Skryte bytowanie.

Zasady taktyki i strategii
Gruby
Posty: 20
Rejestracja: czw 05 maja 2022, 09:39
Kontakt:

czw 09 lis 2023, 20:37

Ojjj tak, robią robotę.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1102
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

pt 10 lis 2023, 06:58

Cześć

1.Szałas nie zawsze i nie wszędzie tak jak pisał @Gruby. Chyba że znajdziemy miejsce gdzie jest dużo budulca, ale po skończonym bytowaniu żeby śladów nie było. Materiały budowlane trzeba umiejętnie rozrzucić.

2. Tarp , tutaj zgodzę się z @Grubym :) Trzeba rozbić proste linię, naturalnymi dodatkami.

Nigdy nie nocowaliście pod wywrotem ? Moim zdaniem najbardziej skryte , najmniej pracochłonne ale niestety trzeba wywrot dobrze obejrzeć czy podczas użytkowania, takiego daru natury nie zrobi nam krzywdy.

Co do opuszczonych fortyfikacji w lesie, fajnie ale najbardziej dokuczliwa będzie wilgoć panująca w środku….. A ona przejdzie ci przez wszystko.


Pozdrawiam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
BoldFold
Posty: 1435
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pt 10 lis 2023, 11:11

Kurde, ja to pod wywrotem nigdy się nie wyspałem zawsze z tyłu głowy lampka czerwona miga; a co jak na łeb w nocy pień się zwali :cry:
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2595
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 10 lis 2023, 12:11

Zawsze można korzenie wywrotu wybrać, jeśli zapewniają kryjówkę, a i tak się zdarza. Mniej stresu. Kwestia przyjrzenia się zastanej sytuacji i zdroworozsądkowej oceny.
Obrazek
Saracen
Posty: 148
Rejestracja: ndz 29 sty 2023, 15:45
Kontakt:

sob 11 lis 2023, 21:50

Z siatką przeciwko ptakom jest taki problem ze cholernie łatwo się plącze jak tylko wpadnie w nią kawałek patyczka. Więc opcja wielokrotnego użytku jest uciążliwa bo wymaga starannego wyplątania wszystkiego przed złożeniem. Nie korzystałem nigdy z trapa ale gdyby doszyć do niego na krawędziach kawałki tkanin w maskujących barwach? Zawsze by to trochę zamaskowało proste krawędzie. Gorzej bo trap będzie trochę cięższy, szczególnie jak tkaniny wchłoną wodę.
wojtek007
Posty: 48
Rejestracja: sob 24 lip 2021, 23:25
Kontakt:

ndz 12 lis 2023, 10:29

Odnośnie maskowania noclegu domowymi sposobami itp na YT kanał universal survival ładnie pokazuje jak maskuje siatka dedykowana a jak można samemu zrobić maskowanie i przygotowanie noclegu żeby być mało widocznym i niskim nakładem filmik był pod tytułem cywil na wojnie czy coś w podobie.
Ramzan Szimanow
Posty: 1874
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

ndz 12 lis 2023, 14:38

Poza opuszczonymi fortyfikacjami jest też mnóstwo innych pustostanów. Mniej charakterystycznych a przecież też pozwalających na skryte podejście i wyjście.
Dobrze znać w swojej okolicy takie opuszczone leśniczówki, domy, fabryczki, szopy, przystanki na nie używanych liniach kolejowych itd.

Zależnie od konkretnego przypadku może nawet nie być tak źle z wilgocią.
BoldFold
Posty: 1435
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

ndz 12 lis 2023, 20:53

Universal survival zrobił w październiku 2022 roku 3 części "cywila na wojnie" każdy powinien na youtube obejrzeć.

Ale oprócz tego ukazała się nowa pozycja "Cywil na wojnie" autorzy to Kafir i Kaczor i nic jeszcze na temat książki/poradnika nie wiem.

Co do maskowania to najlepiej w terenie, jeżeli nie pizga i nie lecą węże z haczykami z nieba to zawsze w terenie bezpieczniej, choć już z ogniskiem i gotowaniem żeby się zamaskować już trzeba mieć niejakie doświadczenie.

Siatkę ogrodniczą w wolnej chwili cyknę, mam taką z dużymi okami, nie taką całkiem cieniutką z oczkiem 2x2 cm, choć z takiej też jak wytnę parę parę okien w środku i zrobię taką obwolutę dookoła to zamaskuję się dokładnie, tylko takie maskowanie nie może mieć linii geometrycznych, lub inaczej długich prostych, bo to zaraz włącza widzenie peryferyjne u innego wędrowca i zdradza kryjówkę. To już jest temat na następny zlot-maskowanie.

Faktem jednak jest i tak to widzę; kto może a nie trenuje/ćwiczy kiedy może, nie będzie wiedział jak to zrobić kiedy będzie się musiał... Tu wrzucamy wszystko to czego nie ćwiczyliśmy; zamaskować, bytować, wyjść z chałupy w ciągu 5 minut, zdobyć wodę, pożywienie, założyć opatrunek, stazę, itd.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Taktycznie”