Membrana HyVent od The North Face

Wszystko o tym czym się zabezpieczamy przed czynnikami zewnętrznymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1067
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

wt 27 wrz 2022, 18:49

Cześć 🫡

Membrana HyVent od The North Face. Membrana nie do ciężkich zadań.

Kilka lat temu, poszukiwałem lekkiej cywilnej kurtki wyposażonej w membranę. Zawsze podobała mi się kolekcja kurtek od The North Face, w funkcji codziennego ubrania. Niestety na wersje wyposażone w Gore-Tex, nie było mnie stać. O serii Summit Series, tym bardziej mogłem pomarzyć. Skusiłem się na model, z membraną HyVent. Po 6 latach użytkowania, nadszedł czas na podsumowanie zakupu. Który do końca nie spełnił pokładanych w nim nadzieji. Ale o tym w dalszej części wpisu.

Membrana.
Nie będę tutaj cytował opisów z stron producenta. Ponieważ chce opisać moje odczucia, podczas użytkowania kurtki. Kurtka oddycha, jest odporna na niebyt silny wiatr, oraz niezbyt duże opady (mżawki). Jest stosunkowo lekka, co predysponuje ją do używania w raczej dodatnich temperaturach. Kurtka nawet z ciepłym polarem przy minusowych temperaturach jest zimna. Większy deszcz (bardziej intensywny) po pewnym czasie, powoduje jej przemakanie (po każdym praniu według zaleceń producenta, stosowałem impregnat). Jeżeli chcemy używać tą kurtkę w zimie, przy ciężkich warunkach atmosferycznych, sam polecam poszukać innego produktu, niekoniecznie od prezentowanego w wpisie producenta.

Krój
Prosta kurtka, z ściągaczami na nadgarstkach z bardzo małymi rzepami, dwiema kieszeniami, oraz kapturem. Mimo małych rzepów, cały czas działają, nie odpruwając się przy tym. Dwie duże kieszenie na wysokości brzucha, posiadają bardzo długie zamki. Praktycznie ciągną się, na wysokość linii sutków od pasa. Producentowi chyba zależało na tym, żeby kieszenie pełniły również funkcje wywietrzników. Co poniekąd się udało. I podczas wysiłku (jazda na rowerze, marsz czy chodzenie po górach), rozpięcie kieszeni na 1/3 lub 1/2 długości, powoduje lepszy komfort cieplny. Bardzo prosty patent, kieszenie mają przy tym gigantyczną pojemność. Schowanie do nich litrowej butelki, czy zeszytu formatu B5, nie nastręcza żadnych problemów. Prosty kaptur z ściągaczem, można schować w kołnierz. Przez co nie narażamy go na zabrudzenia/zamoczenia, nieużywanego kaptura.
Cała kurtka od wewnątrz, jest podszyta czerwoną siatką dystansową. Przez co ubranie kurtki nawet na samą koszulkę, nie powoduje niemiłych doznań.
Na samym dole kurtki, jest ostatni ściągacz, dzięki któremu dopasujemy kurtkę do obwodu pasa. Oczywiście ściągacze i zaciski, mimo
6 lat użytkowania, i 3 prań nadal działają bez zarzutu. Krój jest luźny, nie ogranicza ruchów.

Kolory
Kurtka jest uszyta z stonowanego szarego materiału, z czerwonymi wstawkami. Z czerwonych nici są wyszyte oznaczenia producenta, czerwone są zamki, gumki ściągaczy oraz rzepy. Szary kolor jest o tyle dobry, ponieważ przybrudzony cały czas wyglada dobrze. Co według mnie jest dużą zaletą, w ubraniach outdoorowych. Ponieważ podczas podróży środkami komunikacji do domu, lepiej nie być wytykanym przez innych pasażerów od brudasów.

Dla kogo jest HyVent?
Dla tych którzy chcą mieć lekką i wygodną kurtkę, na okres letni. Dla tych którzy cenią sobie dobre wykonanie, w przystępnej cenie. Kurtka w roku 2015, kupowana dokładne 11 czerwca: kosztowała 355 zł. Kurtka niestety nie nadaje się na cięższe warunki atmosferyczne, z minusowymi temperaturami włącznie.
Czy jest złym produktem? Nie jest złym produktem, ale trzeba zdawać sobie sprawę z jej ograniczeń.

PS. Uwaga ! Producent wprowadził już nową powłokę HyVent, pod nazwą HYVENT™ ALPHA. Może kiedyś uda mi się przetestować, i tą membranę.

~Bart
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”