MED BAG

EDC, BOB i inne komplety sprzętu
TheHorde
Posty: 31
Rejestracja: pn 06 mar 2023, 20:25
Kontakt:

wt 07 mar 2023, 18:14

No więc tchnęło mnie, to rozpakowałem do przeglądu, więc i fotę wrzucam.

Z rzeczy, które wcześniej nie były jeszcze uwzględnione to taśma-pętla ratownicza, 4 ogrzewacze chemiczne, awaryjny śpiwór z zestawu HPMK NAR (ale to leży dodatkowo obok na szafie, w nerce jest Blizzard). Generalnie, podstawa jest, wiedza też uporządkowana w miarę.

Faktycznie, jeszcze chcę dorzucić coś do dmuchania pacjenta. Pomyślę, czy zwykła maska czy coś innego, ale coś wrzucę pewnie na dniach :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
PREPPERS_13
Posty: 357
Rejestracja: pt 09 kwie 2021, 09:27
Kontakt:

wt 07 mar 2023, 18:49

wojtek007 pisze:
pn 06 mar 2023, 19:54
Jako ze posiadam troszkę wiedzy medycznej pozwolę sobie dodać 3 grosze co bym wymienił i dlaczego:

Pierwsze co rzuca mi się w oczy to rurka krtaniowa myślę że lepszym rozwiązaniem będzie maska I-GEL jest łatwiejsza w założeniu możesz przez nią odsysać.

Skoro masz ambu to ssak jest podstawową rzeczą idącą z nim w parze , pacjent który zwymiotuje do rurki nie będzie czasu na wyjecie rurki tylko użycie z ssaka.

Dołożył bym bo nie widzę maskę twarzową 2 rozmiary dziecko dorosły nie zawsze jest czas założyć rurkę jest ciemno stres itd a maskę przyglądasz do ust uszczelniasz na zasadzie litery C/E i masz podstawową wentylację ,

Filtry do ambu pacjent potrafi czasem zwymiotować i cała zawartość trafia do worka ambu (worek do kosza)

Nie widzę żadnego sprzętu do diagnostyki myślę że zwykły nawet elektryczny ciśnieniomierz będzie wystarczający (ogólnie wole stosować ręczne pompowane są o wiele dokładniejsze a poćwiczyć można na każdym członku rodziny )

Pulsoksymetr podstawowy najtańszy to koszt ok 30 zł mierzy podstawowe funkcje tętno saturację (natlenowanie krwi) przydatne do wykluczenia odmy (saturacja leci w dół pacjentowi jest duszno , ma problemy z oddychaniem a doznał urazu klatki piersiowej - odma)

Pęsety , kleszczyki - przydatne przy jakieś zadrze , kolca którego trzeba wyjąć,]

Dobrym patentem GOPR/TOPR jest używanie foli strecz zamiast bandaży to stabilizacji złamań.

Zależności czy jest to typowa domowa i nie wychodzi po za dom czy jest ona wożona wszędzie z nami można dołożyć troszkę różnych mniej lub bardziej przydatnych rzeczy najważniejsze by wszystko co się znajduje w plecaku medycznym umieliśmy użyć w każdych warunkach , inaczej mierzy się tętno na tętnicy bez rękawiczek a w rękawiczkach.
Pulsoksymetr,termometr,filtr do ambu jest tylko nie widać na zdjęciach. 😆
Na i gela wiem ze mam wymienic ale na razie jeszcze tego nie zrobiłem,maska 2 dla dziecka dobry pomysł, w sumie nie pomyślałem o tym!
Pensety,mały skalpel tez sa nie widać tego na zdjęciach. 😆
Ciśnieniomierz tez bym musiał dorzucić! I pewnie jeszcze wiele rzeczy się zmieni nie wiem czy 7 staz to nie za dużo moze tez zredukuje ale w sumie licząc dwie na osobę w domu plus jedna w zapas.. Chociaż i tak w każdym plecaku ucieczkowym mam po dwie to już 4 i w dwóch autach 4szt.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zestawy”