Uzupełnienie zapasów po SHTF

Zasady taktyki i strategii
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

wt 22 wrz 2020, 13:55

Tak, cyfra ale chyba problem zostaje. W sensie, gdy ktoś się zna, rozróżni szumy i wciąż może stwierdzić że w pobliżu ktoś nadaje :lol: no, poleciałem, wiem wiem.

Wracając do punktów, u nas na Śląsku są jeszcze stacje ratownictwa górniczego. Pełne lin, uprzęży, masek etc. Na pewno stacje GOPR, TOPR i WOPR w Polsce również mogą okazać się pomocne. Warto wiedzieć czy coś takiego jest w naszym rejonie.
Obrazek
Romeo

wt 22 wrz 2020, 19:46

No i trzeba wziąć pod uwagę ,że nie tylko my wpadniemy na tak iście genialny plan ... ;)
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

wt 22 wrz 2020, 20:48

Wiadomo. Nikt nie mówi że gdziekolwiek cokolwiek znajdziemy. To tylko wskazówki gdzie może być coś istotnego.
Obrazek
Romeo

wt 22 wrz 2020, 20:54

Albo byś szybszym i jako pierwszy tam pójść , co do sklepów zoologicznych , często połączone są ze sklepami wędkarskimi a zauważyłem np u mnie sprzedają też suple i odżywki dla chłopaków do siłowni ,też sie przyda jakiś rocket fiul i dubble blasta albo mega mass 4500 :D.
Swojego czasu uczęszczałem na siłownię to kupiliśmy z chłopakami białko serwatkowe dla cieląt czy jakos tak się nazywało i dobrze masa wchodziła ....trzeba by jakiegoś gospodarza zapytać czy nadal to jest do kupienia ? Sławek czy Paweł jest jeszcze coś takiego ???? :mrgreen:
SŁAWEK
Posty: 345
Rejestracja: czw 06 gru 2018, 20:53
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

wt 22 wrz 2020, 22:20

Nie wiem ale się dowiem.
SŁAWEK
Posty: 345
Rejestracja: czw 06 gru 2018, 20:53
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

śr 23 wrz 2020, 18:37

Białka serwatkowego nie ma za to są sterydy w zastrzykach.
Romeo

śr 23 wrz 2020, 21:26

hehe ,zastrzyki ,zgrywus , o tu znalazłem https://kopalko.pl/sklep/produkty-dla-b ... la-cielat/ , bo chodzi mi o to ,że jeśli podczas przeszukiwania gdziekolwiek natkniemy sie na coś takiego , warto to zabrać , jest to jadalne dla ludzi i nawet nieźle smakuje, smak podobny do mleka w proszku, i mamy dużą zawartość białka ...
SŁAWEK
Posty: 345
Rejestracja: czw 06 gru 2018, 20:53
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

śr 23 wrz 2020, 22:14

To jest zwykłe mleko w proszku. Niektóre mleczarnie mają linie do "utylizacji" mleka z antybiotykami, bakteriami w nadmiarze. Robią z niego właśnie mleko w proszku. W smaku w porządku nie raz z ciekawości próbowałem (na sucho). Jednak po nim zamiast mięśni możesz dostać sraczki.
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Posty: 272
Rejestracja: wt 04 gru 2018, 12:02
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 24 wrz 2020, 05:32

Nie no 1411 nie poleciałeś. Dalej pozostaje problem rozpoznania że ktoś w okolicy nadaje. Choćby używając skanera można na to trafić. Cały czas patrzę na to przez pryzmat grupy i rozdzielenia gdzie chcąc nie chcąc trzeba użyć komunikacji. Przykładowo jedni gdzieś wchodzą a inni obserwują. No trzeba dać sobie jakoś znać. Zakodowana transmisja wydaje się dużo lepsza niż normalnie słyszalny głos. Ale jest też parę innych możliwości dość ciekawych jak wysyłanie wiadomości SMS i teoretycznie powinien być to tak krótki do wysłania sygnał że ciężko byłoby trafić. Wchodząca grupa może jednym klikiem wysłać sygnał alarmowy a druga grupa ma nawet możliwość zdalnego włączenia nasłuchu grupy wchodzącej i słyszeć co się dzieje. W UV5R też jest ten tryb alarmowy ale tam po prostu jest nadawany dźwięk alarmu jako "głos".
Romeo

czw 24 wrz 2020, 16:06

SŁAWEK pisze:
śr 23 wrz 2020, 22:14
To jest zwykłe mleko w proszku. Niektóre mleczarnie mają linie do "utylizacji" mleka z antybiotykami, bakteriami w nadmiarze. Robią z niego właśnie mleko w proszku. W smaku w porządku nie raz z ciekawości próbowałem (na sucho). Jednak po nim zamiast mięśni możesz dostać sraczki.
Zn wiesz , bardziej mi chodzi o to że nadaje sie to do jedzenia ,i nic sie po tym nie dzieje strasznego , nie pamiętam żebym miał biegunkę po tym a zjadłem tego trochę kilogramów , a masa mięśniowa była , idąc na taki szaber wezmę co znajdę nie będę wybrzydzał ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Taktycznie”