Moje Siedliszcze.

Sprawy dotyczące bezpieczeństwa i przygotowania naszego miejsca zamieszkania
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
HomoSapiens
Posty: 65
Rejestracja: ndz 04 sie 2019, 12:30
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

śr 09 gru 2020, 17:27

Cześć wszystkim. Mało się generalnie udzielam, ale w tle praca wre. Ostatnio w którymś temacie wspominałem, że zaczęły się prace nad naszym małym domkiem. Dzisiaj odebraliśmy stan surowy zamknięty. Jest to domek drewniany na zgłoszenie 35m2. ma małą sypialnię, łazieneczkę i otwarty pokój z aneksem kuchennym. Na początek dla naszej małej rodziny jest idealny aby zacząć życie bez kredytu (Co uważam za jedno z większych zagrożeń przygotowynych. Kredyt jest ble). Została elektryka, hydraulika i ocieplenie w środku. Jeszcze studnia, ale to po prądzie. Nagrałem dla was prywatny film do którego link umieszczam poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=PhbJ_4R ... omoSapiens

Będę robił kolejne (może nieco lepsze filmy) z ważniejszych etapów i kroków milowych budowy naszego siedliszcza.

Jest to na ten moment jak my to nazywamy nasz podstawowy moduł mieszkalny. Będzie on z czasem rozbudowany. Następny będzie moduł magazynowy (blaszak itp.) oraz mauzery na deszczówkę (czyli system odzysku wody z deszczu).
Na razie to tyle, więcej informacji później. Jak są pytania to odpowiem.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2583
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 09 gru 2020, 17:33

Hej! Zaiste nie próżnowałeś. Bardzo fajny koncept i zgrabny domek. Mógłbyś nakreślić plan rozbudowy? Myśląc o czymś takim wyobrażam sobie drugi domek w niewielkiej odległości i połączenie tarasem (nie dotykającym obu budynków żeby być w zgodzie z prawem) lub jakąś oranżerią. Jak to zaplanowałeś?
Gratuluję pomysłu, postępu prac i powodzenia (czekając na kolejne relacje jakie nakręcisz w wolnej chwili)
Obrazek
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1162
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

śr 09 gru 2020, 17:48

No genialna koncepcja i miejscówka. Pozdrów małżonkę i pociechy...
Obrazek
Awatar użytkownika
HomoSapiens
Posty: 65
Rejestracja: ndz 04 sie 2019, 12:30
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

śr 09 gru 2020, 18:42

Słyszałem od projektantki, że ktoś w naszym powiecie właśnie tak sobie zrobił domek, tzn. dwa domki na zgłoszenie z oranżerią pomiędzy nimi. Raczej tego dla siebie nie rozważam. Domek docelowo chcemy przekształcić prawnie na pełno prawny mieszkalny. Po tym kroku będziemy mogli go dowolnie rozbudowywać bez pozwolenia. Myślimy aby najwyżej dobudować drugie tyle i będzie rozmiaru przeciętnego mieszkania w mieście, czyli około 60 m2. Oranżeria swoją drogą. O tym jednak na poważnie dopiero jak już pomieszkamy.
Przy tak małym metrażu ważne jest dla mnie zrobić blaszaka na nasze graty oraz zadaszony taras na gorące lato. Następnie garaż/warsztat też na zgłoszenie.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2583
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 09 gru 2020, 18:50

HomoSapiens pisze:
śr 09 gru 2020, 18:42
Domek docelowo chcemy przekształcić prawnie na pełno prawny mieszkalny. Po tym kroku będziemy mogli go dowolnie rozbudowywać bez pozwolenia.
Nie wiedziałem że są takie możliwości. W razie gdybyś się kiedyś nudził przed komputerem, opisz proszę taki proces i możliwości kombinacji z takim projektem. Na pewno komuś się to przyda.
Obrazek
SŁAWEK
Posty: 346
Rejestracja: czw 06 gru 2018, 20:53
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

śr 09 gru 2020, 23:04

Bardzo ładne miejsce, ciekawy projekt. Trzymam kciuki ! Niech się uda zrealizować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dom”