Lansky Responder x7

Nóż to narzędzie, noszę je wszędzie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

czw 29 lis 2018, 20:05

Niespełna dwa lata temu nastąpiły pewne zmiany w moim życiu, co za skutkowało kompletną zmianą szpeju który nosiłem na co dzień. Potrzebowałem noża wytrzymałego, gotowego na zadania przeznaczone dla fixedów, a jednocześnie mieszczącego się w kieszeni. Spośród wszystkich typowanych przeze mnie egzemplarzy wybrałem aż trzy. Jednym z nich jest Responder x7 od firmy Lansky.

responder-x7.JPG

Nóż typu Urban Tactical powstały z kooperacji firmy Lansky i Mikkela Willumsena z przeznaczeniem do użytku EDC. Zapakowany w zwykły marketowy blister z papierową tekturką. Ciężki, masywny sukinkot będący świetnym rozwiązaniem, niestety nie dla każdego – no ale ja z reguły mam sprzęt nie dla każdego ;).

Ostrze typu drop point o szlifie wklęsłym, wykonane ze stali 9Cr18MoV, czyli odpowiednik 440C. Do jego otwierania użyjemy trzech dostępnych sposobów - otworu, obustronnego kołka, lub flippera. Sam flipper spisuje się świetnie, nie doświadczyłem żadnego bladplay'a. Klinga po otwarciu blokowana jest przez solidnego linera grubości 1,1 mm. W blokadę wbudowana jest mała kulka idealnie pasująca w nawiert na głowni. Dzięki temu otrzymujemy z linerem również dodatkowe zabezpieczenie, by nóź nie otworzył nam się przypadkiem niekontrolowanie. Niby nie codzienne i niezbyt konieczne rozwiązanie, ale ile noży znacie, które z czasem użytkowania stają się rozklekotane? Kołki także mają dodatkową funkcję. Służą jako ograniczniki, blokują ostrze w odpowiednim położeniu zarówno w stanie spoczynku jak i akcji foldera.

Korpus od ostrza oddzielają teflonowe przekładki. Pokryty jest okładzinami z balistycznego nylonu, co sprawia, że szerokość chwytu to 14 mm. Z prawej strony z tyłu umiejscowiony jest klips, który można przekręcić bliżej klingi – wedle uznania. Na końcu noża znajduje się otwór umożliwiający przewleczenie linki. Całość skręcona za pomocą torxów.

Ot taki składany otwieracz do czołgów za niewielkie pieniądze.

Cechy noża:
- Długość całkowita: 178 mm
- Długość ostrza: 89 mm
- Rękojeść: Nylon wzmocniony włóknem szklanym
- Blokada: Liner Lock
- Stal: Nierdzewna 9Cr18MoV (odpowiednik 440C)
- Dwu pozycyjny klips
- Waga: 172 g

Cena – 78,99 zł.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
kraver

wt 11 gru 2018, 14:57

Mam oba, zarówno siódemkę jak i większą 9. Siódemka to kawałek stali a dziewiątka to jest, jakby taki, sprzęt do kucia w żelbetonie :D ostrze wykonano z Sandvika trzyma ostrość i potrafi naprawdę skaleczyć. Obiektywnie noże dla tych co lubią konkret w łapie a nie jakiś tam Spyderco cienkie jak ołówek :lol:
Generalnie to po prostu dobre noże są i basta. Tyle, że foldery.

Acha, w dziewiątce może się zdarzyć pęknięcie śruby spinającej przód noża. Ciężko ją dokupić, sam próbuje już od pewnego czasu, kiedy to dziewiątka była łaskawa spaść z trzeciego piętra na polbruk i się na śrubce "pęknąć".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostrza”