Geostrategia

Zasady taktyki i strategii
Romeo

pt 09 sie 2019, 23:59

No tak ,ale zauważ ,że oni Rosji nie lekceważą bo mocarstwa atomowego raczej się nie lekceważy ,ale wiedza doskonale i nie raz wspominają ,że nie jest tak potężna jak sama twierdzi ,bo gdyby nie drugie miejsce na świecie jesli chodzi o liczbę atomówek , głodem by ich wzięli , ostatnio USA wycofało się z porozumienia ,o broni krótkiego i dalekiego zasięgu czy jakos tak sie nazywa chodziło o bron do 500km jakoś tak , jednak USA oskarżyło FR że nadal pracuja nad taką więc miało pretekst ,do wycofania się z tego i mamy nowy wyścig zbrojeń ,i chyba dzieki temu bez zbednego pierdzelenia ta tarcza pod słupskiem w Redzikowie powstanie , nie mniej jednak moim zdaniem skromnym ktos może sie nie zgodzić ukraińcy dali ciała za darmo bo nawet swojego wojska nie wyprowadzili do wojny bo do tej pory nie moge tego zrozumieć ,jak jakies zielone ludziki czy w ogóle jakas formacja umundurowana bez żadnych emblematów może zająć jednostkę wojskową a żołnierze tam stacjonujący nie bili się o swoją jednostkę no dla mnie to jakiś mind fuck ...
Romeo

śr 28 sie 2019, 11:01

Panowie i Panie ,kolejny Bartosiak , polecam obejrzeć na prawdę ,posłuchajcie ,bardzo ważne informacje ;
https://www.youtube.com/watch?v=C3xu1zimPVw


Plus jeszcze do tego :https://www.youtube.com/watch?v=QceAEMIXDsE
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 30 sie 2019, 09:54

Dobry odcinek że tak powiem. Z każdym kolejnym dr Bartosiak podaje coraz więcej szczegółów zamiast oględnych informacji (oględnych ale jak dla początkującego i tak fascynujących). Interesujące jest to spojrzenie szersze, nie tylko w kontekście granic kraju. To się wydaje wręcz optymistyczne i możliwe do zrealizowania.
Ciekawostka, wspomina o jednostkach szkieletowych w Rosji gdzie wszędzie zapasy, magazyny i jak to miało wpływ na uszczuplenie budżetu. To nawet jest opisywane w książkach z serii Metro 2033 gdzie zwykle ktoś trafia na jakiś wojskowy magazyn z zapasami tuszonki, słoniny, smarów itp. Skala zjawiska widać jest duża.
Musze też poszukać książek o których mówi Bartosiak ale to za jakiś czas...
Obrazek
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

wt 03 wrz 2019, 06:54

Trochę inne podejście do tematu https://youtu.be/Okipb4b911k
Obrazek
CYKLOP

śr 04 wrz 2019, 09:21

Dobrze gościu mówi ;) .
Gdy wszyscy biją się o pieniądze i kto będzie bogatszy !!!
Zapominają o podstawowym obowiązku w życiu . Kto da im papu ?
Kto będzie pracował na tych co chcą brać tylko kasę za darmo ?
Bo on rządzi , ustala , jest panem ?
Zadbajmy o samowystarczalność i jedzenie dla naszych najbliższych .
A o resztę niech gajery się martwią . :P
Ja idę do pracy i moich zajęć by mieć co do gara wrzucić . Pozdrawiam . :P
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 04 wrz 2019, 12:12

PAKO pisze:
śr 04 wrz 2019, 09:21
Zadbajmy o samowystarczalność i jedzenie dla naszych najbliższych .
A o resztę niech gajery się martwią . :P
Ja idę do pracy i moich zajęć by mieć co do gara wrzucić . Pozdrawiam . :P
Rację masz. Po części... Zadbać o podstawowe potrzeby to priorytet ale ślepym, głuchym i nie rozumnym być nie można. Trzeba też wiedzieć co wisi w powietrzu, jak świat naprawdę wygląda, jakie są tendencje globalne aby rozumieć że warto być samowystarczalnym (choć można to spłycić do powiedzenia że bandyta w gajerze zawsze będzie robił sobie dobrze kosztem szaraczków i nie ma co śledzić - to się wie bez względu na ustrój, ludzi u władzy czy tendencje światowe). Warto jednak dowiedzieć się więcej. Świadomość sytuacji w coraz bardziej skomplikowanym świecie jest ważna (choć można to spłycić, faktycznie) nie tyle dla samej świadomości co dla własnego rozwoju, chęci poszukiwania, zastanawiania się itd. Ćwiczenia mózgu! Bo zombiaków jest i tak zbyt wielu na tym nie najlepszym ze światów a więc oglądajmy, myślmy, dyskutujmy aby nie powiększać grona mapetów.

Apropos myślenia to polecam rozmowę Sykulskiego z Karoniem. Warto posłuchać o mechanizmie antykultury w kontekście geopolitycznym https://youtu.be/DJa0pwZIKcQ
Obrazek
Romeo

śr 04 wrz 2019, 14:00

sorki ale raczej ten pan z filmiku troszkę nie poinformowany czy coś ,morze chciał inaczej to przekazać nie wiem ,tak to przekazał jakby chciał pokazać ,że wykrył lukę w myśleniu geostrategów i jestem super ,albo sie mylę ,bo przecież w ostatnim tym wykładzie sam Bartosiak operuje liczbami demografii danego kraju ile jest ludności i w ogóle więc doskonale wiedzą i musza geostratedzy wiedzieć jaka jest populacja danego kraju więc myślę ,że ameryki nie odkrył ,faktem jest że trzeba patrzeć daleko i szeroko ...
CYKLOP

czw 05 wrz 2019, 11:34

Obserwowanie świata zagrożeń które nas otaczają i mogą dotknąć .
To rzecz naturalna . Interesuje się tym co w trawie piszczy bo inaczej nie zajmował bym się tym co robię.
W końcu nie przygotujemy się na wyjazd do parku pochodzić po alejkach.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 05 wrz 2019, 14:13

Romek, nie wiem czy to miało być ponowne odkrycie Ameryki czy nie. Bartosiak najbardziej znany, Sykulski chyba mniej popularny a tak poza tym kto się o tym wypowiada w jakichkolwiek mediach? Drugie pytanie to czy kwestia demografii jest poruszana przez pytających redaktorów, prowadzących, bo jeśli nie, to żaden nie mówi nic o niej. Może stąd się wzięło to stwierdzenie Wróblewskiego. Że się o tym nie mówi szerzej. Ale ja tam nie bronię, szukam alternatywy :)

PAKO, wybacz ale jakoś to odebrałem "robić swoje, reszta w dupie" Takie już uroki słowa pisanego a chyba najbardziej się boję niewykształconego ciemnogrodu z widłami, którym może i łatwo jest sterować ale makabrycznie się żyje pomiędzy nim...

Tymczasem kolejny ciekawy Sykulski https://youtu.be/sjXZsU5Hui4
oraz drugi, przyszłość w realiach państwa totalitarnego https://youtu.be/5ZrRiywVXsE
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Taktycznie”