fotowoltaika do grzania wody

Filmy i filmiki o tematyce wiadomej
ODPOWIEDZ
Romeo

śr 24 lip 2019, 15:00

Ciekawy filmik ile kosztuje złożenie samemu instalacji fotowoltaicznej do grzania ciepłej wody poza sezonem grzewczym .
https://www.youtube.com/watch?v=Me9QCxsmrJs
Awatar użytkownika
Rapttus
Posty: 197
Rejestracja: śr 19 wrz 2018, 15:02
Lokalizacja: Rzeszów Jasło
Kontakt:

sob 27 lip 2019, 00:46

Ciekawi mnie czy bardziej ekonomicznie by było grzać wodę kolektorami zamiast fotowoltaiką. :?:
Obrazek
Romeo

sob 27 lip 2019, 10:43

wiesz co tak jak ten gosciu w filmiku mówił ,kolektory potrzebują prądu żeby te pompki pompowały płyn ,a tu fotowoltaika nie potrzebuje prądu z zewnątrz , a tak przykład z mojego podwórka ,sąsiedzi z mojego osiedla gdzie kiedyś mieszkałem a mieszkaja teraz rodzice założyli sobie kolektory i wszystko jest ok jak jest słoneczko i fajnie grzeje ,ale jak już jest dzień pochmurny jest lipa lekka ,niby cos tam grzeje ale nie tyle ile by chcieli ,u nas niektórzy sie na to rzucili wydali kupę kasy ale potem żałowali ,i tak biorąc na mój prosty rozum wole fotowoltaike ,bo zawsze moge dodać panel lub dwa i magazynować prąd w razie W ,przy kolektorach już się tego nie zrobi ale to jest tylko moje zdanie ...
Awatar użytkownika
Rapttus
Posty: 197
Rejestracja: śr 19 wrz 2018, 15:02
Lokalizacja: Rzeszów Jasło
Kontakt:

sob 27 lip 2019, 22:12

Myślałem żeby mieć to i to ale fotowoltaike przeznaczyć na pozyskiwanie prądu a kolektory na grzanie wody.
Jest jakiś rodzaj promieniowania słonecznego, które nawet w pochmurny dzień grzeje wodę w kolektorach, nie pamiętam jak to dokładnie się odbywa.
Widziałem jak chałupniczo za ułamek proponowanej kwoty zbudować takie kolektory i wygląda to sensownie :)
Fotowoltaika przy pełnym zachmurzeniu daje 10% swojej mocy znamionowej.
Obrazek
Romeo

ndz 28 lip 2019, 00:40

Tak jak pisałem to jest moje prywatne zdanie ,nie jestem zwolennikiem kolektorów , na alledrogo już za 5tysi można kupić cały zestaw do grzania wody z kolektorów niestety sprawność ich spada wraz z różnicą temperatur ,jednak za fotowoltaiką idzie produkcja pradu , dołożę dwa więcej i mogę nadwyżkę prądu przesłać np na jakąś pompę ciepła ....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy”