Geostrategia

Zasady taktyki i strategii
ODPOWIEDZ
CYKLOP

pn 24 sie 2020, 07:08

No tak . Politycy i władcy tego świata to są z kosmosu czyli nie wywodzą się z społeczeństwa . :lol: :lol:
Tylko dlaczego zawsze wybierani są pośród ludności zamieszkującej dane terytorium . Może mają jakieś zasady ustalone pomiędzy dwoma światami . :lol:
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Posty: 272
Rejestracja: wt 04 gru 2018, 12:02
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 24 sie 2020, 08:21

Z kosmosu :D Masz rację że wybierani są z społeczeństwa. Ale chyba nie zaprzeczysz że żyją w własnym układzie a zwykłemu szaremu obywatelowi mówią co chce usłyszeć. Dlatego piszę o dwóch światach. W przenośni rzecz jasna ;)
CYKLOP

pn 24 sie 2020, 08:58

Nie ma układu w którym żyją . To jest system który władza i przywódcy społeczeństwa ustalili . Nadają nam jak mamy żyć , pracować , wypoczywać , mieć poglądy i spojrzenia społeczne. Jak się naród nie dostosuje to będą obostrzenia , zakazy oraz kary . Jak narzucą nowe święto to masz je obchodzić czy każą chodzić w szmacie na twarzy więc chodzisz. Wszystko w temacie jako społeczeństwo które niby ma swoje zasady . ;)
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Posty: 272
Rejestracja: wt 04 gru 2018, 12:02
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 24 sie 2020, 09:43

Ciężko byłoby nie przyznać Tobie racji bo tak to wygląda. Ale też swoim postem niejako potwierdzasz że ten podział istnieje. Ja to nazywam odrębnymi światami. Na Białorusi coś pękło w społeczeństwie i chcą zmian. Co z tego wyniknie to wielka niewiadoma jak pisał @Romeo. Normy społeczne. To Ja i Ty. Sąsiedzi, Sprzedawczyni w sklepie, Facet wspinający się po rusztowaniu. Mamy ustalone niepisane normy by egzystować z sobą nawzajem.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 24 sie 2020, 12:06

Wracając do tematu Białorusi. Co nam do tego, skoro i tak nic nie możemy? Ktoś powie że nie można patrzeć i nie reagować. Ano można a nawet trzeba. Czy jak idziesz sam i zobaczysz czterech drabów gwałcących kobietę to wystartujesz? Jesteś sam, w kieszeni masz długopis, smartfon i gumy miętowe a w domu masz żonę i dzieci. Zaryzykujesz? Podobnie Polska, ma swoich obywateli a podskakuje do FR, choć nie powinna. Niczym nie jesteśmy w stanie zagrozić FR. Niczym. Niestety.
Obrazek
Romeo

pn 24 sie 2020, 12:19

No ja powtórzę Bartosiaka ,nie robimy nic żeby być przy stole decyzyjnym , chcemy pokazać dla uni ,że nie mają zielonego pojęcia tylko potrafią nas atakować a znowu na Białorusi dzieje się to co robili francuzi i unia się nie odzywa ,chcemy rekami unii zrobić porządek nie robiąc nic samemu , USA się nie odzywa więc będzie kwestia czy chcą sie pchać w szarpaninę z ruskimi warzą słowa bo zaczeła sie kampania ,z drugiej strony jest szansa wyrwać białorus ze strefy wpływów rosyjskich i przesunąć linię strategiczną , a my nic ,to jest w naszym interesie bo to jest kraj który ma chyba niższe PKB niż u nas sama Warszawa , więc dali byśmy radę im pomóc aby najpierw z nami rozmawiano a nie nad naszymi głowami tak jak teraz sie dzieje ,dzwonią do putina nie do Dudy .
Temat o naszym ustroju,politykach i społeczeństwie to niestety ale nie tu ,bo odkąd pamiętam od lat 90tych te same gęby w tym sejmie i nic się nie zmienia dalej to samo dziadostwo tam siedzi banda idiotów nie znających się na polityce ameby umysłowe ,kolesiostwo i złodziejstwo ....
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Posty: 272
Rejestracja: wt 04 gru 2018, 12:02
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 24 sie 2020, 12:45

Chyba nie do końca idioci skoro potrafią wyruchać bez mydła kilka milionów ludzi i w sumie nic się nie dzieje. Ponarzeka się. Zbulwersuje i przechodzi się do porządku dziennego. Białoruś może powtórzyć nasz przewrót z lat dziewięćdziesiątych ale jaka to zmiana to wszyscy wiemy.
Romeo

pn 24 sie 2020, 12:49

Tak to fakt ,ja jako jednostka nic nie zrobię ,a tym bardziej nikt mnie nie posłucha , ale cała grupa takich jak ja ,kilka setek tysięcy już tak ....
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Posty: 272
Rejestracja: wt 04 gru 2018, 12:02
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 24 sie 2020, 16:29

Jako jednostka przeczytałem co masz do powiedzenia. Jestem wręcz przekonany że takich jednostek jest mnóstwo. Osobiście uważam że jesteś opiniotwórczy. Ludzie tutaj przebywający są mocni w swoich dziedzinach. Nie ukrywam że zmienia to czasem pogląd na świat i uczy czegoś nowego.
Romeo

pn 24 sie 2020, 20:17

Ja to już się zastanawiam ,czy wyjść na ulice czy schować się pod nią ,przejść do tak zwanaego 'undergroundu ' i raczej skłaniam się do tego przejścia pod ziemię , pozostać w cieniu ,nie być jak świeczka w ciemnej piwnicy bo nie wiadomo co przyleci do światła i cię zje ...robić swoje .... nie afiszować się ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Taktycznie”