Tani SCHRON nawet gdy Somsiad patrzy

Sprawy dotyczące bezpieczeństwa i przygotowania naszego miejsca zamieszkania
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 20 kwie 2020, 07:12

Mnie samemu ślina kapie z pyska. Tylko włożyć to jakoś w budżet budowy gdy portfel ciasny :D Sam pomysł bardzo dobry.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Posty: 272
Rejestracja: wt 04 gru 2018, 12:02
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 30 wrz 2020, 20:05

Romeo pisze:
śr 01 kwie 2020, 11:46
Warto by dodać ,że całą instalację np elektryczną ,czy od łączności puścić w peszel i to dobrze by było gdyby nie był plastikowy tylko metalowy ,wtedy łatwiej o wymianę kabla a nie całej instalacji ,takie rozwiązania często widzę a prawie zawsze w starych bunkrach po 2 wojnie ...
Wiem o czym mówisz. Instalacje starsze odemnie. Już pomijając jakieś obecne standardy to da się przewody wymienić w kilka godzin i to naprawdę baaardzo spokojnie bez pośpiechu. Wmurowaniem też peszle w poprzednim miejscu zamieszkania i bardzo sobie chwaliłem takie rozwiązanie. Co tam sobie wymyślałem to połączenia były robione w kilka minut bez kucia i zabawy.
aveseba333
Posty: 1
Rejestracja: śr 26 lip 2023, 20:54
Kontakt:

czw 27 lip 2023, 08:47

Cześć czy temat będzie dalej kontynuowany ? Ciekawie się rozwinął ale ucichło.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1066
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

śr 23 sie 2023, 16:23

Cześć
aveseba333 pisze:
czw 27 lip 2023, 08:47
Cześć czy temat będzie dalej kontynuowany ? Ciekawie się rozwinął ale ucichło.
Na ta chwile może być ciężko z tematem :) Ponieważ ceny materiałów budowlanych przywracają o zawrót głowy ….. Być może kiedyś do tego wrócimy.

Pewien youtuber który był u Nas na forum (ale z pewnych przyczyn dostał bana) coś tam kiedyś kombinował z budową ziemianki. Nawet pieniążki na to zbierał. Potem temat ucichł, ale podzieli się łaskawie planami….

Pozdrawiam
~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
Buła
Posty: 326
Rejestracja: śr 10 lis 2021, 12:49
Kontakt:

śr 23 sie 2023, 22:17

SilesiaSurvival pisze:
śr 23 sie 2023, 16:23
Cześć
aveseba333 pisze:
czw 27 lip 2023, 08:47
Cześć czy temat będzie dalej kontynuowany ? Ciekawie się rozwinął ale ucichło.
Na ta chwile może być ciężko z tematem :) Ponieważ ceny materiałów budowlanych przywracają o zawrót głowy ….. Być może kiedyś do tego wrócimy.

Pewien youtuber który był u Nas na forum (ale z pewnych przyczyn dostał bana) coś tam kiedyś kombinował z budową ziemianki. Nawet pieniążki na to zbierał. Potem temat ucichł, ale podzieli się łaskawie planami….

Pozdrawiam
~Bart
To był największy gniot jaki widziałem pośród tego typu konstrukcji. Zaprojektowany jak by ktoś wżyciu nie miał łopaty w ręku i zaprawy nie mieszał. Wszystko tak przemyślane by było trudniej zrobić i wyszło drożej :(
W tej chwili "schron" o porównywalnej powierzchni zrobisz spokojnie < 10k. Nawet po podwyżkach.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1066
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

czw 24 sie 2023, 08:36

Cześć
Buła pisze:
śr 23 sie 2023, 22:17

To był największy gniot jaki widziałem pośród tego typu konstrukcji. Zaprojektowany jak by ktoś wżyciu nie miał łopaty w ręku i zaprawy nie mieszał. Wszystko tak przemyślane by było trudniej zrobić i wyszło drożej :(
W tej chwili "schron" o porównywalnej powierzchni zrobisz spokojnie < 10k. Nawet po podwyżkach.
Pamietam że przeglądałem ów projekt schronu, tuż po upublicznieniu. Też na mnie, z tego co pamietam, szału nie zrobił. Dziwne , bo w teorii robił to człowiek po studiach technicznych i to nie byle jakich.

~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Ramzan Szimanow
Posty: 1831
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

wt 29 sie 2023, 00:19

Szambo betonowe. Chyba najprostsza i najtańsza odpowiedź. Czy to ma być tylko piwniczka czy podstawa do budowy schronu niczym Teksańczyk z gigantycznym nadmiarem gotówki.
Co do dalszego zbijania kosztów i projektów, trafiłem w sieci coś takiego.
Replika niemieckiego schronu biernego na 3-6 osób wykonywanego z blachy falistej i drewna.
Bardzo podobne można zauważyć w liniach okopów obecnej wojny na Ukrainie.

"Minęło 4 lata kiedy w Dąbrówce lipcu roku 2019 otrzymaliśmy cztery arkusze blach falistych produkcji Hilgersa z roku 1938 pozyskanych przez rodziców darczyńcy z okolic Dąbrowieckiej Góry. Dzięki wytężonej kilkutygodniowej pracy Konrada i Grześka Kwiatków blachy nie są tylko smutną pozostałością po fortyfikacjach Przedmościa z lat 1940-1944 lecz nabrały kształtu ukrycia dla 6 żołnierzy piechoty w pozycji siedzącej lub trzech w pozycji leżącej jakie stanowiły gros obiektów pozycji Bruckenkopf Warschau. Pamiętajmy że na prawie 80 kilometrowej linii umocnień znajdowało się tylko ok 20 żelbetowych schronów z lat 1940-41 i aż 951 ukryć dla piechoty z blachy falistej i drewna."

https://www.facebook.com/media/set/?van ... cale=pl_PL

Alternatywny model z półokrągłym sklepieniem.
https://www.facebook.com/media/set?vani ... cale=pl_PL

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dom”