Ponczo Texar Ripstop

Wszystko o tym czym się zabezpieczamy przed czynnikami zewnętrznymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 07 cze 2019, 07:50

Bardzo praktyczne ponczo polskiej firmy Texar. Materiał wykonania to poliester z powłoką PU, przypomina materiał tarpów DD Hamocks, z tą różnicą że pod światło widać splot Ripstop. W szyszkach się nie tarzałem ale przejście przez las w niej nie spowodowała jeszcze żadnych rozdarć poprzez lekkie zahaczenie. Dodatkowo materiał jest śliski i raczej "opływa" wystające konary czy gałęzie. Nieprzemakalność 100%. Zrobiliśmy w tych ponczach trzy dni z rzędu trasy w Gorcach podczas nawałnic i ulewnych deszczy i pełna ochrona została zapewniona. Oczywiście materiał nie oddycha ale całość konstrukcji jest przewiewna albowiem ponczo jest prostokątne (210x143 cm) i zapinane na zatrzaski rozmieszczone wzdłuż krawędzi bocznych co daje zarówno dużą swobodę ruchów jak i doskonałą wentylację a z tym bywa różnie w przypadku okryć przeciwdeszczowych. Zwykle chronią nas od deszczu natomiast pocimy się w nich jak prosięta więc po co je nosić? :D Oczywiście mówię o jakiejś aktywności fizycznej wykonywanej w takim stroju, to jest wędrówce z plecakiem czy pracach obozowych. Jak wiecie jestem wrogiem przegrzewania organizmu więc ten wyrób bardzo przypadł mi do gustu. Dodatkowo zatrzaski sprawiają że kilka poncz można połączyć razem i stworzyć schronienie awaryjne i jest to całkiem przyzwoita przestrzeń 210x286 cm (w przybliżeniu, łączenia zatrzaskowe odejmą nam około centymetra do dwóch z tej długości). Przesiedzieliśmy z żoną jedną z ulew pod takim schronieniem. Całość waży 300 gramów, wystaje poza zamkniętą dłoń ale można je mocniej skompresować. Plecak ALICE L nie wystawał spod poncza jednak nie był spakowany do granic możliwości a więc jak się ułoży na naprawdę dużym plecaku, tego nie wiem.
+ Lekkie
+ Przewiewne
+ Funkcjonalne i wygodne
Cena nie jest zła choć jedne sklepy sprzedają ją drożej. Linkuję do tańszego tutaj .
Fotka z dzisiejszej burzy
Ponczo Texar.jpg
Gorce, odpoczynek pod awaryjnym tarpem z dwóch Texarów
Ponczo tarp.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”