Portfel jako podstawowe EDC

EDC, BOB i inne komplety sprzętu
ODPOWIEDZ
umiarkowany preppers
Posty: 39
Rejestracja: śr 31 mar 2021, 19:55

wt 04 sty 2022, 07:53

Trochę o tak banalnej rzeczy , jaką jest portfel i m in o skutkach np. jego zapomnienia. Subiektywnie wg. mnie portfel to najbardziej podstawowe EDC ( zaraz po nim smartfon).
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku dla Wszystkich :)

https://youtu.be/1Rwehvpw6jg
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1067
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

wt 04 sty 2022, 09:50

Witam

Dla mnie portfel jest tylko elementem EDC :) Noszę Baribala, w stopce masz odnośnik do mojego bieda kanału. Nie wrzucam linka, bo szkoda śmiecić forum.

Pozdrawiam
~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
MiejskiPreppers
Posty: 19
Rejestracja: wt 16 lis 2021, 07:39
Kontakt:

wt 04 sty 2022, 10:32

Prawda, portfel jest podstawową rzeczą którą zabieram - u mnie zaraz po telefonie

Jeżeli chodzi o gotówkę to posiadam ją w portfelu ale jak również schowaną 100 na czarną godzinę w etui telefonu. Również w samochodzie w osłonie przeciwsłonecznej. W dłuższe trasy staram się chować w dowód rejestracyjny, w razie jak by cegła upadła na pedał gazu :(

Jeżeli chodzi o dokumenty również kopię posiadam w aplikacji mObywatel
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

wt 04 sty 2022, 10:51

Na codzien nosze cos takiego
https://allegro.pl/oferta/portfel-takty ... 1152219426
Tyle, ze czarne - calkiem cywilne.
W srodku dokumenty, karty platnicze, kilka wizytowek, troche pieniazkow w papierkach, certyfikat "zaszczypania", soczewka fresnela, kilka jednorazowych chusteczek z alkoholem i kilka mokrych jednorazowych sciereczek do okularow.
Wada: kiepsko wyjmuje sie z tego drobniaki.
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

wt 04 sty 2022, 13:20

U mnie chyba ten sam model Baribala co ma Bart. W zanadrzu poza standardem dokumentów i forsy, karta sirvivalowa z krawędzią tnącą, soczewka Fresnela, saszetka przeciwbólowego i przeciwzapalnego, osobiste szpargały (wspominki) i jakiś gazik z alkoholem.
Całość wyłozyłem kilkukrotnie złożoną folią aluminiową i kart nie odczytuje :D
Ach i płaski pendrive, prawie jak karta SD.

Edit: dzisiaj dodałem Safecard do wyciągania kleszczy. Przypadkiem mi to wpadło w oko, a jako że "łapki" w apteczce głównej BISa (bierz i spierdalaj :P ), to wsadziłem w portfel. Tym samym trochę zmodyfikował mi się cały BIS codzienny, oparty o plecak Badger. O tym osobno.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zestawy”