Hej wszystkim :) !

Przedstaw się, podaj swoje województwo
Awatar użytkownika
polska_szamanka
Posty: 13
Rejestracja: wt 06 lut 2024, 12:41
Kontakt:

wt 13 lut 2024, 04:21

Miło mi móc dołączyć do społeczności osób świadomych potencjalnych zagrożeń i mających wolę by podjąć jakieś kroki zaradcze.
Czytając forum zauważyłam fajną rzecz: osoby, które tu dyskutują umieją nie zgadzać się z sobą w kulturalny sposób, który jednak nie sprawia wrażenie wymuszonego-jest w obecnych tu dyskutantach jakaś taka wzajemna życzliwość :) , a brakuje tego uczucia napięcia jak przed zapłonem tak wyczuwalnego w wielu innych grupach obecnych w sieci Internet. Myślę, że to nie tylko pozytywne, ale wielce pouczające spostrzeżenie :). Zastanawiałam się od dawna co sprawia, że ktoś akceptuje świadomość realności zagrożeń, a druga osoba to wypiera, choć obie są inteligentnymi ludźmi. I tak mi chodzi teraz po głowie, że być może nie zależy to od sprawności przetwarzania informacji przez czyjś mózg, co bardziej zdolności tego mózgu do generowania życzliwych uczuć wobec innych. Wszak to co się najbardziej niszczy w obecnych społecznościach to umiejętność tworzenia autentycznych, głębokich więzi z drugim człowiekiem. Jak ktoś tu bardzo słusznie zauważył na forum: w pojedynkę nie sposób przetrwać, a dziś prawie każdy chce być gwiazdą sceny...

Czy jakaś życzliwa dusza może mi powiedzieć gdzie na forum jest ten niezbędnik preppersa/ przygotowanego? Gdzieś tu była mowa o takim niezbędniku do pobrania, ale nie mogę go znaleźć. Z góry dziękuję za pomoc.
Obecnie mieszkam w Łodzi.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1102
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

wt 13 lut 2024, 06:04

Cześć!

polska_szamanka pisze:
wt 13 lut 2024, 04:21
Miło mi móc dołączyć do społeczności osób świadomych potencjalnych zagrożeń i mających wolę by podjąć jakieś kroki zaradcze.
Czytając forum zauważyłam fajną rzecz: osoby, które tu dyskutują umieją nie zgadzać się z sobą w kulturalny sposób, który jednak nie sprawia wrażenie wymuszonego-jest w obecnych tu dyskutantach jakaś taka wzajemna życzliwość :) , a brakuje tego uczucia napięcia jak przed zapłonem tak wyczuwalnego w wielu innych grupach obecnych w sieci Internet. Myślę, że to nie tylko pozytywne, ale wielce pouczające spostrzeżenie :).
Dzięki , myślę że to zasługa doświadczenia oraz mądrości życiowej :) Oraz faktu że wielu starych wyjadaczy jest weteranami wielu for prepperskich oraz grup. Niestety grupy na FB zabiły trochę fora, oraz merytoryczny styl wypowiedzi. A przynajmniej kulturę wypowiedzi.



polska_szamanka pisze:
wt 13 lut 2024, 04:21
Zastanawiałam się od dawna co sprawia, że ktoś akceptuje świadomość realności zagrożeń, a druga osoba to wypiera, choć obie są inteligentnymi ludźmi. I tak mi chodzi teraz po głowie, że być może nie zależy to od sprawności przetwarzania informacji przez czyjś mózg, co bardziej zdolności tego mózgu do generowania życzliwych uczuć wobec innych. Wszak to co się najbardziej niszczy w obecnych społecznościach to umiejętność tworzenia autentycznych, głębokich więzi z drugim człowiekiem. Jak ktoś tu bardzo słusznie zauważył na forum: w pojedynkę nie sposób przetrwać, a dziś prawie każdy chce być gwiazdą sceny...

Niemoc państwa ? Rozkład struktur odpowiedzialnych za ochronę ludności ? Studia ? Doświadczenia z emigracji? Doświadczenie zawodowe mundurowych? Myślę że to nie był pojedynczy impuls, ale wiele składowych. Że nasze działania poszły tu, a nie gdzie indziej. Z przygotowaniami jest tak, że w im więcej graczy ma nasza drużyna :) Tym większe szanse że drużyna (lub jej cześć przetrwa) . Samotny wilk nie przetrwa :) Rodzina (rodzice + dzieci) raczej też będą mieli ciężko. Ale dwie trzy rodziny, i więcej już będą miały łatwiej. Pod warunkiem że każda będzie w stopniu dostatecznym….. przygotowana.

polska_szamanka pisze:
wt 13 lut 2024, 04:21
Czy jakaś życzliwa dusza może mi powiedzieć gdzie na forum jest ten niezbędnik preppersa/ przygotowanego? Gdzieś tu była mowa o takim niezbędniku do pobrania, ale nie mogę go znaleźć. Z góry dziękuję za pomoc.
Mówisz masz:

Plan początkującego preppersa
viewtopic.php?f=79&t=972&hilit=Plan+poc ... +preppersa

