W Górach jest wszystko co kocham... Śnieżnik

ODPOWIEDZ
Bart_
Posty: 79
Rejestracja: czw 22 sie 2019, 19:48

śr 11 wrz 2019, 21:48

Z_Dolny Śląsk a konkretnie Kotlina Kłodzka a jeszcze bardziej konkretnie masyw Śnieżnika.

Ktoś zna, pokochał, bywa...?

Staram się bywać i bywam jak czas pozwoli.

Jakby ktoś jechał otwartym składem to pisać z lekkim wyprzedzeniem.
Post ten jest moja subiektywną opinią. Wiem, że mam rację i zgadzam się z tym w całej rozciągłości :lol:
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 12 wrz 2019, 06:48

Kupiłeś mnie Śnieżnikiem :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Arcyszczur
Posty: 115
Rejestracja: śr 26 wrz 2018, 22:34
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

ndz 15 wrz 2019, 21:47

Byłem z młodymi. Zamów sobie schronisko na Śnieżniku i tam śpij. Miejsce super.
Przygotuj się poważnie - u podnóża wiosna, a na szczycie... hm, Śnieżnik.
I może być mgła lub zadymka z widocznością 20m więc GPS lepiej mieć, żeby ze szczytu nie zejść na czeską stronę...
Ze Śnieżnika należy zrobić przynajmniej Jaskinię Niedźwiedzią i kopalnię uranu obok.
Parking? W Międzygórzu lub w Kletnie. Ja parkowałem na ostatnim parkingu ALP przed zakazem ruchu w górnym Międzygórzu. A - Wodospad Wilczki należy zobaczyć przy wjeździe do Międzygórza. Spada z góry do dziury więc go nie widać. Najlepiej zapytać miejscowych gdzoe jest. (za motelem "Nad Wodospadem).
Schronisko, a zwłaszcza jaskiniowe bilety należy rezerwować z wyprzedzeniem!
Nigdy nie postępuj wbrew prawom przyrody i staraj się je jak najlepiej zrozumieć.

Arcy
Bart_
Posty: 79
Rejestracja: czw 22 sie 2019, 19:48

pn 16 wrz 2019, 02:14

Śpię zazwyczaj w schronisku samoobsługowym. Jakieś 40 minut trawersem od schroniska.
Do P. Fastnachta chodzę się jedynie wykąpać i ewentualnie zjeść. Za dużo tam ludzi by w spokoju górami się nacieszyć.
Poruszam się bez giepeesy - na pamięć.
Też parkuję "pod skocznią". Zdarzyło się już, że parking był tak napakowany, że nie było miejsca.
Wodospad znam, przechodzi się koło niego idąc na Igliczną.
Post ten jest moja subiektywną opinią. Wiem, że mam rację i zgadzam się z tym w całej rozciągłości :lol:
Awatar użytkownika
Arcyszczur
Posty: 115
Rejestracja: śr 26 wrz 2018, 22:34
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

sob 21 wrz 2019, 07:44

To znaczy - śpisz w krzakach czy znasz jakiś fajny szałas z miejscem na ognisko?

My łazimy po górach głównie zimą. Mało ludzi ale wtedy pod dachem jakoś... cieplej :D
Nigdy nie postępuj wbrew prawom przyrody i staraj się je jak najlepiej zrozumieć.

Arcy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dolnośląskie”