Skurcze i magnez

Pierwsza pomoc, sprzęt, naturalne leki, zagrożenia
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

wt 15 wrz 2020, 13:31

Zamieniliśmy w tym temacie kilka słów na zlocie, na prośbę jednego z kolegów. Poproszę BoldFolda żeby podparł moją krótką wypowiedź swoją wiedzą, gdyż patent zapożyczyłem właśnie od niego. Chlorek magnezu sześciowodny, jak widać na zdjęciu, stosuję doraźnie (jak mi się przypomni) lub na gwałt (jak już mnie dopadają skurcze nóg - ostatnio raczej się nie zdarzają) w formie dwie łyżki stołowe czubate na miskę ciepłej wody. Ciepłej na tyle aby szybko rozpuścić związek i wleźć ze stopami do środka. Moczę podczas skrobania łba ze szczeciny czyli jakieś 10 minut. Czasami trochę dłużej. W zasadzie można dopóki woda nie wystygnie. Wchłanialność magnezu przez skórę jest o niebo lepsza niż przez żołądek, tak więc żadne reklamowane czy nie reklamowane tabletki nie wepchną już mi się do domu.
Zapraszam Bold do uzupełnienia bo kąpieli nie robiłem a i wiedza moja powierzchowna. Miało działać i działa, to dla mnie priorytet.


Magnez.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
CYKLOP

wt 15 wrz 2020, 14:32

Dziękuję bardzo za informacje . :P
Zamawiam i robimy testy .
BoldFold
Posty: 1427
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

wt 15 wrz 2020, 15:28

W zasadzie to wszystko jest w temacie powyżej; chlorek magnez jest najlepiej rozpuszczalny w wodzie chyba powyżej 0,5 kg na litr, dlatego chlorek magnezu, bo jest najlepiej przyswajalny jako sól nieorganiczna. Są jeszcze mleczan, cytrynian, asparaginian magnezu i chyba węglan?

Więc nie ma się co bać i sypać aptekarskie ilości, ale w granicach rozsądku, można też sypać do kąpieli, ale to ekonomicznie nieopłacalne, ale jak ktoś bardzo lubi ten sposób relaksu, czemu nie... im więcej się rozpuści tym więcej skóra wchłonie, proste. Ale co w przypadku wyjazdu i braku możliwości moczenia stópek? Wtedy stosujemy atomizer z rozpuszczonym chlorkiem w wodzie i przed snem, lub rankiem spryskujemy łydki.

Kto raz zastosuje, zapomni o tabletkach raz że drogich a dwa nieskutecznych zupełnie, magnez słabo się wchłania z przewodu pokarmowego, jeżeli już to wtedy stosujemy sole organiczne czyli mleczan, cytrynian, asparaginian magnezu.

Co ważne przymowanie fosforanów, żelaza i wapnia zmniejsza przyswajalność magnezu, co stawia pod znakiem zapytania stosowanie preparatów multiwitaminowych doustnie.

Naturalnie to magnez występuje w orzechach, dyni, kaszach, itp.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie przygotowanego”