Zestaw samochodowy

EDC, BOB i inne komplety sprzętu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 08 lis 2018, 07:40

Potrzeba wożenia w samochodzie kilku gratów jest chyba niepodważalna, a zatem nabyłem gumowaną torbę wojsk holenderskich (stan magazynowy) na armyworld i spakowałem kilka fantów przydatnych po drodze.
IMG_20181103_145723.jpg
IMG_20181103_145734.jpg
Rzut z przodu i z tyłu a teraz co w środku
IMG_20181103_145203.jpg
Od góry: w jednorazówce rolka papieru życia, puszka z kawą, puszka z cukrem, pojemnik z herbatą, w woreczku strunowym podgrzewacz wosjkowy wraz z kostkami paliwa wyciągnięty z polskiej racji SRG, dwa opakowania zapałek również z tych racji i zapalniczka, rękawice robocze w razie grzebania w brudzie, filtr do picia wody produkcji polskiej na potrzeby wojska, nóż Shrade (ten największy wół roboczy) wraz z krzesiwem, menażka Quechua z talerzykami, patelnią, kubkami i łyżkami w środku, kubek z nierdzewki, dwa kubki termiczne które umieściłem na początku, po tej sesji zdjęciowej usunąłem z zestawu jako zbędne, wężyk z gruszką do ściągania paliwa z baku, kuchenka alkoholowa Mil-tec, zapas denaturatu do kuchenki, trzy worki z tworzywa do zapakowania różnych zdobyczy, butelka na wodę i dodatkowa apteczka.

Poza tym co w torbie, do bagażnika wrzuciłem stary koc LWP, saperkę LWP, kanister na paliwo oraz gumowaną kurtkę, heh niemal sztormiak, lejek i jeszcze kilka drobnostek. W samym samochodzie dodatkowe mapy papierowe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Arcyszczur
Posty: 115
Rejestracja: śr 26 wrz 2018, 22:34
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

czw 08 lis 2018, 23:56

Fajne. Ja mam w stalowej walizce po przedpotopowym zestawie do tlenoterapii. Jest pancerna i prawdopodobnie chroni też przed EMP. Z rzeczy, których nie masz w swoim samochodowym EDC wożę 500g paczkę jedzenia do szalup ratunkowych, butelkę wody i bluzę polarową. I zapasowy telefon, który wyciągam żeby naładować raz na 2 miesiące.
Nigdy nie postępuj wbrew prawom przyrody i staraj się je jak najlepiej zrozumieć.

Arcy
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 09 lis 2018, 10:32

Myślałem o skrzynce na narzędzia ale wybrałem torbę bo zawsze mogę na ramię zarzucić i wygodniej się przemieszczać gdyby samochód nie dał rady. Racje do szalup też wrzuciłem, nie wiem czemu pominąłem w opisie. A butla wody jeździ pod siedzeniem.
Obrazek
Awatar użytkownika
potacz
Posty: 162
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:57
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

ndz 11 lis 2018, 18:02

Zajebisty pomysł na zestaw... Chyba sam taki złożę, dałeś fajne podstawy. Ja zawsze wożę zgrzewkę albo dwie mineralnej Polarisa z Biedry w bagażniku.
CYKLOP

ndz 11 lis 2018, 20:09

U mnie zestaw zapewniający przetrwanie .
- Powiększony zestaw apteczny .
- Zapas wody i coś dla podniesienie energii [ słodycze i racja ratunkowa strzelecka ]
- Dodatkowe elementy ciepłego okrycia ciała .
- Zapasowe światło , norze , koc , itd.
Wszystko dostosowane do pory roku .
NP. Zimą dochodzi jeszcze piasek w wiaderku wojskowym , łopata i wyciągarka ręczna do 4 ton + 10 mb. liny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zestawy”