Siarka, biosiarka

Współczesne podejście do tematu zdrowia
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 20 lut 2022, 12:48

BoldFold pisze:
pt 15 paź 2021, 07:53
Jeszcze, co do bolących stawów; siarka w tabletkach jest bardzo pomocna a braki w organizmach powszechne. Można kupić w aptekach i spróbować przy przewlekłych bólach. W zgodzie z zasadą "pacjencie, lecz się sam"
Kupiłem na próbę listek suplementu diety o nazwie Sufrin i po kilku przyjętych kapsułkach, faktycznie staw kolanowy przestał doskwierać. Suplement kosztuje 40PLN za 60 kapsułek także jakiś wydatek to jest. Ale pomógł. Poszukałem i znalazłem biosiarkę z Kol-Polu, taniej. Fakt, odbija się zapałkami przy tych suplementach ale efekty pozytywne odczuwam. I nie żebym nie był o specjalistów ze swym kolanem. Miałem nawet badania w stronę boreliozy i nic, zero wyników co z mym kolanem nie tak. Teraz przynajmniej nie dokucza mi wcale.

Szukałem więcej informacji o siarce i przede wszystkim naturalnie przyswajamy ją w czosnku, cebuli, szczypiorku i porze.

Znalazłem też pewne informacje o sulfonamidach (grupa organicznych związków chemicznych będących amidami kwasów organosulfonowych. Sulfonamidy mają działanie bakteriostatyczne, hamują wzrost kolonii bakterii) w starej książce "Przewodnik medyczny dla felczerów" z roku 1952, gdzie przy chorobach skórnych typu grzybica czy jakieś ześluzowacenia etc. polecano przyjmowanie związków z siarką wewnętrznie. Pamiętam że jak byłem szczawiem i pryszcze mnie dopadły, dostałem od lekarza preparat na siarce, żółtą maź do smarowania pryszczatej gęby i bardzo szybko działał.

A na sam koniec pierwszy odcinek z kanału dr Marka Skoczylasa, nomen omen polecanego w dziale Wiedza przez kogoś, o działaniu siarki. Warto odsłuchać, warto na przyśpieszeniu x2 żeby w nerwicę nie popaść :lol: i odsłuchać kolejnych jak się pojawią.
https://youtu.be/csKRhRBIzJU
Cały temat we współczesnej Medycynie, właśnie ze względu na słowa dr Skoczylasa.
Obrazek

Tagi:
edlech
Posty: 49
Rejestracja: czw 19 mar 2020, 22:08
Lokalizacja: Łowicz-Łodz
Kontakt:

ndz 20 lut 2022, 16:01

Można tu też dorzucić temat DMSO.
Sam stosuje na skaleczenia, mocno przyspiesza gojenie.

"1. Jest doskonałym rozpuszczalnikiem substancji polarnych i niepolarnych i w tym zakresie nie ma sobie równych.

2. W laboratoriach stosowany jest jak odczynnik analityczny lub chemiczny w celu przyspieszenia niektórych reakcji chemicznych.

3. Stosowany bezpośrednio na skórę wraz z preparatami leczniczymi, umożliwia przenikanie substancji aktywnych w głąb ciała.

4. Potęguje działanie antybiotyków, leków przeciwgrzybiczych i przeciwwirusowych, dlatego znalazł zastosowanie w leczeniu miejscowym infekcji grzybiczych, jako nośnik itrakonazolu (leku przeciwgrzybiczego).

5. Używany w transplantologii, jako środek chroniący organy przeznaczone do przeszczepu.

6. W laboratoriach znalazł swoje zastosowanie do zabezpieczania materiału genetycznego, czerwonych krwinek itp próbek przed zamarzaniem.

7. Działa ochronnie na komórki poddawane promieniowaniu Rentgenowskiemu (RTG).

8. DMSO stał się zatwierdzonym lekiem na receptę w terapii śródmiąższowego zapalenia pęcherza.

9. W chemioterapii w wyniku wynaczynienia leku, w celu jego neutralizacji oraz zapobieżenia uszkodzeniom i owrzodzeniom skóry oraz okolicznych tkanek."
Maślak13
Posty: 265
Rejestracja: wt 20 lip 2021, 22:07
Lokalizacja: 21-300
Kontakt:

ndz 20 lut 2022, 17:49

Co do biosiarki to mam taką w proszku (chinska 😁) i witaminę C z dzikiej róży w proszku. Ostanio zaczęło boleć mnie w pachwinie przy niektórych ruchach nogi. Po dawce ok gram biosiarki i niepełna łyżeczka wit C ból ustał. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale na razie nie boli.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 20 lut 2022, 18:06

Także tej w proszku używam. A że miałem długotrwały problem, wiem że działa.
Witamina C z suszonej i zmielonej dzikiej róży? Kupa roboty ale efekt świetny. Tez jeszcze mam trochę tego.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Medycyna”