Ciężkie EDC

EDC, BOB i inne komplety sprzętu
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

sob 15 sty 2022, 12:52

Windows 7 Enterprise, aż łezka się w oku kręci.

No ale... Mój Surge trochę podrdzewiał, mimo że użytkowany. No ale bądźmy szczerzy, najlepiej biega mi się na świeżym powietrzu kiedy pada deszcz, temperatura nie przekracza 7 stopni celsjusza, lub gdy sypie śnieg. Nie mniej przyznam się, że najbardziej ergonomiczny dla mnie jest Skeletool CX. Nie dlatego, że jest mniejszy. Ma lepszą linię, przez co lepiej układa się w dłoni. Leży lepiej niż Spirit od Victorinoxa, który zbiera u mnie kurz, bo jest moim zdaniem niewypałem.

Ehh... Muszę się rozgrzeszyć i przeczyścić tego Surge'a.


Surge-ruda.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

sob 15 sty 2022, 15:45

mar_kow pisze:
sob 15 sty 2022, 12:39
Ale chyba zauważyłeś ze bez magazynka :)
Buahaha! A wiesz, ze nie zauwazylem? Serio! Ugryzla mnie w oko pozycja kurka i kropka pod bezpiecznikiem, ale na dol rekojesci zie zwrocilem uwagi 😁🤦‍♂️
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 510
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

sob 15 sty 2022, 18:05

Pietrow pisze:
sob 15 sty 2022, 15:45
[...]
Buahaha! A wiesz, ze nie zauwazylem? Serio! Ugryzla mnie w oko pozycja kurka i kropka pod bezpiecznikiem, ale na dol rekojesci zie zwrocilem uwagi 😁🤦‍♂️
Ale bezpieczeństwa nigdy za wiele... Mam stary brzydki nawyk przy rozładowaniu odciągać kilka razy zamek pistoletu po odpięciu magazynka. Ale raz w Syrii zdarzyło się że rozładowałem 3 naboje... Po prostu zmęczony nie wypiąłem magazynka...
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1082
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

ndz 16 sty 2022, 08:08

Cześć

To kolejny trepiszcze na forum :) Nie jestem sam :)

Co do EDC , mam jeden zestaw który mam z sobą wszędzie. Jak ktoś chce sobie obejrzeć co tam nosze, jest link do filmu na forum.

Ale jeżeli wychodzę w góry lub na kilka dni w przysłowiową dzicz, mam tez drugi osobny zestaw „zielony” na takie eskapady.

A to wszystko :) z lenistwa, bo irytowało mnie kompletowanie zestawu przed wyjazdami.

Pozdrawiam
~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 510
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

ndz 16 sty 2022, 14:08

SilesiaSurvival pisze:
ndz 16 sty 2022, 08:08
To kolejny trepiszcze na forum :) Nie jestem sam :)
[...]
8-)
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2569
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

sob 07 maja 2022, 10:11

edc.jpg


Więc jest to I i II linia wyposażenia. Brzmi głupio ale już śpieszę z wyjaśnieniem. Wieczorem, gdy odkładam nerkę koło wyrka, wszystko jest w niej spakowane. Rano, część rzeczy przeskakuje do kieszeni spodni, stając się I linią (czyli to, co mamy przy sobie) a część zostaje w nerce (II linia).
Baton i nóż Osa zawsze do spodni (nigdy nie doceniałem ząbkowanych ostrzy, Osa mnie nawróciła - szybciej i prościej załatwia cięcie wielu materiałów).
W zimę latarki również przeskakują do gaci. Primo, częściej szansa na użycie, secundo, baterie mają cieplej :)
Do fotki nie wyjąłem zapalniczki a jest i zwykle w kieszeni właśnie. Mokrego papieru do tyłka też nie wyciągnąłem a jest w nerce.
Worki do dezynfekcji wody z polskich racji żywnościowych wraz z tabletkami do uzdatniania wody.
Multitool wrócił po tym jak go usunąłem a okazał się nagle potrzebne i plułem sobie w brodę że mi ciążył. Wygodnictwo...

Czy ponownie bym kupił nerkę tak dużą jak ta od Spearpoint? Z jednej strony nie a z drugiej nie żałuję. Pasek można zawsze wydłużyć i przerzucić ją przez plecy. Dopiąć 0,5l wody w opisywanym już kiedyś HydraPaku.
Kolega edlech coś ostatnio nabył na klatę, jakiegoś chestriga i może to też jest dobre rozwiązanie ale chyba bardziej kojarzy się z militariami. Zresztą w lato upalne i gorące, jakoś by mnie to uwierało. Każdy jednak dopasowuje pod siebie. Nerka zostaje na amen.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
West_End
Posty: 261
Rejestracja: pt 18 lut 2022, 21:11
Kontakt:

sob 07 maja 2022, 17:17

Jak mówisz duża to co powiesz o Saberfoxie? 🤦‍♂️🤣🤣 Ta to dopiero jest duża ale wchodzi mi tam naprawdę wszystko włącznie z zestaw do przygotowania posiłku, szyna cranera, apteczka i🤔 aż musiałbym się upewnić co tam jeszcze trzymam.
DSC_0292_copy_960x540.jpg
Specjalnie tak aby nie trzeba było kombinować co zabierać zawsze gotowe do wyjścia
20131005095_copy_1944x1458.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

sob 07 maja 2022, 18:47

O! Dzieki za przypominalke... Mam totalny burdel w EDC i BOBie. Od dawna brakuje czasu, zeby to przejrzec, powymieniac i pouzupelniac zawartosc. Odkladam to ciagle i odkladam, a priorytet tej akcji rosnie. Faktycznie musze sie z tym ogarnac, bo obecnie to niby mam BOBa, ale tak naprawde to nie jest BOB...

Pozdrawiam
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2569
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 08 maja 2022, 16:16

Pietrow pisze:
sob 07 maja 2022, 18:47
Odkladam to ciagle i odkladam, a priorytet tej akcji rosnie.
Mnie się widzi że bardziej rośnie wizja braku żywności niż realnej wojny na naszym terenie ale uporządkowanie Bobków jak najbardziej potrzebne.
Obrazek
West_End
Posty: 261
Rejestracja: pt 18 lut 2022, 21:11
Kontakt:

ndz 08 maja 2022, 16:29

1411, nie tylko Tobie. Kraj za krajem wstrzymuje export zboża, mnóstwo ogłasza że plony będą 10 - 30 %niższe i jak weźmie się pod uwagę że europejskie spichlerze Rosja i Ukraina bawią się inaczej i nie exportuja to będzie kijowo. U nas źle ale są kraje całkowicie uzależnionej od importu zboża głównie z Rosji i Ukrainy Mn. Część krajów afrykańskich nawet i w 100%🤯 teraz jakiś afrykański powiesił całe lotnictwo cywilne na kółku ze wzgedu na 3 krotny wzrost ceny paliwa. Nie będzie dobrze 🤪🤦‍♂️
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zestawy”