Buschcraft i Survival legalnie w lasach

Rozpalanie ognia, schronienia, obozowanie, etc.
Romeo

czw 21 lis 2019, 11:40

Bardzo fajna inicjatywa ,jednak niestety palić ogniska nie wolno ,jednak dobre i to ,tak dla informacji ,na stronie każdego nadleśnictwa jest informacja w raz z mapka i regulaminem korzystania na terenie wyznaczonym do obozowania ...
https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/a ... anstwowych
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 21 lis 2019, 12:21

Nazwijmy to dobrym początkiem. Co dalej to zobaczymy. Świadomość ludzi raczej wciąż za mała aby było można tak przyjemnie obozować jak w Norwegii na przykład. Z czasem mam nadzieję że zmieni się to pozytywnie na korzyść leśnych ludków.
Obrazek
Romeo

czw 21 lis 2019, 16:02

Wiadomo , kurde oby nikt boruty nie narobił , bo to przecież głownie o to chodzi czy dobrze się będziemy zachowywać , jak zdamy ten test to może zwiększą obszar lub ustanowią na stałe ...
BoldFold
Posty: 1426
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pt 22 lis 2019, 08:23

Sama północ i trochę w Bieszczadach, nic koło nas :( Jak będzie ciepło, to ognisko niepotrzebne, ale nie wiem jak z palnikami do gotowania?
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
CYKLOP

pt 22 lis 2019, 13:53

Kurde na moim terenie nie ma strefy . Ale lipa . Dobrze że nad rzeką na własnej łące mogę się skrzyknąć z ludzikami i pomieszkać pod chmurką . Przy ognisku i dzikich stworkach. Lecz przejadę osobiście do leśnego i się dopytam .
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 22 lis 2019, 14:10

Palnik mogą zawsze zakwalifikować jako otwarty ogień, kwestia interpretacji. Trzeba by było wystosować email do Lasów Państwowych lub rzucić pytaniem w komentarzach pod filmami jak na przykład ten Bushcraft w Lasach Państwowych. Jest to kanał LP na YT, tak zwana Telewizja Lasów Państwowych. Uczciwie napiszę że nie oglądałem a może jest tam odpowiedź. Później zerknę na pewno.
Obrazek
Romeo

pt 22 lis 2019, 21:38

To są właśnie nasze polskie przepisy prawa ,kur.... normalnie nic konkretnie tylko wszystko pod to podciągniesz ,nie mniej jednak mogli to ując w regulaminie ,ale mam zamiar zapytać ich jak oni rozumieją te pojęcie i czy można tych kuchenek gazowych używać .
Bart_
Posty: 79
Rejestracja: czw 22 sie 2019, 19:48

pt 22 lis 2019, 23:33

Wie ktoś, gdzie znajdę szczegółową i wiarygodną rozpiskę miejsc biorących udział w programie?
Mapka na stronie LP jest tak zrobiona, że nic z niej nie wynika poza tym, że są jakieś bliżej nie zlokalizowane obszary promocyjne.
Post ten jest moja subiektywną opinią. Wiem, że mam rację i zgadzam się z tym w całej rozciągłości :lol:
Romeo

sob 23 lis 2019, 21:19

Musisz wejść na strone nadleśnictwa które bierze udział w tym programie ,niestety ja znam tylko swoją okolice i wiem jak u mnie główne nadleśnictwo się nazywa i one ma pod sobą kilkanaście leśnictw ,niestety musisz zlokalizować sam te nadleśnictwo w swojej okolicy i wejść na głównej stronie, jest od razu informacja a na samym dole pod opisem są wszystkie szczegółowe informacje dotyczące aktów prawnych ,regulaminu i mapka ,wszystko w pdf do pobrania ,ja nawet sobie mapkę wydrukowałem .
Wczoraj napisałem do nich maila z zapytaniem jak rozumieją pojęcie ognia otwartego i używania kuchenek turystycznych ,mini przenośnych palników gazowych itp rzeczy do grzania wody ,zobaczymy czy odpiszą jak coś to tu skrobnę o tym .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sztuka Przetrwania”