Szybka kuchnia terenowa.

O żywności od produkcji po magazynowanie
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 19 maja 2022, 13:27

Zaraz, zyskasz w obu przypadkach. Makaron i kasze muszą się trochę pogotować. A tak zalewasz wrzątkiem, zakręcasz i dochodzi samo. Czyli mniej czasu spalania paliwa, mniejsze koszta i możesz robić coś innego zamiast pilnować gara.
Obrazek
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1087
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

sob 21 maja 2022, 12:29

Cześć

Dziś od 3:20 do 19 jestem w pracach wszelakich.

I postanowiłem zmienić moje spaghetti . Zamieniając makaron spaghetti , na taki do zup. Dodawając suszonych waszych (cebula , por , marchew , pietruszka) oraz zamieniając kabanosy na parówki (sokoliki). Wydłużając czas „gotowania” do 45 minut.

Wyszło lepiej niż dobrze! Makaron się „dogotował”, warzywa poprawiły smak i wygląd potrawy, parówki dodały trochę „oczek daniu”.

Na razie nie mam termosu obiadowego, dlatego „gotowałem” w swoim TERMITE 1 Litr. Trochę makaronu przywarło do ścianek, jest na to rada! Prosty długi patyczek z uformowaną małą szpachelką :) I można wszystko skonsumować bez strat kalorycznych ;)

Nie zrobiłem zdjęcia, bo zapomiałem telefonu na przerwę.

Pozdrawiam
~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

śr 31 sie 2022, 16:43

Przetestowalem tortellini z miesem bez konserwantow z firmy Novelle. Nadaja sie do jedzenia po 2 godzinach od zalania wrzatkiem w sloiku. Dorzucenie polowy rozdrobnionej kostki rosolowej i odrobiny granulowanego czosnku daje nam calkiem smaczne jedzonko. Pierozki mocno chlona wode, wiec moja pierwsza proba zakonczyla sie termosem pelnym gluta z napecznialych i posklejanych pierozkow - kompletnie bez wody. Ale i tak dalo sie to zjesc. Juz wiem, ze wsypanie suchych tortellini na 1/3 objetosci termosu jest wystarczajace. Pierwsza proba poszla na polowie termosu pierozkow i wodzie zalanej do pelna.
Jedna uwaga: te tortellini sa niby z miesem, ale w rzeczywistosci zawartosc miesa w wyrobie jest podobna do zawartosci miesa w robaczywych sliwkach. Mieso jest tam naprawde jedynie "sladowym zanieczyszczeniem". A szkoda.
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1087
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

śr 14 wrz 2022, 19:15

Cześć

Ostatni zakup z Deca , z zniżką wyszło 60 zł z groszem.

Najtańszy termos obiadowy jaki znalazłem. Zapowiada się obiecująco, już został ochrzczony spaghetti.

-pojemność 0.8 litra
-w zestawie metalowy talerzyk 0.4 litra nakładany na spód.

Nowy przepis czeka na test jutro. Podzielę się, jak będzie zjadliwe.

Pozdrawiam
~Bart
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1087
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

czw 15 wrz 2022, 17:23

Szybka kuchnia termosowa

Przepis sprawdzony w praktyce.

Kasza kuskus z grzybami , cebulką i mięsem.

Składniki
-kasza kuskus
-suszone grzyby (garść)
-prażona cebula (garść)
-dwa kabanosy
-fix knorr „gulasz węgierski”
-1.5 łyżki oliwy

Wsypujemy kaszę na 2/5 objętości termosu. Na to lejemy olej, cebulka , fix , grzyby (odmoczone) a na samą górę pokrojone kabanosy. Całość zalewamy prawie pod korek. Co pewien czas mieszając potrawę. Godzina „gotowania” i gotowe. Może się zdarzyć tak, że kasza najbliżej dna termosa, nie dojdzie do końca. Jeżeli tak będzie, można dolać trochę wrzątku i zostawić na później.

Mi wyszło bardzo dobre!

~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

czw 15 wrz 2022, 21:22

Brzmi smakowicie.
Za grzybkami nie przepadam, ale cala reszta... Mniam...

Pytanie: fix Knorra wrzuciles caly? Rozmieszales go jakas lyzka po zalaniu termosu czy to, ze co jakis czas "pomerdales" termosem, wystarczylo, zeby wegierski smaczek rownomiernie rozszedl sie po jedzonku?
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1087
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

pt 16 wrz 2022, 19:18

Pietrow pisze:
czw 15 wrz 2022, 21:22
Brzmi smakowicie.
Za grzybkami nie przepadam, ale cala reszta... Mniam...

Pytanie: fix Knorra wrzuciles caly? Rozmieszales go jakas lyzka po zalaniu termosu czy to, ze co jakis czas "pomerdales" termosem, wystarczylo, zeby wegierski smaczek rownomiernie rozszedl sie po jedzonku?
Cały wsypałem, co pewien czas potrząsałem termosem oraz dwa góra trzy razy zamieszałem łyżką.

Godzinka „gotowania” i gotowe ;)

~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

sob 17 wrz 2022, 17:52

Dziekuje!
Idac za Twoim pomyslem, wczoraj kupilem kilka Knorrowych fixow. Takze ten polecany przez Ciebie. Bede testowal.
Raz jeszcze dzieki!
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1087
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

wt 27 wrz 2022, 21:33

Cześć

Pierwsza nieudana próba - ryż

- ryż sypany (szklanka 150 ml)
-1/4 kostki rosołowej
-łyżka Potravki
-łyżka oleju
-tuńczyk w sosie własnym

Wrzuciłem wszystko do termosa bez tuńczyka, zalałem wrzącą wodą na 90 minut. Zamieszałem, oraz dolewałem wody co pewien czas. Przy okazji mieszając zawartość w termosie. Mimo tego ryż nie „dogotował” się. Był lekko twardy. Kolejnym razem spróbuje wpierw „ugotować” ryż w termosie. Jak się to uda, odsączyć i dogotować resztę.

Na jutro żurek , ale przepis podam jak spróbuje.

~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

śr 28 wrz 2022, 07:49

U mnie dzis zaskakujaco udana proba. Kasza gryczana prazona - z tych pakowanych w woreczki, do szybkiego gotowania. Zawartosc jednego woreczka poszla w termos. Na sucho domieszalem pol opakowania fixu do gulaszu wegierskiego marki "Knur". Wkroilem kilka kawalkow Miesiwa bez E od Szubryta i calosc zalalem wrzatkiem prawie do pelnego termosu. Sklad mojego zarelka nie jest jakis super ciekawy, ale tu chodzilo o sprawdzenie przydatnosci tej kaszy, a nie o wyczyny kulinarne.

Teraz, czyli jakies dwie godziny po zalaniu termosu, wlasnie wcinam zawartosc. Kasza napeczniala mocno i wypelnia teraz prawie caly termos. Wciagnela cala wode. Jest nawet troche za miekka jak na moje upodobania.
Ten patent zadzialal elegancko, a kasza byla gotowa o wiele szybciej, niz sie spodziewalem.

Odnosnie fixow Knorr: mnie najbardziej podszedl "Strogonoff". Na drugim miejscu mam fix do potrawki z kurczaka. Ale to tylko moje referencje smakowe, a jak wiadomo - kazdemu z nas smakuje to, co mu smakuje :)

Pozdrawiam
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywność”