Moje wyposażenie samochodu.

EDC, BOB i inne komplety sprzętu
Maślak13
Posty: 266
Rejestracja: wt 20 lip 2021, 22:07
Lokalizacja: 21-300
Kontakt:

ndz 06 sie 2023, 13:24

Chyba nie było wymienione ale może nam oszczędzić trochę zdrowia a zapewni trochę komfortu psychicznego to asistance . Nie dopłacimy milionów do polisy a może w podróż dupsko poratować. Kolejna rzecz to o ile mamy jeszcze wolne miejsce w bagażniku to pas transportowy tylko taki pełnowymiarowy. Przy odrobinie wprawy będzie dobrym substytutem wciągarki. Wiadomo że będzie to uciążliwe , ale zawsze coś. Nie wspomnę tu o tysiącu innych zastosowań.
bushmot
Posty: 140
Rejestracja: pn 05 wrz 2022, 06:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

śr 09 sie 2023, 14:49

Jeśli chcecie wozić siekierę - oficjalnie jest to przedmiot którego w samochodzie, nawet w bagażniku wozić nie wolno. Takie przepisy... A jeśli wybierzecie mniejszą siekierę która np zmieści się do jakiegoś plecaka - po ew otwarciu bagażnika w celu pokazania trójkąta i gaśnicy - nie będzie kluc w oczy...
zapraszam na bushmot.blogspot.com
Ramzan Szimanow
Posty: 1870
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

śr 09 sie 2023, 15:52

bushmot pisze:
śr 09 sie 2023, 14:49
Jeśli chcecie wozić siekierę - oficjalnie jest to przedmiot którego w samochodzie, nawet w bagażniku wozić nie wolno. Takie przepisy...
Teoretycznie w świetle tego kretyńskiego przepisu nie można wozić w aucie noża. A nawet łopata może podpaść pod "narzędzie z ostrymi krawędziami".
Tak jest gdy jakiś urzędas który pewnie nie miał nawet prawa jazdy chciał się wykazać.
Awatar użytkownika
Buła
Posty: 326
Rejestracja: śr 10 lis 2021, 12:49
Kontakt:

czw 10 sie 2023, 02:25

Ramzan Szimanow pisze:
śr 09 sie 2023, 15:52
bushmot pisze:
śr 09 sie 2023, 14:49
Jeśli chcecie wozić siekierę - oficjalnie jest to przedmiot którego w samochodzie, nawet w bagażniku wozić nie wolno. Takie przepisy...
Teoretycznie w świetle tego kretyńskiego przepisu nie można wozić w aucie noża. A nawet łopata może podpaść pod "narzędzie z ostrymi krawędziami".
Tak jest gdy jakiś urzędas który pewnie nie miał nawet prawa jazdy chciał się wykazać.
Macie na myśli Art. 66 KRD ?
"4. Zabrania się:
1) umieszczania wewnątrz i zewnątrz pojazdu wystających spiczastych albo
ostrych części lub przedmiotów, które mogą spowodować uszkodzenie ciała
osób jadących w pojeździe lub innych uczestników ruchu;"

Jeśli tak to mylnie go rozumiecie. Można wozić noże, siekiery itp. muszą być tylko tak umieszczone lub zabezpieczone by nie stanowić zagrożenia dla innych uczestników ruchu lub naszych pasażerów. Zagrożenia samym faktem ich tam umieszczenia. W intencji tego przepisu chodziło o ostrza maszyn rolniczych jak kombajny itp.
Maślak13
Posty: 266
Rejestracja: wt 20 lip 2021, 22:07
Lokalizacja: 21-300
Kontakt:

sob 19 sie 2023, 09:06

Kolega musiał się tłumaczyć za siekierkę w bagażniku bo to sprzęt z listy kibolskiej jak bejsbol. Cały czas mam w aucie mały szpadel i siekierkę fiskarsa, ale nikt mnie jeszcze nie kontrolował. Co innego karki z siekierami i łomami w bagażniku, co innego statecznie wyglądający pan ok 50lat który jest włamywaczem 😉
Awatar użytkownika
Buła
Posty: 326
Rejestracja: śr 10 lis 2021, 12:49
Kontakt:

pn 21 sie 2023, 23:58

Maślak13 pisze:
sob 19 sie 2023, 09:06
Kolega musiał się tłumaczyć za siekierkę w bagażniku bo to sprzęt z listy kibolskiej jak bejsbol. Cały czas mam w aucie mały szpadel i siekierkę fiskarsa, ale nikt mnie jeszcze nie kontrolował. Co innego karki z siekierami i łomami w bagażniku, co innego statecznie wyglądający pan ok 50lat który jest włamywaczem 😉
Ech, narzędzia niebezpieczne. Katalog jest zamknięty i nie ma tam siekiery. Kija bejzbolowego (poza jego imitacją) też tam nie ma. Aby siekiera stała się narzędziem niebezpiecznym trzeba użyć jej w bójce czy rozboju o ile pamiętam. Jest jeszcze miejsce publiczne i zamiar użycia w celu przestępczym. No ale na to trzeba mieć dowody.
Siekiera w samochodzie nijak tego nie spełnia. Mogli więc co najwyżej grzecznie zapytać "po co to Panu?".
Odsyłam do UOBIA, KK i KW. Tyle z tego tłumaczenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zestawy”