Pies a SHTF

O żywności od produkcji po magazynowanie
Romeo

śr 04 lis 2020, 11:02

Tak ,dokładnie ,dla mnie to są psychole ,one sa super , wychowałem się z nimi i etc... ,obronne ,inteligentne psychole , jest wiele przypadków ataków bez powodu owczarków na ludzi , to właśnie przez udoskonalanie tej rasy ,ja miałem jeszcze owczarki z postawą wyprostowaną ,a teraz to im niżej mają zad ,tym doskonalsza sylwetka i rasa ,tylko spowodowali tym ,ze na starość pies ma zwyrodnienie bioder i stawów ,a pod koniec życia trzeba usypiać ,bo pies robi pod siebie .
BoldFold
Posty: 1427
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

śr 04 lis 2020, 11:31

Ja podobnie na owczarkach niemieckich, ostatniego porządnego przedstawiciela rasy miałem długowłosego Adar się wabił. Niestety następny nawet imienia nie pamiętam nosił kamienie, dosłownie, cegła, kamień, kostka brukowa, nic innego nie robił tylko gryzł kamień, po roku nie miał zębów, wydałem na weterynarzy kupę szmalu i jeszcze wierzyłem w rasę kupiłem szczeniaka suczkę-Ajkę , jak podrosła to goniła ogon, potrafiła przytomność stracić tak zapinkalała za nim. Dobra, obciąłem ogon, to łapy tylne raniła zębami i znów weterynarze, szukanie rozwiązania. Dopiero pewien rozgarnięty gość mi wytłumaczył, że problemem są krycia tzw wsobne, czyli 1 czampion kryje wszystkie suki w Polsce, Czechach, Słowacji i jeszcze część w Niemczech i w przyrodzie to się nie ma prawa na dłuższą metę utrzymać bez szkody dla rasy, a w dalszej kolejności kolejny czampion kryje swoje siostry przyrodnie i koło się zamyka. W przyrodzie żaden pies nie kryje suk w promieniu 800 km. I to był koniec psów rasowych u mnie bo rzecz dotyczy w zasadzie wszystkich ras, a szczególnie tych które są MODNE, bo szczeniak potrafi kosztować kilka tysi...
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Posty: 272
Rejestracja: wt 04 gru 2018, 12:02
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 04 lis 2020, 12:14

No patrzcie. Pierwszy pies to był problem z gonieniem ogona gdzie czasem był dotkliwie poraniony o czym pisze @BoldFold a z drugim psem to co pisze @Romeo że pod koniec niestety trzeba było uśpić bo nie można było patrzeć jak cierpi. Sam już nawet nie mógł wstawać normalnie. Nie wiedziałem o powodach dlaczego tak się stało i mnie uświadomiliście.
Romeo

śr 04 lis 2020, 14:00

Typowy owczarek alzacki (Niemiecki) ,alzackie były krótkowłose z prosta ,wyprostowana sylwetka jak u wilka , potem zaczęły się krzyżówki ,tak jak wyżej pisze Bold , ja miałem jeszcze nie zmieszane i dobrze prowadzone , suka która nam została ,była dopuszczana do potężnie zbudowanego samca , gdzie miot był na prawdę piękny,ale to było lata temu .
Jestem przeciwny trzymania takich dużych psów w bloku , mała powierzchnia mieszkania przyczynia się ,do bardzo szybkiej degradacji stawów ,

Dwa lata temu ,siostra cioteczna zony ,wzięła do bloku labradora ,odradzałem im to ,gdyż to za duży pies do mieszkania w bloku ,tłumaczyli się ,że tak mało je , jednak nie dali sie przekonać, teraz nie ma kto z psem wyjść na spacer ,pies dostaje pierdolca w domu i nie ma gdzie się ruszyć ,cienko to widzę ale nie moja sprawa ,mogli konia wziąć do domu ,już o ilości gubionej sierści przed zimą nie wspomnę
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Posty: 272
Rejestracja: wt 04 gru 2018, 12:02
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 04 lis 2020, 14:34

