Wędrówka biegunów

Orientacja w terenie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 14 sty 2019, 14:51

https://youtu.be/vGl4eOXPCtg

Na razie filmik jako wstęp do problemów z wyznaczaniem kierunków za pomocą igły magnetycznej...
Obrazek
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

ndz 20 sty 2019, 21:54

Przebiegunowanie nie jest nowym zjawiskiem. Ostatnie takie przebiegunowanie było ponad 750 tys lat temu, więc że tak się wyrażę - najwyższy czas. Największym problemem niestety nie stanie się wyznaczanie kierunków, ale zakłócenia fal radiowych. Zatem połączenia telefoniczne, czy radiowe mogą zostać "zerwane".
Obrazek
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 25 lut 2019, 07:20

Jakoś mi umknęła Twoja odpowiedź w temacie... Nie no, nie chciałem tutaj siać propagandy końca świata :D ale zaznaczyć że problem istnieje i że trzeba sobie wyszukać tabelkę do korekcji.
Obrazek
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

czw 25 lis 2021, 17:12

Jakiś czas temu zderzyłem się z informacją, że biegun północny przemieszcza się z prędkością 60 km rocznie. Tak czy siak ogólnie skutki takiego spacerku biegunów mogą być fatalne. Wiecie już nie chodzi tutaj o zniszczony system zasilania, czy chociażby łączności i spowodowana tym anarchia ogólnoświatowa (brak prądu = masa samobójstw z powodu niedziałającego facebooka i instagrama). Przebiegunowanie znacznie osłabi pole magnetyczne ziemi, a więc wszelakie promieniowanie kosmiczne (w tym również słoneczne) będzie wpływać na wszystkie organizmy ziemskie. Dodatkowo proces ten będzie długotrwały i pewnie będzie trwał jakieś setki lat.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja”