Oset (Carduus)

Wiedza pokoleń związana z ziołami bądź technikami dawnymi
ODPOWIEDZ
Slovian
Posty: 32
Rejestracja: ndz 25 lip 2021, 22:59
Kontakt:

pn 26 lip 2021, 13:25

Witam,
Dalej uzupełniam naszą naturalną apteczkę, w końcu jest to ważne ;) . Teraz o oście - każdy go zna, jak ukłuje to kaplica :lol: O tym ziółku mówi się bardzo mało, nie wiem dlaczego, no więc przydałoby się to zmienić. Rośnie praktycznie na każdej łące (ja mieszkam na osiedlu w mieście, jednak mam na nim małą łączkę miejską), dorasta do ok. 2 m wysokości, jest rośliną dwuletnią. Dobra koniec nudnego wstępu teraz pora na właściwości lecznicze i zastosowanie.
Właściwości:
  • Kwiaty
- odwar z kwiatów może wyleczyć chorobę lokomocyjną, działa przeczyszczająco i przeciwpasożytniczo, działa na zatoki.
  • Liście
- mogą uchronić od malarii i ją leczyć, a według śp. Adolfa Kudlińskiego potrafią leczyć także inne choroby z Afryki. Wystarczy ugotować liście, a następnie wypić przygotowaną miksturę.
  • Korzeń
- działa przeczyszczająco, tak jak kwiat ostu.
  • Łodyga
- nie znam niestety jej właściwości ale dodaję ją do potraw mięsnych i ryb
  • Igły
-Nawet igły można wykorzystać. Znowu, od pana Kudlińskiego, dusimy kolce i dodajemy do ryb.

Zastosowanie
Oset można wykorzystać na kilka sposobów. Np. wysuszony puch, lub też inaczej dmuchawce mogą służyć do rozpalania ogniska. Wystarczy potrzeć krzesiwem o puch i ognisko gotowe. Można ściąć oset, ususzyć i postawić w wazonie jak dekorację.
Zbiory
W kwestii zbiorów nie znam dokładnych miesięcy, ale osobiście kwiaty zbieram teraz, póki nie przekwitną, nie wypuszczą nasion. Liście i korzenie jeszcze wczoraj zbierałem także mogę oszacować że lipiec - sierpień ewentualnie wrzesień.
Odmiany
  • Zwisły
  • Kędzierzawy
  • Nastroszony
  • Bezkwiatowy
Ostrożeń:
  • Polny
  • Warzywny
Ode mnie słów kilka
Muszę Was przeprosić, że nie znalazłem więcej informacji, może ktoś wie więcej o tym ziółku, naprawdę warto rozpowszechnić o nim wiedzę, praktycznie wszystko można z niego wykorzystać, a na YouTube jest tylko jeden (przynajmniej polski) film o oście. Od niedawna stosuję i zbieram oset, także wiedzę mam małą. Jeśli chodzi o zapasy suszonek w tym przypadku, trzeba mieć na uwadze, że np. kwiaty są dosyć spore, a przy wykorzystaniu do np. odwaru, znika dużo owoców. Dla mnie wystarczająca ilość to 6-7 największych słoików wypełnionych kwiatami. W przypadku liści, generalnie zbiera sięte najmłodsze i najmniejsze, bo jest szansa że są zdrowe, zatem 3-4 największe słoiki wystarczą. Igły ostu trzymam w pudełku po zapałkach, a korzenie trzymam również w 3 największych słoikach. Przy suszeniu kwiatów należy uważać z tym suszeniem, bo u mnie to po kilku dniach z niektórych kwiatów dmuchawce wyszły :lol: :lol: . Mam nadzieję, że choć trochę przybliżyłem Wam temat ostu, może niektórzy farciarze, u których to rośnie w ogrodzie nie będą już go wykaszać, tylko jakoś wykorzystają. Jeśli ktoś wie więcej na temat tego zioła niech odpowie pod tym tematem.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2565
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 26 lip 2021, 14:14

To ja dorzucę link na temat roślin kłujących... jak sam autor bloga nazwał ogólnie swój spis... https://staryzgred.home.blog/2021/01/28 ... e-kolcoki/ gdyż nie każdy naprawdę odróżnia oset od innych kłujących. Przykładowo ostrożeń warzywny - jego liście dokładnie - mogą nam zastąpić liście kapusty do kociołka na pieczonki. Sprawdzałem, nawet aromat lepszy gotowej potrawy. Warto rozróżniać te rośliny, oset, łopian, ostorożeń itd. gdyż lokalne nazwy mieszają nam sprawę. Tak było z mleczem i mniszkiem lekarskim, sałatą jadowitą etc. Wydaj mi się że nawet ś.p. Adolf coś gdzieś poprzekręcał, ze względu właśnie na lokalne nazewnictwo. A taki błąd może być kosztowny...
Obrazek
Slovian
Posty: 32
Rejestracja: ndz 25 lip 2021, 22:59
Kontakt:

pn 26 lip 2021, 15:35

1411 pisze:
pn 26 lip 2021, 14:14
To ja dorzucę link na temat roślin kłujących... jak sam autor bloga nazwał ogólnie swój spis... https://staryzgred.home.blog/2021/01/28 ... e-kolcoki/ gdyż nie każdy naprawdę odróżnia oset od innych kłujących. Przykładowo ostrożeń warzywny - jego liście dokładnie - mogą nam zastąpić liście kapusty do kociołka na pieczonki. Sprawdzałem, nawet aromat lepszy gotowej potrawy. Warto rozróżniać te rośliny, oset, łopian, ostorożeń itd. gdyż lokalne nazwy mieszają nam sprawę. Tak było z mleczem i mniszkiem lekarskim, sałatą jadowitą etc. Wydaj mi się że nawet ś.p. Adolf coś gdzieś poprzekręcał, ze względu właśnie na lokalne nazewnictwo. A taki błąd może być kosztowny...
To znaczy ostrożeń polny to jak najbardziej oset, jeden z najczęściej spotykanych, aczkolwiek rozpoznawanie tych roślin to podstawa. Kwiaty łopianu, gdy są najładniejsze (np. dzisiaj), mogą być mylone poniekąd z ostem ze względu na jasnoróżowy
kolor płatków. Jedyne co je wyróżnia to pojedyncze ciemnofioletowe płatki oraz klejąca substancja w koszyczkach kwiatowych.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2565
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

wt 27 lip 2021, 07:06

Owszem, osty to potocznie rośliny o podobnej morfologii, kłujące, lecz należą do nich rośliny z różnych rodzajów. Dziewięćsił również jest ostem, jednak wydaje mi się że dla lepszego zorientowania warto unikać uogólnień. W rejonach skąd pochodzę, ostem nazywano faktycznie oset (Cardus) natomiast ostrożeń warzywny był... ostrożniem, nie ostem :D Wiem, rodzina ta sama, astrowate, ale zdecydowanie wolę unikać nazw zwyczajowych, gdyż jeśli nie w tym przypadku, to w innym, mogą nas zmylić.
Obrazek
Slovian
Posty: 32
Rejestracja: ndz 25 lip 2021, 22:59
Kontakt:

wt 27 lip 2021, 10:44

Zwracam honor :) Od zawsze u nas w rodzinie ostrożeń był traktowany jako oset, szczególnie że ten częściej od ostu właściwego jest spotykany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Medycyna naturalna”