Też tego nie rozumiem jak można tak wielkiego psa więzić w małym mieszkaniu. A przykład też mam gdzie psa umieszczali na balkonie gdzie się ciężko miał obrócić. U mnie sytuacja była o tyle dobra że ogród i było miejsce. Dwukomorowa buda. Ocieplana. W późniejszym czasie była wmontowana do garażu który był ogrzewany.
Awatar użytkownika
Rapttus
Posty: 197
Rejestracja: śr 19 wrz 2018, 15:02
Lokalizacja: Rzeszów Jasło
Kontakt:

śr 04 lis 2020, 15:31

Mieszkając w bloku nie zdecydował bym się na psa czy to dużego czy małego. Wystarczy że osoba mieszkająca w mieszkaniu nie ma się gdzie ruszyć nie ma podwórka itp to jeszcze jakiegoś innego stwora na to skazywać ;/
Jak się za coś zabierać to porządnie dlatego chce się najlepiej jak będę potrafił dokształcić i wasze opinie i wskazówki są cenne. Będę teraz dokładnie sprawdzał możliwie głęboko pokrewieństwo przed zakupem.

Owczarka niemieckiego wybrałem bo jest wszechstronny można go nauczyć różnych rzeczy. Szukam uniwersalnych gatunków zwierząt :)
Obrazek
Romeo

śr 04 lis 2020, 15:35

No to jeszcze Owczarek kaukaski ;)
BoldFold
Posty: 1427
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

śr 04 lis 2020, 19:48

Z tych pasterskich ras pierwotnych to jest;
Owczarek kaukaski
Owczarek środkowoazjatycki
Oczarek Południoworosyjski
Owczarek Anatolijski
Owczarek Szarplaninac (dawna Jugosławia)
Owczarek Podhalański

Nie będę tu wymieniał ras egzotycznych jak pirenejski górski, czy maremano, czy mastifa pirenejskiego.

Na pewno psy pasterskie są trudne do szkolenia, niektóre jak kaukaz są wręcz niebezpieczne dla intruzów. Europejskie psy pasterskie są bardziej cywilizowane. Są to duże psy do pilnowania bydła, owiec, koni.

Ja uważam, że do naszych potrzeb korzystniejszy jest wybór mniejszego psa, jest mniej kłopotliwy w szkoleniu i utrzymaniu, można z nim podróżować. Dalej uważam jeszcze, że mieszaniec jest lepszy do naszych celów niż ukierunkowany rasowy pies. Kundelka nie za dużego mogę wyprowadzić szkoleniem na psa użytkowego dokładnie wg moich potrzeb. Ma pilnować terenu, nocą jest w domu i na pewno mnie obudzi gdy poczuje intruza. Duży pies np pasterski bez stada owiec i koniecznej w jego przypadku z nimi pracy popadnie w apatię i nie wiadomo co mu tam po głowie będzie chodzić. Jeśli ktoś chce psa rasowego to polecałbym psy użytkowe, lub psy pracujące które są przystosowane do warunków bytowania z człowiekiem i szkoleniem można je ukierunkować na potrzeby bycia "psem przygotowanego"
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
Rapttus
Posty: 197
Rejestracja: śr 19 wrz 2018, 15:02
Lokalizacja: Rzeszów Jasło
Kontakt:

sob 07 lis 2020, 00:54

Możesz polecić jakieś rasy o których wspominasz " psy użytkowe, lub psy pracujące które są przystosowane do warunków bytowania z człowiekiem"
Obrazek
Romeo

sob 07 lis 2020, 10:37

Jeśli chcesz psa bojowego to cane corso , jeśli chcesz ciągać zaprzęgi to malamut lub husky , jeśli stróża to masz wyżej .
Lub nawet pudel z którego każdy się śmieje ,a to inteligentna i temperamentna bestia .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywność”