Geostrategia

Zasady taktyki i strategii
BoldFold
Posty: 1431
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

śr 03 sty 2024, 15:14

Saracen pisze:
śr 03 sty 2024, 13:22
Pokażesz kolego ten śrutownik? Też za czymś takim się rozglądam powoli
Jasne, tylko daj mi trochę czasu, bo teraz akurat płatwy pod zadaszenie wyrabiam...
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
SŁAWEK
Posty: 346
Rejestracja: czw 06 gru 2018, 20:53
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

śr 03 sty 2024, 21:54

Mam taką przystawkę pasową do C 330 i pochodnych. Zapraszam na audyt.
BoldFold
Posty: 1431
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

ndz 07 sty 2024, 10:57

Śrutownik wrzucę do nowego postu, viewtopic.php?f=114&p=14632#p14632

oczywiście obczaję przystawkę jak będę, dzięki.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2592
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

sob 24 lut 2024, 20:59

Podrzucam rozmowę z Bartosiakiem, jaką podesłał kolega @Mr Nobody. Trochę pachnie złowieszczo, ale sam obserwuje w wielu branżach (tu ukłony w stronę kolegów @edlech i @bushmot za info), składanie się wszystkiego. Może jeszcze nie ma tragedii, ale coś pachnie upadkiem.

https://youtu.be/k5XhvqBpxrk
Obrazek
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1099
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

pn 26 lut 2024, 08:54

Cześć

Przesłuchałem sobie wywiad z dr Bartosiakiem i ……..


Wciągniecie Amerykanów jawne do tej wojny moim zdaniem będzie praktycznie niemożliwe. Przy tak zinfiltrowanych naszych służbach specjalnych , oraz ukraińskich. Wszelkie próby żeby temu wejściu „trochę pomóc” są skazane moim zdaniem na niepowodzenie ….Bo „sygnaliści doniosą gdzie trzeba” o takich zamiarach …

Dalsze wspieranie UA przy takim rozkładzie państwa polskiego , niewydolności służb oraz BRAKU OC. Sprowadza widmo hekatomby i klęski dla państwa i narodu. I jest to moim bardzo szkodliwe , bo kiedyś pokój nastanie. Stary zachód ułoży się z Rosja ( bo surowce rosyjskie dla np. Niemców są bardzo cenne , tak jak produkty Niemców czy Francuzów dla Rosjan). Patrz mistrale od Francuzów dla Rosji. Czy North Stream II dla Niemców.

Amerykanie już nie są wstanie wypełniać prymatu mocarstwa światowego. Mają technologie , ale nie mają przemysłu do masowej produkcji wytworów technologii. W 2011 obrali kierunek na Pacyfik …. Czyli ich największym rywalem będą Chiny. Europa jest dla nich trzeciorzędnym teatrem działań wojennych ….

Pozdrawiam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Mr Nobody
Posty: 154
Rejestracja: sob 18 gru 2021, 23:42
Kontakt:

pn 26 lut 2024, 11:24

Tak ,tylko on mówi , zęby sie starać ich wciągnąć ,co będzie bardzo trudne a raczej niemożliwe , jednak ostatnie 3 minuty z całej rozmowy mnie zmroziło ..
Obawiam sie , bo kurde gdzieś rok temu lekko ,mówił ,że rusy umęczą i wymęczą tą wojnę i wygrają ,i mimo wszystko bedą rozmowy , zachód ich zmusi do ugody i normalnie widzimy to teraz na naszych oczach tak się teraz dzieje .....
..."wojownikiem w ogrodzie niż ogrodnikiem na wojnie."
BoldFold
Posty: 1431
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

wt 27 lut 2024, 08:59

Ja tam słabo łapię kto, kiedy i z kim, słabo też się orientuję dlaczego tak a nie inaczej, a nie mam czasu słuchać wywodów mistrzów słowa ;) Za to patrząc od strony historii (cytat-historia jest najlepszą nauczycielką, ale ma najgorszych uczniów) to imperializm rosyjski i niemiecki na równi nam zagrażał i każdy był równie przerażający, czy coś się zmieniło? Dla nas logiczne i korzystne jest aby i FR i UA jak najdłużej ze sobą walczyły (kolejne wtrącenie-jest to 1y raz kiedy MY nie jesteśmy 1i do odstrzału) bo to powoduje osłabienie i jednych i drugich, co jest korzystne dla nas bo dodatkowo mamy ujemny przyrost naturalny jeszcze.

Teraz co do tego w którym miesiącu FR nas zaatakuje? Na razie nie ma takiej opcji, im dłużej FR traci, a traci już pełne 2 lata ludzi i sprzęt wojskowy i jeszcze pewnie trochę to potrwa, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo, że nas zaatakuje w tej dekadzie, no nie ma po prostu możliwości militarnych, aby nas pokonać w tym układzie jaki się wytworzył. Ich, FR taktyka, że "amunicja wrogowi się skończy a żołnierz rosyjski jego dowódcy nie" właśnie odchodzi do lamusa. Na naszych oczach rodzi się nowa koncepcja prowadzenia wojny i ta doktryna FR że tysiące t34 były w stanie wygrać 2wś wojnę, jest podwójnie fałszywa1-FR zapomniała o pomocy USA, 2 RzN, to jednak nie było NATO, a ZSRR dodatkowo twierdził, że "cała Europa na czołgach ich zaatakowała"

Pewnie też taka jest strategia USA, by w miarę możliwości osłabiać FR, ale nie dopuścić do jej upadku, tu już argumentów nie mam, ale geopolityka to wyjaśnia.

