Carinthia Ultra Shirt 2.0

Wszystko o tym czym się zabezpieczamy przed czynnikami zewnętrznymi
ODPOWIEDZ
Gruby
Posty: 20
Rejestracja: czw 05 maja 2022, 09:39
Kontakt:

czw 09 lis 2023, 19:13

Czołem.
Tak patrzę, że opisujecie na forum różne manele jakie macie, także opiszę swój nowy zakup, na który się czaiłem dość długo, gdyż cena .... no cóż... zabija. Tym bardziej, że to bluza - trochę bardziej zaawansowa, ale jednak bluza.
Produkt to Carinthia G-Loft Ultra Shirt 2.0.

Co w niej jest takiego niezwykłego?
Ano to, że jest świetnie wentylowana bluza z dociepleniem najważniejszych części ciała, czyli organów witalnych.
Doskonale odprowadza pot, ma wentylacje na plecach, bokach a pod pachami ma siateczkę, która dodatkowo zwiększa wentylacje. Akurat pogoda obecna jest idealna na testy tego typu sprzętu, to przywdziawszy ją na siebie polazłem na 10km spacer z psem (jak to husky :lol: ).
Wrażenia są takie jak opisuje producent. Nic nie naściemniał. Mimo, też, że jest ciepło i gdzieś tam lekko się pociłem, to pot bardzo szybko odparowywał i tworzył na mnie mokrej powłoki. Do tego nie przegrzałem się jak to ma miejsce w kurtach puchowych.
Można pomyśleć: "hej przecież polary też oddychają!". Ano jest tak, i głównie zimą ich używam (pocę się jak świnia), ale.... polary chciał nie chciał, przepuszczają wiatr. Jak jest wietrzyście to teoretycznie można jakąś puchówkę założyć, ale jak napisałem wyżej, przy większym wysiłku zapocisz się (przynajmniej ja) jak świnia. W tym produkcje masz zachowaną doskonałą oddychalność + dobrą osłonę od wiatru organów witalnych.
Dodatkowe plusy to:
- syntetyczne wypełnienie - na deszczu da radę
- nie krępuje ruchów
- dłuższe rękawy z wycięciem na kciuk (doskonała rzecz do rękawiczek)
Do tej pory używałem swetrów wełnianych, ale coś czuję, że z tym produktem bardzo się polubię.


Produkt występuje w dwóch kolorach: czarny i zielony.
Ja wybrałem kolor czarny ze względu na chęć zachowania idei gray-man. Do tego jakieś spodnie jeansowe, wygodne biegówki i można świat zdobywać bez większego zwracania uwagi. Fakt, kolor zielony słabo się maskuje, ale zawsze można mieć jakąś zieloną narzutkę na siebie jak już wchodzi w grę ukrywanie się.

Największy minus tego produktu to cena... 800zł ... masakra. Parę lat temu kupiłem NOWY śpiwór Carithia Defense 4 za 700zł :?

Link do produktu:
https://carinthia-polska.pl/carinthia-u ... uza-czarna
Predator25th
Posty: 164
Rejestracja: pn 24 wrz 2018, 10:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

czw 09 lis 2023, 20:05

fajny temat , a co zakładasz pod spód ? termo koszulkę ?
Zaprawdę powiadam wam, oto nadchodzi wiek miecza i topora, wiek wilczej zamieci. Nadchodzi Czas Białego Zimna i Białego światła, Czas Szaleństwa i Czas Pogardy, Tedd Deireadh, Czas Końca.
Awatar użytkownika
PREPPERS_13
Posty: 357
Rejestracja: pt 09 kwie 2021, 09:27
Kontakt:

czw 09 lis 2023, 20:29

Ojj wyciągasz moje stare demony.😂😂
Długo się nad nią zastanawiałem ale wybrałem CARINTHIA G-Loft TLG Vest bo jednak te rękawy w bluzie mi przeszkadzały,jakoś mnie ściągały i uwierały jak przymierzałem,wiec wpadła kamizelka w połączeniu z ECWCS LVL 2 to miazga i jest kaptur,dla mnie idealne połączenie na strzelnice czy w teren jak nie jest za zimno.A te bluzy da sie taniej kupić,tak 600-650zl.Jak No tutaj:
https://varuste.net/de/p109215/carinthi ... krEALw_wcB

W PL carinthia jest mało popularna polecam patrzeć w Austrii i u Niemcy tam tego w opór w sklepach i jest dużo taniej niż w Pl,u nas defence 4 teraz 1100-1200 w de za 800zl nowe w sklepie idzie wyrwać.:)
Gruby
Posty: 20
Rejestracja: czw 05 maja 2022, 09:39
Kontakt:

czw 09 lis 2023, 20:42

Predator25th pisze:
czw 09 lis 2023, 20:05
fajny temat , a co zakładasz pod spód ? termo koszulkę ?
Na co dzień najzwyklejszy termo-syntetyk z decathlon za 20zł.
Jak latam po górach (to własnie między innymi ma być w góry na chłodniejsze okresy do łażenia) to koszulka z meryno (firma Zajo) bo nie capi tak szybko jak syntetyk. Mam aż jedną, ale wystarcza (nie jeżdżę dłużej niż na tydzień w góry).
Gruby
Posty: 20
Rejestracja: czw 05 maja 2022, 09:39
Kontakt:

czw 09 lis 2023, 20:55

PREPPERS_13 pisze:
czw 09 lis 2023, 20:29
Ojj wyciągasz moje stare demony.😂😂
Długo się nad nią zastanawiałem ale wybrałem CARINTHIA G-Loft TLG Vest bo jednak te rękawy w bluzie mi przeszkadzały,jakoś mnie ściągały i uwierały jak przymierzałem,wiec wpadła kamizelka w połączeniu z ECWCS LVL 2 to miazga i jest kaptur,dla mnie idealne połączenie na strzelnice czy w teren jak nie jest za zimno.A te bluzy da sie taniej kupić,tak 600-650zl.Jak No tutaj:
https://varuste.net/de/p109215/carinthi ... krEALw_wcB

W PL carinthia jest mało popularna polecam patrzeć w Austrii i u Niemcy tam tego w opór w sklepach i jest dużo taniej niż w Pl,u nas defence 4 teraz 1100-1200 w de za 800zl nowe w sklepie idzie wyrwać.:)
Ehhh żebym to wiedział wcześniej... no nic. trudno. Mleko się rozlało.
A co do kurtki.... Dla mnie kufaja to warstwa docieplająca na postój. Jak napisałem, pocę się masakrycznie i warstwy nieoddychające nie mają prawa bytu w marszu (dlatego też nie używam kurtek przeciwdeszczowych tylko poncho).
Mam dwie: w góry puchówka decathlon, na warunki taktyczno-leśno-survivalowe demobilowa snugpack sleeka - trochę brak jej już loftu, ale ubiór na cebulę robi robotę ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”