Kuźnia

O pomieszczeniu w którym tworzymy, naprawiamy i radzimy sobie z problemami :)
ODPOWIEDZ
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

ndz 25 lis 2018, 10:43

W zasadzie mam już na kompletną kuźnię oczywiście bez ręcznych dymarek, jak widać nie jest to wyposażenie jednej kuźni a zbiór rozwiązań stosowanych w kuźniach w różnych okresach. Przykładem stare imadło kowalskie, które mocowało się do pnia po zwalonym drzewie. Zakładam, że rudy kopał nie będę bo żelastwa wszędzie pełno, konieczny węgiel i powietrze, lub butla z acetylenem i tlenem. Ciekawie wygląda ręczna wiertarka, w pełni sprawna, mało używana, z zapadkowym posuwem wiertła w dół-kręci się tym dużym kołem u góry, a wiertłem za pomocą korby. Waży chyba ze 60kg a koło u góry ponad 10kg. Kuźnia jak widać jest na wentylaorach elektrycznych. Ciekawie też wyglądają pojemniki do odlewania metali, do nich jest specjalny uchwyt, ale nie fotografowałem. Miałem w zamierzchłej przeszłości parę dni praktyki jeszcze w technikum na kuźni w fabryce, już niestety nieistniejącej. Z tyłu głowy kołacze się pomysł na tydzień praktyki u kowala...

Zrobiłem trochę zdjęć, sprzęt leży i czeka na użycie.
DSC00679.JPG

DSC00679.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Romeo

ndz 25 lis 2018, 13:54

kuuuuurde Bold zazdroszcze ci ,ale super sprzęt ,i kotlina bardzo fajna bo w kształcie rynienki i długa można robic długie ostrza noży itp ,super ,tu w moich okolicach to chcą za zwykłą kotline 1000zł gdzie ogladam na oliks to na śląsku już za 100zł można kupic .
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

ndz 25 lis 2018, 15:34

Nie wiem do czego była używana, ale na pewno daje wysokie temperatury, bo ma dwa wentylatory.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Romeo

pn 26 lis 2018, 00:00

wiesz jak tylko koksem na niej pracowali to na bank wysokie temperatury były ,na pewno 2000 stopni
011aa73f9e171b38.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

pn 26 lis 2018, 00:24

Pod Włocławkiem mam kotlinę i na koksie nigdy do białej barwy nie doprowadziłem. No ale ja mam wiatrak dorabiany i musiałem zakrywać go, bo jak poszedł na pełnych obrotach to wszystko wywiewał mi.

Na okres międzyświąteczny jadę tam, to fotki postrzelam jak to u mnie wygląda. Ale napiszę dopiero w styczniu ;P
Obrazek
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

ndz 09 gru 2018, 16:28

Robimy siekierkę, świetny materiał;

https://www.youtube.com/watch?v=FdNxW3_ugHo
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat i narzędzia”