Dom moją twierdzą

Sprawy dotyczące bezpieczeństwa i przygotowania naszego miejsca zamieszkania
Bolcio

pn 17 gru 2018, 22:20

Dom moją twierdzą i wara mi do niego wrogom.W czasie zagrożenia przyjmę każdego z grona przyjaciół , których znam gdyż jedzenia nie dla wszystkich wystarczy o czym wszyscy normalni wiedzą.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

pn 17 gru 2018, 22:26

Kiedyś pamiętam piękny i wyczerpujący materiał na ten temat napisał Kraver. Trzeba by go jakoś tak zmobilizować, tylko on kurcze teraz czasu nie ma zbytnio :? :? :?
Obrazek
Bolcio

wt 18 gru 2018, 16:54

Dobrze powiedziane .Kraver zawsze miał stosowne odpowiedzi chociaż mieliśmy odmienne zdania co do całości tekstów .
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

wt 18 gru 2018, 16:59

To właśnie te odmienne zdania sprawiają, że jesteśmy niepowtarzalni - jakby nie patrzeć
Obrazek
Bolcio

pt 18 sty 2019, 21:58

Fakt!Ileś lat temu nie mieliśmy możliwości wymienienia swoich zdań ,ale słowa SŁAWKA do mnie dotarły odnośnie waszej rozmowy .Ciekawi mnie obecne podejście do spotkań Twojej osoby a możemy to niebawem skonfrontować.Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Wild SlaV
Posty: 44
Rejestracja: śr 21 lis 2018, 15:27
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

wt 22 sty 2019, 11:35

Nie ma 100% możliwości zabezpieczenia naszego domu czy mieszkania, ale możemy przynajmniej utrudnić działanie złodziejom zakładając okna z wzmocnionymi szybami i ramami oraz drzwi antywłamaniowe z ryglami przeciwwyważeniowymi. Im więcej przeszkód do sforsowania, tym bardziej możemy zniechęcić złodzieja do wdarcia się do naszego mieszkania. Oczywiście jeżeli zamienimy nasz dom (mieszkanie) w fortecę zakładając kraty w oknach czy rolety antywłamaniowe może się zdarzyć, że sprowokujemy zbója do próby włamania. Widoczne zabezpieczenia mogą świadczyć, że jesteśmy bardzo zamożni.
Więcej na moim blogu https://www.wildslav.com/2018/05/jak-za ... kanie.html
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Posty: 272
Rejestracja: wt 04 gru 2018, 12:02
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 23 sty 2019, 11:05

Tak czytając twojego bloga to u mnie z telewizorem jest wręcz odwrotnie :lol: Ale byłem zdziwiony gdy po powrocie do domu był odpalony telewizor. Okazało się że nie było chwilowo prądu. A gdy już się pojawił to odpalił się tvbox a telewizor odpalił się gdy dostał sygnał na HDMI. Teraz to wyłączam na listwie ale metoda z programatorem u mnie by się sprawdziła. Programatory to dobre rozwiązanie. Tanie i sprawia wrażenie że coś w domu się dzieje. Mam też zdobyczny programator przemysłowy który mógłbym wpiąć w instalację. Ale to przy okazji remontu. Napisać program można na samym sterowniku i sterowało by to oświetleniem i zrobiłbym sobie taki bajer który mam w pracy że wyłączam całe oświetlenie jednym przyciskiem przy drzwiach. Monitoring przez smartphona też bardzo fajna i tania alternatywa. Niedawno zakupiłem kamerę IP zewnętrzną za 150 złoty w promocji. Czasem ma jakieś lagi ale ogólnie działa trzeci miesiąc na zewnątrz. Tu największa wada to wykrywanie ruchu przez analizę obrazu. Gdy pada śnieg lub deszcz to odpala nagrywanie. Ale przynajmniej robi też za pogodynkę :lol: Fotopułapka z modułem GSM też świetna sprawa. Posiadam ale bez modułu. W lasach tego używa straż leśna. Nawet jak zostanie zniszczona to zdjęcia i tak już są wysłane przez mms lub email.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

wt 29 sty 2019, 12:30

Wyngosh, zrób zdjęcia kamerze i prześlij (w jakimś temacie osobnym) jakieś kadry które złapałeś na nią. Daje naprawdę dobre efekty z tego co mi pokazywałeś.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Posty: 272
Rejestracja: wt 04 gru 2018, 12:02
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

wt 29 sty 2019, 19:58

Prawdę mówiąc to cudów nie ma. I za tą cenę się tego spodziewałem. Chociaż widziałem że niektórzy liczą sobie nawet czterysta złoty :lol: Ale to nic nowego z takimi przebitkami ceny. Zainstalowana jest testowo żeby sprawdzić co i jak. Przyszłościowo będą cztery kamery podwieszone pod dachem razem z rejestratorem. W tej kamerze na pewno brakuje stref w których miała by uruchamiać nagrywanie. Rozpoznanie kogoś praktycznie niemożliwe. Obraz jest powiększony w aplikacji. Oryginalnie to widać uszczelki jak zgrałem materiał z karty. Obiektyw rybie oko. Czasem za późno zareaguje albo za krótko nagrywa. Jedynie widzę mniej więcej co się dzieje. Jak przechodzą ludzie czy przejeżdżają samochody. No i czasem zwierzaki buszują po nocy ;)
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

sob 24 kwie 2021, 21:17

A żeby twierdza była twierdzą dosłownie, należy o to zadbać. Garść koncepcji z tej okazji:

1. Zabezpieczenie okien - rolety antywłamaniowe, folia antywłamaniowa naklejana na szyby (przy okazji może redukować promieniowanie UV - są takie na rynku), drewniane okiennice (w starych domach), inne pomysły np. przygotowane zawczasu zasłony zbite z desek, koce lub czarne grube folie do zaciemniania, i co jeszcze?

2. Zabezpieczenie drzwi - dwa zamki, tak zwany night lock jak w tirach, na chama: stalowa kuta brecha wkładana w otwory w murze (lub wcementowane obejmy) która zabezpiecza drzwi otwierające się do wewnątrz (rozwiązanie w starych domach o grubych murach), i co jeszcze?

3. Materiały do uszczelniania kratek wentylacyjnych, stłuczonych szyb, robienia śluz - duct tape, folia malarska, grube czarne folie, koce, połacie materiału i co jeszcze?

Takie trzy elementy dotyczące wejść do naszej twierdzy.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dom”