Prosty miernik rozmrożenia lodówki

Sprawy dotyczące bezpieczeństwa i przygotowania naszego miejsca zamieszkania
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1094
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

wt 05 lip 2022, 19:17

Witam

Przepraszam że nie pisałem, ale kurde mam urwanie d*****.

Prosty miernik rozmrożenia lodówki.

Sezon urlopowy się zaczyna, wiąże się z wyjazdami, czasem nawet dość długimi. Często zostawiamy dom, na dłuższy okres bez opieki. Zostawiając w lodówce i zamrażalce artykuły spożywcze.

Jak zrobić prosty miernik rozmrożeń lodówki ?

Bierzesz szklankę , nalewasz 3/4 lub 3/5 wody. Wsadzasz do zamrażalki. Żeby woda stężała, do postaci lodu. Kiedy w szklance będzie lód. Stawiasz na lód np monetę lub nakrętkę metalową. Ważne żeby przedmiot nie unosił się na wodzie.

I tak miernik rozmrożenia zostawiasz w zamrażalce, na czas nieobecności.

Kiedy wracasz z urlopu , sprawdzasz czy metalowy przedmiot znajduje się na lodzie. Jeżeli jest na lodzie, prąd był cały czas podczas nieobecności, lub przerwy były naprawdę krótkie. Jeżeli przedmiot jest zatopiony w lodzie, lub znajduje się na dnie szklanki. Znaczy to, że przerwa w dostawie prądu była długa, i doszło do częściowego rozmrożenia produktów . I należy wtedy sprawdzić dokładnie zawartość lodówki.

Proste i tanie :) Eksport z artykułu dla urlopowiczów.

Pozdrawiam
~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
Buła
Posty: 326
Rejestracja: śr 10 lis 2021, 12:49
Kontakt:

czw 07 lip 2022, 12:08

Jeszcze prościej i szybciej - kilka kostek lodu umieszczasz luzem w górnej części zamrażarki. Ja to zupełnie inaczej dodatkowo rozwiązałem - na instalacji alarmowej dodałem regułę o powiadomieniu o braku i powrocie zasilania. Na podstawie czasu mogę określić czy trzeba podjąć działania czy można zaczekać ignorując lodówkę.
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

ndz 10 lip 2022, 07:08

Pomysl ze szklanka i nakretka jest fajniasty. Tyle, ze daje informacje po fakcie. U siebie wrzucilem do zamrazarki czujnik temperatury zapiety pod Sonoffa na ktorym dziala Supla. Moge zdalnie sprawdzic temperature i zobaczyc wykresy. Mam tez pomiar poboru energii na liczniku Zamela - tez chodzi pod Supla. Jesli nie widac go w chmurze, to znaczy, ze w domu brak zasilania. A "dziura" w wykresie pokazuje jak dlugo trwal problem.
Nie ogarnalem jeszcze tylko notyfikacji z tej chmurki.
Bawie sie tez troche ZigBee / Tuya. To tez daje pewne mozliwosci pomiarowe.

Nic jednak nie pobije posiadania sasuada, ktory w razie potrzeby podejdzie i podlaczy agregat. 😁

Pozdrawiam
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dom”