Uwaga na smartfony!

Sprawy dotyczące sieci komputerowych, systemów itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 16 gru 2019, 07:07

Zanim postanowiłem napisać ten wątek, sprawdziłem kilka razy czy sytuacja się powtórzy (żeby wykluczyć bycie paranoikiem) i niestety (albo stety, nie jestem rąbnięty w tym temacie), potwierdziłem swoje spostrzeżenia. O co chodzi?

Nie mówcie wszystkiego mając przy sobie smartfon, smartwatch czy inne sprytne gówno z mikrofonem!

Nie musicie mi wierzyć na słowo, monitorujcie sami sytuacje. Już kilkukrotnie rozmawiałem o czymś z żoną, o możliwościach zakupu tego czy owego - wiecie, normalna rozmowa, planujemy coś, myślimy czy warto i żadne z nas nie przeszukuje zasobów internetu w poszukiwaniu cen czy sprzedawców, bo dyskutujemy czysto teoretycznie, rozważamy przydatność naszego pomysłu - i nagle dup! reklama kontekstowa na apce YT lub innej smartfonowej, dotycząca przedmiotu/usługi o jakiej rozmawialiśmy. Pamięć jest zawodna, więc sprawdzam historię wyszukiwania w google, czy aby na pewno ani ja ani żona nie szukaliśmy czegoś podobnego. Nie znajduję wyników a więc reklama powstaje... z podsłuchu? Jak to inaczej nazwać?
To niby wiadome i oczywiste ale nie raz już się natknąłem na to, że, dajmy na to (fantazjuje teraz), rozmawiam z Boldem o kopaniu ziemianki ewakuacyjnej. Jesteśmy w terenie, geolokalizacja nas spokojnie namierza a my sobie dreptamy wokół miejsca w którym chcemy ją wykonać i rozmawiamy o niej. Smerf wszystko słyszy i już koncepcja utajnienia idzie w diabły.
Rozumiem, że być może nikt tego nie słucha, może to algorytm wyłapuje w celach marketingowych. Może tylko na razie... W każdym bądź razie, sprawdźcie u siebie. Ja już mam pewność że poważne tematy muszą być poruszane dopiero wtedy gdy sprytny fon zostaje zamknięty w samochodzie z dala od rozmawiających.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Posty: 272
Rejestracja: wt 04 gru 2018, 12:02
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 16 gru 2019, 08:55

Prawdę mówiąc też odniosłem takie wrażenie. Ostatnia sytuacja która pewnie jest zbiegiem okoliczności. Żona kupiła telefon i tak rozmawialiśmy i zastanawiałem się czy może też nie jest już najwyższy czas zmienić telefon. Po jakimś czasie przyszedł email z banku odnośnie pożyczki na zakup telefonu.

W tym artykule na przykład uspokajają
https://www.mobiletrends.pl/czy-faceboo ... klamy/amp/

Zrobiłem kiedyś kilka zdjęć sferycznych w mapach Google. Mimo wyłączonej lokalizacji dostawałem powiadomienia by w tym miejscu zrobić zdjęcie. Na smartwatchu mam aplikację do robienia zdjęć i nagrywania filmów. Choć nagrywam smartfon nie wykazuje kompletnie żadnych odznak że kamera działa.

Odnośnie szyfrowanych komunikatorów itp. Co z tego że jest szyfrowanie jak piszemy na klawiaturze ekranowej Google lub innych firm. Keyloggery załatwią sprawę.


A tutaj wręcz odwrotnie
https://www.vice.com/amp/pl/article/wjb ... odsluchuje
Awatar użytkownika
Rapttus
Posty: 197
Rejestracja: śr 19 wrz 2018, 15:02
Lokalizacja: Rzeszów Jasło
Kontakt:

pn 16 gru 2019, 15:38

Oddaliśmy cześć wolności w zamian za wygodę większość z nas świadomie :P
Nie wszyscy o tym wiedzą i dobrze jest to nagłaśniać, choć większość ludzi ma to gdzieś i powie że jesteś świrnięty :(
Obrazek
Bart_
Posty: 79
Rejestracja: czw 22 sie 2019, 19:48

pn 16 gru 2019, 18:27

Wyłączajcie transmisję danych i gps gdy z nich nie korzystacie lub gdy znajdujecie się w sytuacji, której nie chcecie obwieszczać całemu światu.
Post ten jest moja subiektywną opinią. Wiem, że mam rację i zgadzam się z tym w całej rozciągłości :lol:
SŁAWEK
Posty: 345
Rejestracja: czw 06 gru 2018, 20:53
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

pn 16 gru 2019, 19:24

Wczoraj. Siedzimy we troje i odrabiamy lekcję angielskiego dla trzecioklasistki. Dyskusja. Najszybsze zwierzę na świecie ? Pewnie gepard. Po angielsku jak to będzie ? W wyszukiwarce na smartfonie jednego z nas gepard po angielsku już czekał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informatyka”