Jeszcze jeden rodzynek gdy kupowaliśmy Abramsy, to padały pytania, po co nam one? No po co? Zawsze odpowiadałem "A czym będziemy się przed Leopardami bronić? No czym?

Dodam jeszcze na koniec, że UE i nasz rząd doprowadzą do tego, że staniemy się żebrakami, od rolników poczynając. To może być większe zagrożenie dla nas zwykłych ludzi, niż despota ze wschodu. Bo tu nie ma luf i wojska, tylko mamy pasożyta, który przejmuje kontrolę nad całym naszym życiem, przy pomocy długopisu i paragrafów.

Patrząc zaś od strony ostatnich newsów to zacznie się dyskusja o zakazie noszenia noży, zobaczycie.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2592
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 10 mar 2024, 11:44

Rozmowa z gen. Leonem Komornickim. Wydaje mi się jedną z sensowniejszych "na rynku informacyjnym". Pan generał rozwiewa złudzenia w kwestii możliwości potencjałów Federacji Rosyjskiej vs. NATO.

https://youtu.be/erNPKXN3764?si=97QEg0okqcLLsqfd

Z drugiej strony słuchałem rozmowy dwóch pajaców w radiu Zet... Nawet nie linkuje, bo medium jest słabe a "genialne" myśli redaktorów można wpisać jedynie jako lizodupstwo obecnej władzy. I społeczeństwo tego słucha na codzień w swoich radioodbiornikach... Masaraksz.
Obrazek
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1099
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

śr 13 mar 2024, 09:42

Cześć!

1411 pisze:
ndz 10 mar 2024, 11:44
Rozmowa z gen. Leonem Komornickim. Wydaje mi się jedną z sensowniejszych "na rynku informacyjnym". Pan generał rozwiewa złudzenia w kwestii możliwości potencjałów Federacji Rosyjskiej vs. NATO.

https://youtu.be/erNPKXN3764?si=97QEg0okqcLLsqfd

Z drugiej strony słuchałem rozmowy dwóch pajaców w radiu Zet... Nawet nie linkuje, bo medium jest słabe a "genialne" myśli redaktorów można wpisać jedynie jako lizodupstwo obecnej władzy. I społeczeństwo tego słucha na codzień w swoich radioodbiornikach... Masaraksz.

Przesłuchałem.
1. Generał trafnie opisuje patologię naszej pomocy wojskowej , kosztem naszych wojsk operacyjnych.
2. Zdolności produkcyjne NATO maja się nijak do aktualnych zdolności produkcyjnych FR.
3.Ukraińcy tą wojnę przegrali już 2014 , tutaj zgadzam się z generałem w 100%
4.Wojska FR oprócz wojsk podległych pod rosyjski MON , które liczyły do niedawana 850-900 tys ludzi , posiada jeszcze wojska podległe pod rosyjskie MSW (ministerstwo spraw wewnętrznych) które to wojska liczą również 800-900 tys ludzi ! Pisze o tym książka T.W.Grabowskiego - „Rosyjska siła”
5.Ukraińcy będą musieli prędzej czy później usiąść do stołu rokowań, ale prowadząc wojnę na wyniszczenie , gdzie nie maja zasobów. Są skazani na niepowodzenie.

Pozdrawiam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
BoldFold
Posty: 1431
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

śr 13 mar 2024, 10:20

Większość postów i wypowiedzi wojskowych, którzy militarnie są obeznani pomija jeden bardzo istotny szczegół, a mianowicie; różnice kulturowe, czy też światopoglądowe. Nie raz czytamy w internecie że; "Rosja to stan umysłu"
Brak uwzględnienia tego ważnego czynnika powoduje takie komentarze czasami całkowicie odklejone od rzeczywistości. Jeżeli dla "mieszkańca zachodu" pójście na wojnę jest tragedią i wiąże się z brakiem codziennego rytuału picia late sojowego, to dla Rosjanina jest możliwością poprawy stanu materialnego i możliwością obejrzenia świata. Tak, proszę sprawdzić jak wygląda życie na prowincji, nie Moskwy, Petersburga. Ponad 100 lat opresji na niewyobrażalną skalę spowodowało całkowite poddanie władzy a utrata życia jest normą jak posiłek. Żyjesz w kraju w którym jesteś podobnie jak czołg, czy zakłąd własnością państwa. Można by napisać i będzie prawdą, że większość Rosjan ma "syndrom sztokholmski" w stosunku do własnego kraju i tożsamej z Rosją władzy. Prezydent FR W. Putin jest Rosją, a Rosja to W. Putin. Z tego wypływają wszelakie inklinacje niezrozumienia i nieporozumienia zachodu co do natury władz FR.

Czyli masz na wojnie przeciwnika, któremu w domu jest w czasie pokoju równie źle jak na (Jemu i Tobie) wojnie. I jeszcze jedno, jak władza im każe to oni z postumentów pościągają zabytkowe T34 i pojadą nimi się bić.

Dopiero ten kontekst może nieco rozjaśnić wojnę FR-UA i jej faktyczne przyczyny; wewnętrzne FR i geopolityczne też widziane z perspektywy FR.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Taktycznie”