Trak z pilarki łańcuchowej

O pomieszczeniu w którym tworzymy, naprawiamy i radzimy sobie z problemami :)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 498
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

pn 14 lut 2022, 19:31

Takie cudo od pewnego czasu jest w moim zainteresowaniu...
Ostatnimi czasy galopujące ceny spowodowały niesamowity wzrost cen materiałów budowlanych, prefabrykatów i w zasadzie wszystkiego. Chciałem dobudować wiatę do szopy, pojechałem na skład i za kilka desek zapłaciłem majątek. Żona wymyśliła sobie w ogrodzie drewnianą ławkę ale z takiego grubego drewna. Jak zobaczyłem cenę dębu to po prostu lepiej zrobić od razu z marmuru...

Pomijając już nawet ceny w trudnych czasach dostęp do materiałów będzie ograniczony. Łatwiej będzie kupić belki niż same deski. Ale mając taki trak z powodzeniem możemy sobie takie deski pociąć. Nawet bezpośrednio w lesie, na miejscu - już pocięte łatwiej będzie je załadować na przyczepkę. Wystarczy do tego albo kupiona konstrukcja ale też łatwo ją samemu zrobić + pilarka. Oczywiście wskazane aby była trochę większej mocy z dłuższą prowadnicą. Łańcuch też można kupić do cięcia wzdłużnego. Trochę paliwa, pracy i dechy gotowe.
Sam trak dostępny jest na znanym portalu aukcyjnym za ok. tys. zł. Tańszy chyba nie warto. Nie wiem na ile jest stabilny więc własnoręczne wykonanie będzie raz że tańsze ale też solidniejsze. Do pierwszego cięcia możemy użyć prostego elementu: aluminiowej drabiny, prostej deski itp. Kolejne cięcia już w oparciu o wyciętą powierzchnię. I nie ogranicza nas żadna grubość - tniemy na taką jaką potrzebujemy. Jeżeli ktoś potrzebuje równych to warto ciąć grubiej i wyrównać na grubościówce.
Poniżej zamieszczam kilka fotek i dwa filmiki odnośnie własnej konstrukcji.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Własna konstrukcja:
https://www.youtube.com/watch?v=wnYzOjAc2eQ
Samo cięcie:
https://www.youtube.com/watch?v=ha6HWdwN9JY
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

śr 16 lut 2022, 08:01

Tutaj własna konstrukcja, podpatrzone w necie. Do użytku domowego, aby wykorzystać dostępne drewno, konstrukcja idealna. Moja piła docelowa to stihl ms261 4,2 km i jej maksymalne wykorzystanie na płetwie 50 cm przy minimalnych nakładach;

viewtopic.php?f=138&t=226
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 498
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

śr 16 lut 2022, 17:48

BoldFold pisze:
śr 16 lut 2022, 08:01
Tutaj własna konstrukcja, podpatrzone w necie. Do użytku domowego, aby wykorzystać dostępne drewno, konstrukcja idealna. Moja piła docelowa to stihl ms261 4,2 km i jej maksymalne wykorzystanie na płetwie 50 cm przy minimalnych nakładach;
viewtopic.php?f=138&t=226
Też fajna konstrukcja...:)
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
Awatar użytkownika
PREPPERS_13
Posty: 355
Rejestracja: pt 09 kwie 2021, 09:27
Kontakt:

śr 16 lut 2022, 22:00

Widziałem gdzieś kilka projektów do spawania jak znajdę to podrzucę ogólnie to mega prosta konstrukcja,chwile pogłówkować i można takie coś wyspawać bez problemu. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat i narzędzia”