypalarka nie.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Medycyna”