500+

Zasady taktyki i strategii
Romeo

pt 19 lip 2019, 15:19

Ogólnie to o przykładach z drugiej wojny można przestać przytaczać ,nie raz i nie dwa juz sam sie na tym złapałem ,dziś sa inne czasy i inny rodzaj prowadzenia wojny i logistyki wojsk uzbrojenia itp... i uważam tak z własnych przemyśleń , że za bardzo bierzemy przykłady z drugiej wojny gdzie trzeba było się złotem wykupywać ,oczywiście nie twierdze żeby nie gromadzić w ogóle tego i owego ale tak myślę bardziej że cały świat liczy w walucie jaką jest dolar baryłka ropy w dolarach złoto w dolarach , łapówka na granicy najlepsza jest w dolarach ,sam dawałem kiedyś na ruskiej granicy chca dolarów , i jeszcze jedno ,jedzenie bedzie bardzo ważna walutą i oczywiście alkohol ,ale to zbaczamy z tematu ....
A co do kumpla to wole sam kupic ten granulat a jemu odpalić jakąś działę ,niestety to złotnik czyli zdzierca ,tobie policzy jak z gabloty a jak ty mu chcesz sprzedac to liczy jak złom ,wiesz kochajmy się jak bracia a dzielmy się jak ....
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 25 lip 2019, 22:55

Co do zakupu srebra lub złota, takie coś znalazłem https://youtu.be/KXawCkCwyQE
Obrazek
Romeo

pt 26 lip 2019, 00:00

Swietny przykład ,ale cena srebra ,kurde kosmiczna ,jednak wole zielone $
Awatar użytkownika
Rapttus
Posty: 197
Rejestracja: śr 19 wrz 2018, 15:02
Lokalizacja: Rzeszów Jasło
Kontakt:

sob 27 lip 2019, 00:49

Lepiej zadaj sobie pytanie czy cena srebra będzie rosnąć czy maleć i dlaczego. Bo może być tak że jest teraz relatywnie tanie ;)
Kolega podał link do filmu o metalach, ale zerknijcie na inne filmy na tym kanale to kopalnia wiedzy.
Obrazek
Romeo

sob 27 lip 2019, 10:49

Tak tego pełno jest na youtub ,ale wszedłem na strone tej mennicy wrocławskiej i zauważyłem jeszcze jeden metal ,pallad ,dawno temu wrzuciłem coś o tym na forum że będzie drogi jak złoto i tu patrz można kupić i sprzedać ? czy coś ale na stanie nie maja bo nie widziałem .
CYKLOP

sob 27 lip 2019, 21:57

Te 500 + to jest w naszym przypadku niewielkim wsparciem .
Panowie nawet jak odłożysz jakąś kasę w ciągu roku to i tak niema to większego wpływu na naszą przyszłość .
Ile dzieciaków masz , jakie potrzeby ma twa rodzina , jak wystarczy na podstawowe potrzeby to wszytko.
A system nie śpi , I sytuacja finansowa może nas zaskoczyć . Taka moja opinia . Jeżeli czujesz się bezpieczny mając kilka srebrnych lub złotych monet w kieszeni nie mam nic przeciwko . Ja stawiam na przetrwanie . Coś co pomoże mej rodzinie w jakimś stopniu wytrzymać kryzysowe chwile .
Awatar użytkownika
Rapttus
Posty: 197
Rejestracja: śr 19 wrz 2018, 15:02
Lokalizacja: Rzeszów Jasło
Kontakt:

sob 27 lip 2019, 22:17

Napisz PAKO proszę co rozumiesz pod pojęciem "dążenie do przetrwania". Napisz jakieś konkretne kroki rozwiązanie co mógłby każdy z nas zrobić. Domyślam się że przez "dążenie do przetrwania" rozumiesz jakieś konkretne umiejętności. Jeżeli tak to napisz jakie i w jaki sposób najłatwiej się ich nauczyć :)
Obrazek
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 28 lip 2019, 00:59