Bądź gotów! (Szwecja) viewtopic.php?f=142&t=378&hilit=B%C4%85 ... got%C3%B3w

Bądź gotowy! (RCB)
viewtopic.php?f=131&t=1450&hilit=RCB

Pozdrawiam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Szebora
Posty: 137
Rejestracja: śr 12 lip 2023, 12:31
Kontakt:

wt 13 lut 2024, 06:14

polska_szamanka pisze:
wt 13 lut 2024, 04:21
Miło mi móc dołączyć do społeczności osób świadomych potencjalnych zagrożeń i mających wolę by podjąć jakieś kroki zaradcze.
Czytając forum zauważyłam fajną rzecz: osoby, które tu dyskutują umieją nie zgadzać się z sobą w kulturalny sposób, który jednak nie sprawia wrażenie wymuszonego-jest w obecnych tu dyskutantach jakaś taka wzajemna życzliwość :) , a brakuje tego uczucia napięcia jak przed zapłonem tak wyczuwalnego w wielu innych grupach obecnych w sieci Internet. Myślę, że to nie tylko pozytywne, ale wielce pouczające spostrzeżenie :). Zastanawiałam się od dawna co sprawia, że ktoś akceptuje świadomość realności zagrożeń, a druga osoba to wypiera, choć obie są inteligentnymi ludźmi. I tak mi chodzi teraz po głowie, że być może nie zależy to od sprawności przetwarzania informacji przez czyjś mózg, co bardziej zdolności tego mózgu do generowania życzliwych uczuć wobec innych. Wszak to co się najbardziej niszczy w obecnych społecznościach to umiejętność tworzenia autentycznych, głębokich więzi z drugim człowiekiem. Jak ktoś tu bardzo słusznie zauważył na forum: w pojedynkę nie sposób przetrwać, a dziś prawie każdy chce być gwiazdą sceny...

Czy jakaś życzliwa dusza może mi powiedzieć gdzie na forum jest ten niezbędnik preppersa/ przygotowanego? Gdzieś tu była mowa o takim niezbędniku do pobrania, ale nie mogę go znaleźć. Z góry dziękuję za pomoc.
Dobry!
Możliwe że to kwestia podejścia.
"Dorosłam" do tego, że jak ktoś ma odmienne zdanie, już nie próbuję na siłę go ciągnąć w swoim kierunku. "Ratować".
Życie zweryfikuje kto miał rację.
Najwyżej będzie trup..
Każdy wybiera swoją drogę. Należy to szanować.
cyklop
Posty: 40
Rejestracja: śr 27 wrz 2023, 20:48
Kontakt:

wt 13 lut 2024, 08:27

Witam ;)
Życzliwość powiadasz . ;) Życzę miłej lektury i pogłębiania swej wiedzy .
BoldFold
Posty: 1433
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

wt 13 lut 2024, 09:54

Witam koleżankę, bardzo fajnie i miło czyta się takie spostrzeżenia, (na marginesie masz blisko do miejsca spotkań) a to zapomniane uczucie empatii odróżnia nasze forum od innych forów, tym że wielu z uczestników zna się osobiście, a nawet gdy się nie znają to rozmawiają telefonicznie. Jeżeli jak słusznie zauważył 14a, "gdziekolwiek byś nie trafił, stwórz watahę" To wiadomym jest, że najlepsza będzie taka złożona z ludzi którzy się znają i mają podobne poglądy i system wartości. Lokalnie można też stworzyć grupę na oddziałach terenowych. Oczywiście są też przygotowani, którzy nie chcą się ujawniać i to też szanujemy.

Poradnik początkującego preppersa po naszemu przygotowanemu, jest napisany ogólnie, on podlega indywidualnym modyfikacjom każdego z nas, z różnych powodów, niektóre z nich to; gdzie i w czym mieszkam, rodzina, zagrożenia ze względu na obecność zakładów przemysłowych, czy możliwość powodzi, itd...
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Mr Nobody
Posty: 154
Rejestracja: sob 18 gru 2021, 23:42
Kontakt:

wt 13 lut 2024, 12:42

Servus , witamy , zapraszamy na zlot...
..."wojownikiem w ogrodzie niż ogrodnikiem na wojnie."
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2595
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

wt 13 lut 2024, 13:13

Czołem koleżance! :) Witamy i rozgość się. Dziękuję za tak pozytywny odbiór naszego skrawka internetu :)
Obrazek
Awatar użytkownika
polska_szamanka
Posty: 13
Rejestracja: wt 06 lut 2024, 12:41
Kontakt:

wt 13 lut 2024, 14:29

Dziękuję Wszystkim za tak życzliwe przyjęcie, za podjęcie merytorycznej= dającej do myślenia dyskusji i dziękuję Bartowi za łącza do materiałów :) .
O spotkaniu na żywo na pewno pomyślę :).
Obecnie mieszkam w Łodzi.
Maślak13
Posty: 266
Rejestracja: wt 20 lip 2021, 22:07
Lokalizacja: 21-300
Kontakt:

wt 13 lut 2024, 15:38

Cześć koleżanko , fajnie że grupa się rozbudowuje. A co do dyskusji to czasem bolą zęby od zgrzytania z nerwów 🤭, ale poziom trzeba trzymać.
Awatar użytkownika
polska_szamanka
Posty: 13
Rejestracja: wt 06 lut 2024, 12:41
Kontakt:

wt 13 lut 2024, 16:57

Maślak13 pisze:
wt 13 lut 2024, 15:38
Cześć koleżanko , fajnie że grupa się rozbudowuje. A co do dyskusji to czasem bolą zęby od zgrzytania z nerwów 🤭, ale poziom trzeba trzymać.
Hahaha :lol: .
No to mam nadzieję, że mnie zęby nie rozbolą, choć kto to wie :lol: .
Obecnie mieszkam w Łodzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitania i krótki opis”