Every Day Carry - czyli co na co dzień dynda mi ;D

EDC, BOB i inne komplety sprzętu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

wt 27 lis 2018, 21:50

Przez lata mój zestaw EDC ulegał zmianie. Na początku nosiłem masę sprzętu w dużej czarnej nerce. Szybko jednak utrwaliłem się w przekonaniu, że taki zestaw nie mogę zabrać ze sobą wszędzie. Rozbudowałem go więc i podzieliłem na dwa zestawy "oficjalny" (noszony na szyi składający się z latarki, krzesiwa i Vicka), a także "codzienny" zamykający większą ilość sprzętu wraz z niewielką apteczką w zasobniku molle. W nowym miejscu zamieszkania szybko jednak okazało się, że spontaniczne wypady do lasu są mniej przemyślane i bardziej "teraz albo wcale" niż wcześniej. Zatem i moje codzienne wyposażenie musiało po raz kolejny przejść modyfikację - i jeszcze pewnie nie raz czeka go taka zmiana.

Na dzień dzisiejszy składa się ono z ogrzewacza do rąk (bo zimno czasem), Pendrive'a 32GB, foldera Lansky Responder x7 i mini latarki Varty o mocy 12 lm. Przy kluczach od motocykla natomiast mam multitool Swiss Tech Utili-Key MX, otwieracz do ... ...butelek. :D i aluminiowy karabinek

Tak to wygląda obecnie. Dlaczego zamieniłem Vicka na folder? Ze względu na battonowanie, podważanie i inne cięższe prace, którym RangerGrip mógłby nie podołać.


edc-1.JPG
edc-2.JPG

PS. Kraver, masz Respondera X9?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

wt 27 lis 2018, 21:59

Swiss+tech to widzę, ale jaki masz motor, chwal się... a mojej strony Honda, Yamahą też lubię śmigać.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

wt 17 lis 2020, 19:44

Z racji tego, że swój zaktualizowany zestaw EDC przedstawiałem już o tu. Padło poza forum pytanie o jego dokładną wagę i czy warto. To że Leathermana SuperTool'a 300 polecam i dlaczego wyjaśniałem już tutaj. Teraz konkretne Wagi całego zestawu.

Akcesoryjna ładownica z wewnętrzna kieszonką na bity i wnękami po bokach na krzesiwo i latarkę - 42 gramy (standardowa - 30 gram).

Magazynek z bitami i adapterem - 42 gramy.

Krzesiwo Exotac fireROD (już naddrapany pręt) - 27 gram.

Latarka Maglite Solitaire LED model J3A012L wraz z akumulatorkiem - 26 gram.

Tool Leatherman SuperTool 300 - 285 gram.

Razem - 422 gramy noszone na pasie spodni.

BowEdc02.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

śr 18 lis 2020, 09:11

Ja najzwyczajniej na świecie nosiłem;
opinel 9
zippo
czołówka falcoon mactronica
multitool budżetowy
=375 gr

Ale ostatnio dołożyłem do edc bo i tak to się nosi
telefon
zegarek
okulary
i od lutego +korona
maska zapasowa
preparat antybakteryjny
=315 gr

razem 690 gr
IMG_20201118_084735607.jpg
Na ogół mam wszystko w kieszeniach, chyba, że jakaś impreza wtedy do saszetki wkładam graty z wyjątkiem noża i zapalniczki-te zawsze mam przy sobie, a niekoniecznie zawsze noszę telefon.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zestawy”