PAKO pisze:
sob 27 lip 2019, 21:57
Te 500 + to jest w naszym przypadku niewielkim wsparciem .
Jest dobrym wsparciem przy 80% wypłaty matki będącej na wychowawczym. Nie żebym
był zwolennikiem, wolałbym aby mniej mi zabierano z wypłaty (lub pracodawcy poprzez brutto brutto, przez co miałbym możliwość uzyskania wyższego wynagrodzenia) jednak tak nie jest i jakoś to świadczenie reperuje budżet domowy. Trzeba grać kartami jakie się ma w ręce.
Obrazek
CYKLOP

ndz 28 lip 2019, 08:55

Jak najbardziej jestem za a nie przeciw wsparciom socjalnym .
Ja tylko mówię że jak pójdziesz do sklepu zrobić zakupy potrzebne małemu to ciągle by się coś przydało .
A kasy mało . Moje pierwsze socjalne dla mojego dziecka które otrzyma w tym roku zostawimy na kopce .
Niech czeka . Ci co dopiero poznają strukturę finansową powstałej rodziny sami się przekonają że życie to nie sen o złocie tylko ciężkiej robocie. Najważniejsze jak to życie przeżyjecie . Nie pogubcie się z drogą kariery i kasy .
https://www.youtube.com/watch?v=kXJIeC9Wr28
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

ndz 28 lip 2019, 11:37

Zgadzam się w 100% z Pako, gromadzenie metali szlachetnych/kamieni/euro/dolarów zostawiłbym na samym końcu "drabiny potrzeb przetrwania" że się tak wyrażę. Chodzi o to że;

link; viewtopic.php?f=78&t=299

I dalej;

W ciężkich czasach wartość zapalniczki, puszki z żarciem, latarki, baterii, itp (link z listą powyżej, czytamy koniecznie) wielokrotnie przewyższa wartość złota. Czyli wartość puszki z żarciem itp wzrośnie, zaś wartość złota zmaleje, reasumując po co kupować coś co będzie mało przydatne, zamiast czegoś, czego cena poszybuje w górę; papierosy, antybiotyki.

Nie twierdzę, żeby nie mieć, jeżeli warunki pozwalają zapasów i żarcia i przydaśków przydatnych po W i złota czy waluty, ale najpierw, żarcie i przydaśki, potem złoto. Barter bo "mam buty i chcę wymienić na broń, amunicję, czy piecyk" barter bo mam papierosy a potrzebuję antybiotyku dla dziecka, to po co mi złoto? No po co? Zeby dwa razy zamianę robić i ryzykować? Już prędzej srebro, zabija zarazki; srebne sztućce pomagają utrzymać zdrowie.

Co do pomocy społecznej popieram jak najbardziej, choć nie przyglądałem się szczegółowo, aczkolwiek wpływy do budżetu i spółek skarbu państwa rosną niesamowicie. Zwrócę uwagę na jeden aspekt, na który nikt nie zwraca uwagi; wspaniale, że dziecko dostaje 500+ bo po IIWs liczba ludności Turcji i Polski była na tym samym poziomie, dziś Turków jest 80 mln a nas? Może to pomoże odwrócić ujemną tendencję demograficzną? Drugi aspekt na który nikt nie zwrócił uwagi, przedsiębiorstwa w Polsce nie konkurują z Niemcami tylko z CHRL, więc niskie płace pozwalają nam na rozwój przemysłu, a państwo powinno mądrze ściągane podatków przeznaczać nie tylko na pomoc społeczną, ale na wzrost znaczenia i potęgi Polski, ale to w szerszej i długofalowej perspektywie.

Kolejna rzecz nie do przecenienia to umiejętności, ale nie wysyłanie sms na czas, czy obrabianie zdjęć na fotoszpie,
tylko rolnictwo, ziołolecznictwo, kowalstwo, krawiectwo, kaletnictwo, budownictowo. Kto ma to opanowane, ten z głodu i od choroby nie zginie.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Taktycznie”